Analist: Bitcoin Haziran’da Bu Seviyelerde Olacak!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 24 Mayıs 2022
21 görüntülenme
btc 2

Kripto para birimi analisti Benjamin Cowen’a göre, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2018’den itibaren belirli bir piyasa yapısını takip ediyor.  Cowen, 2018 yılının Ocak ayında Bitcoin’in 9.000 ila 11.000 dolar arasında daha yüksek dipler sergilediğini söyledi.

Cowen, Bitcoin için önemli seviyeleri aktardı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bilindik bir analist olan Cowen, Bitcoin’in sonunda krater oluşturduğunu ve o sırada 5.800 dolar civarında yeni bir dip seviyeye ulaştığını belirtiyor. “2018’de görebileceğiniz gibi, bir düşüş yaşadık, daha yüksek bir düşüş yaşadık ve bunu yaşadık ki bu daha yüksek bir dipte acınası bir girişim. Nihayetinde daha düşük bir düşüş ve trend çizgisine geri döndük. Ayrıca, aradaki 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) reddiydi,” ifadelerini kullandı.

Cowen’e göre, Bitcoin son birkaç aydır 2018 piyasa yapısını yansıtıyor. BTC’nin Ocak-Mayıs ayları arasında 30.000 ila 39.000 dolar arasında birkaç yüksek dip seviyeler sergilediğini ve sonunda 26.000 dolara kadar düzeltme yaptığını vurguladı. Kripto para birimi traderı, eğer BTC gerçekten fraktalı takip ederse, Bitcoin’in güçlü bir ralli içinde olabileceğini ekliyor. Cowen, analizlerine aşağıdakileri ekliyor:

2018’de olan şey, direnç gösteren trend çizgisine geri döndük çünkü ayı piyasalarında trend çizgileri direnç gösterme eğilimindedir. Ayrıca 200 günlük hareketli ortalamaya geri döndük, bu yüzden daha yüksek diplere koyduğumuz trend çizgisi ile 200 günlük SMA arasında biraz birleşme oldu.

Altın ve Bitcoin İçin Perşembe Önemli Gün: İşte Beklentiler!

Cowen: 40.000 dolar yeniden görülebilir

Cowen, mevcut 200 günlük hareketli ortalamanın varsayımsal olarak Haziran ortasına kadar uzatılması durumunda, muhtemelen 40.000 ila 42.000 dolar arasında bir yere erişebileceğini düşünüyor.  Analist, 40.000-42.000 dolar arasındaki seviyenin BTC için çok fazla ağırlık taşıdığını belirtiyor. Çünkü, 2021’nin Ocak ayında ilk ret yenilen yer olduğunu belirtiyor. Bu seviyenin altına düşüldüğünde, 2021’nin yaz mevsiminde BTC’nin reddedildiğini belirtiyor. Fraktalın gerçekleşmesi durumunda önümüzdeki birkaç hafta içinde, pump yaşanabileceğini ve 40.000 dolara geri dönülebileceğini aktarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

9AzirXfO south koreans are required to pay taxes for crypto holdings in overseas exchanges authorities warn
Güney Koreliler Çılgınca Bu Altcoin’den Alıyor: 3x Yaptı! Altcoin projeleri Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) fiyatlarının düşmesi kripto endüstrisinde kaosa neden oldu ve küresel kamuoyunun ilgi odağı haline geldi. Olay nedeniyle kaybeden sayısız yatırımcı da en çok konuşulanlar oldu. Altcoin yatırımcılarının sayısı üç katına çıktı...
Aslı Dinçer 24 Mayıs 2022