Bitcoin İçin Tarih Tekerrür Mü Edecek! Çarpıcı 2019 Vurgusu

Bitcoin İçin Tarih Tekerrür Mü Edecek! Çarpıcı 2019 Vurgusu
Bitcoin İçin Tarih Tekerrür Mü Edecek! Çarpıcı 2019 Vurgusu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Altcoin piyasasında çoğu kişi ayı piyasasının artık bitmesini bekliyor. Ancak beklentiler bir türlü gerçekleşmiyor. Son yıllarda dünyanın en önemli ekonomik sorunlarından biri enflasyonun durmaksızın yükselmesi oldu. ABD Merkez Bankası (FED) bu ekonomik sorunla mücadele etmek için adımlar attı. Buna göre faiz oranlarını sürekli olarak artırmakta ve enflasyonist baskıları azaltmaya çalışmakta.

Bitcoin ve FED’in faiz oranı stratejisinde bir değişim

Ancak son ekonomik göstergeler ve raporlar incelendiğinde ilgin bir durum ortaya çıkıyor. Buna göre FED’in faiz artırım sürecinin sonuna yaklaşmakta olduğu anlaşılıyor. Hatta FED’in faiz oranlarını daha fazla artırmama kararı alacağına dair spekülasyonlar bile var. Araştırma ve Strateji Başkanı Markus Thielen, mevcut durum ile 2019 arasında çarpıcı bir paralellik kuruyor. FED 2019 yılında faiz artırım döngüsünü tamamlamış ve yedi aylık bir duraklama dönemine girmişti. Bu duraklama sırasında, Bitcoin %325 gibi şaşırtıcı bir oranda artarak kayda değer yükselişe tanık oldu.

Fed tutanakları: Belirsizlik temkinli duruşa yöneltti - Nasıl Bir Ekonomi

Markus Thielen’in konuyla ilgili son raporu dikkat çekiyor. Buna göre son ekonomik kanıtlara dayanarak, FED’in faiz artırım döngüsünü Temmuz 2023’te tamamlamasının güçlü bir olasılık olduğunu vurguluyor. Ancak asıl etkileyici olan Thielen’in Bitcoin BTC’nin gidişatına ilişkin bakış açısı. Tecrübeli bir piyasa gözlemcisi olan Thielen, Bitcoin’in (BTC) önemli bir yükseliş yolculuğuna çıkmak için FED’in faiz indirimine ihtiyaç duymayabileceği düşüncesinde. Geçmiş ekonomik verilerden ve önemli olaylardan yola çıkan Thielen bir konuya dikkat çekiyor. FED’in daha fazla faiz artırımından kaçınmaya karar vermesi halinde Bitcoin’in potansiyel olarak önemli fiyat artışları yaşayabileceğini öne sürüyor.

BTC için umut verici bir görünüm

Gelecek belirsizliğini koruyor. Diğer taraftan, faktörlerin aynı hizaya gelmesi Bitcoin için ilgi çekici bir olasılık sunuyor. FED’in faiz oranlarını daha fazla artırmaması durumunda, Bitcoin’in önemli kazançlar elde etme potansiyeli hem yatırımcılar hem de meraklılar için ilgi çekici bir konu haline geliyor. FED’in eylemleri ile Bitcoin’in performansı arasındaki korelasyon dikkat çekiyor. Ayrıca ekonomik koşullar gelişmeye devam ettikçe izlenmesi gereken büyüleyici bir alan karşımızda duruyor.

Americans see high inflation sticking around in latest New York Fed survey  | Fox Business

FED faiz oranlarıyla ilgili çok önemli bir karara yaklaşıyor. Diğer taraftan tüm gözler Bitcoin BTC’nin üzerinde yer alıyor. Ayrıca herkes daha önce tanık olunan olağanüstü fiyat artışlarını sergileme fırsatını bir kez daha yakalayıp yakalayamayacağını görmek için bekliyor. Bitcoin’in kaderinin bu öngörüye uyup uymayacağını zaman gösterecek. Ancak kriptokoin.com olarak baktığımızda sahne kesinlikle ilgi çekici bir finansal yolculuk için hazır durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin İçin Tarih Tekerrür Mü Edecek! Çarpıcı 2019 Vurgusu