Analist: Bitcoin Haziran’da Bu Seviyelerde Olacak!

btc 2
btc 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimi analisti Benjamin Cowen’a göre, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2018’den itibaren belirli bir piyasa yapısını takip ediyor.  Cowen, 2018 yılının Ocak ayında Bitcoin’in 9.000 ila 11.000 dolar arasında daha yüksek dipler sergilediğini söyledi.

Cowen, Bitcoin için önemli seviyeleri aktardı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bilindik bir analist olan Cowen, Bitcoin’in sonunda krater oluşturduğunu ve o sırada 5.800 dolar civarında yeni bir dip seviyeye ulaştığını belirtiyor. “2018’de görebileceğiniz gibi, bir düşüş yaşadık, daha yüksek bir düşüş yaşadık ve bunu yaşadık ki bu daha yüksek bir dipte acınası bir girişim. Nihayetinde daha düşük bir düşüş ve trend çizgisine geri döndük. Ayrıca, aradaki 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) reddiydi,” ifadelerini kullandı.

Cowen’e göre, Bitcoin son birkaç aydır 2018 piyasa yapısını yansıtıyor. BTC’nin Ocak-Mayıs ayları arasında 30.000 ila 39.000 dolar arasında birkaç yüksek dip seviyeler sergilediğini ve sonunda 26.000 dolara kadar düzeltme yaptığını vurguladı. Kripto para birimi traderı, eğer BTC gerçekten fraktalı takip ederse, Bitcoin’in güçlü bir ralli içinde olabileceğini ekliyor. Cowen, analizlerine aşağıdakileri ekliyor:

2018’de olan şey, direnç gösteren trend çizgisine geri döndük çünkü ayı piyasalarında trend çizgileri direnç gösterme eğilimindedir. Ayrıca 200 günlük hareketli ortalamaya geri döndük, bu yüzden daha yüksek diplere koyduğumuz trend çizgisi ile 200 günlük SMA arasında biraz birleşme oldu.

Altın ve Bitcoin İçin Perşembe Önemli Gün: İşte Beklentiler!

Cowen: 40.000 dolar yeniden görülebilir

Cowen, mevcut 200 günlük hareketli ortalamanın varsayımsal olarak Haziran ortasına kadar uzatılması durumunda, muhtemelen 40.000 ila 42.000 dolar arasında bir yere erişebileceğini düşünüyor.  Analist, 40.000-42.000 dolar arasındaki seviyenin BTC için çok fazla ağırlık taşıdığını belirtiyor. Çünkü, 2021’nin Ocak ayında ilk ret yenilen yer olduğunu belirtiyor. Bu seviyenin altına düşüldüğünde, 2021’nin yaz mevsiminde BTC’nin reddedildiğini belirtiyor. Fraktalın gerçekleşmesi durumunda önümüzdeki birkaç hafta içinde, pump yaşanabileceğini ve 40.000 dolara geri dönülebileceğini aktarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: Bitcoin Haziran’da Bu Seviyelerde Olacak!