Reklamı kapat

Bitcoin İçin 3 Olası Gelecek Senaryosu

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 13 Temmuz 2018
63 görüntülenme

Sadece dokuz yaşında olan Bitcoin, küresel iş endüstrisinde önemli bir tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bloomberg’in Nuh Smith’i, üst sıradaki kripto para biriminin geleceğinin üç olası sonucunu anlattı.

3 MUHTEMEL SENARYO

Smith’in ilk senaryosu, Bitcoin’in tüm dünyadaki yasal para birimlerini değiştirecek olması. Bitcoin, ipotek ödemeleri, ithalat vergileri vb. gibi her türlü işlem için fiili ödeme araçları haline gelecek. Jack Dorsey (Twitter ve Square) ve Steve Wozniak (Apple) gibi önemli “teknoloji geliştiriciler”, Bitcoin’in, önümüzdeki on yıl içinde tek küresel para olacağını söyledi.

İkinci senaryoda Bitcoin’in yeni altın olabileceğini söyledi. Bu senaryoda, bugünkü Venezüella gibi başarısız ekonomisi olan ülkelerde Bitcoin’in yasal para yerine geçemeyeceği düşünüyor. Bunun yerine, Bitcoin yatırımcıların borsa çökmelerine karşı korunmak için kullanabilecekleri çok değerli bir ürün haline gelebileceğini söyledi.

Bitcoin için son tahmin, değerinin dramatik bir şekilde düşmesi ve bu süreçte değersiz hale gelmesidir. Sonuç olarak, popüler kripto para birimi olan Bitcoin başarısız dijital devrimlerin çöplüğüne terk edileceğidir.

Smith, ikinci senaryonun dijital para birimi için en az dirençli yol olduğuna inanıyor. Onun analizi zorlayıcı ve arkasındaki mantık eksiklikleri var. Birincisi Smith, analizinin temeli olarak sadece iki parametreyi – BTC / USD döviz kuru ve Amerika enflasyon oranını – kullanmakta.

Bu iki parametrenin muhtemel davranışına dayanarak, Smith, Bitcoin’in altın gibi olmaya eğilimli olduğunu düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Abra CEO’suna Göre Bitcoin Fiyatı Uzun Vadede 50.000 Doları Bulacak Kripto para servisi uygulaması Abra’nın CEO’su Bill Barhydt BTC fiyatının uzun dönemde 50.000 Doları bulacağını düşünüyor. Inverse’e verdiği demeçte Barhydt tahminini açıklarken şu sözleri söyledi: “Uzun dönemde Bitcoin’in 50.000 Doları aşacağını düşünüyorum ancak tabi ki bunun bir...
Mert Kaya 13 Temmuz 2018