Tarihler de Belirlendi! Bitcoin İçin 3 Fiyat Zirvesi Tahmini

Tarihler de Belirlendi! Bitcoin İçin 3 Fiyat Zirvesi Tahmini
Tarihler de Belirlendi! Bitcoin İçin 3 Fiyat Zirvesi Tahmini
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Giderek daha fazla kripto para piyasası analisti yükseliş söylemini benimsemeye başlıyor. Hem on-chain teknik göstergeler hem de piyasa duyarlılığı, gelişmekte olan bir kripto boğa piyasasına güven duyulduğunu gösteriyor. Devam eden piyasa döngüsü için en iyi 3 Bitcoin fiyat zirvesi tahminini derledik.

Bitcoin fiyat zirvesi tahminleri: Ağustos 2024’te 137.000 dolar

Analist Washigorir’e göre, BTC’nin fiyatı bir yıldan kısa bir süre içinde 137.000 dolara ulaşması mümkün. Ona göre bu, Bitcoin’in bir sonraki halving etkinliğinden sadece birkaç ay sonra, 2024 Ağustos gibi erken bir tarihte olabilir. Kriptokoin.comdan bildiğiniz üzere, halving etkinliği için tahminler 17 Nisan 2024’ü işaret ediyor. Analist, cesur Bitcoin fiyat zirvesi tahmini için birbirini tamamlayan iki yöntem kullanıyor. Bunlardan ilki BTC gerçekleşen fiyat göstergesi. Bu on-chain metrik, gerçekleşen piyasa değerini mevcut arza (yeşil çizgi) bölüyor. Analist ayrıca grafiğine gerçekleşen fiyattan iki sapmayı da dahil ediyor. Mavi, piyasanın en düşük seviyelerini ve kırmızı, zirveleri işaret ediyor.

Bitcoin
BTC grafiği ve zirve tahmini. Kaynak: Washigorir

İkinci yöntem diyagonal trend çizgileri (siyah). Bu da bir önceki döngünün dip noktasını bir sonraki döngünün tepe noktasına bağlıyor. Tarihsel trend çizgilerini takip ediyor gibi görünse de, bu yöntem oldukça öznel görünüyor. Gerçekleşen fiyatın grafiği ile nerede kesiştiğini belirleyen çizginin açısı birçok şekilde seçilebilir. Bununla birlikte, Washigorira’nın tahmininin nihai sonucu Bitcoin fiyatının, 2024 Ağustos’ta 137.000 dolara ulaşması yönünde.

BTC için iddialı bir tahmin: 200.000 dolar – 250.000 dolar aralığı

İkinci Bitcoin fiyat zirvesi tahmini analist ‘seth_fin’den geliyor. Grafiğinde, hem piyasa zirveleri (kırmızı) hem de piyasa dipleri (yeşil) için ünlü Pi Döngüsü göstergelerini kullanıyor. Her şeyden önce, grafiği Bitcoin’in her dört yılda bir yarıya inmesiyle tetiklenen döngüselliği anlatısına uyuyor (siyah çizgiler). BTC fiyatı genellikle bu olaydan yaklaşık 12-18 ay sonra bir sonraki döngünün zirvesine ulaşıyor.

Bitcoin
Bitcoin fiyatının zirve tahminleri ve ardından yarıya inmesi. Kaynak: seth_fin

Analist daha sonra, yükselen bir sinüzoidin izi boyunca hareket ediyor gibi görünen Pi Döngüsü göstergelerinin daha sonraki seyrini tahmin ediyor. Dahası, önceki iki zirveyi birbirine bağlıyor. Daha sonra, Bitcoin fiyatının zirvesini tahmin etmek için bu şekilde oluşan trend çizgisinin uzantısını kullanıyor. Seth_fin’e göre, olgun bir boğa piyasasının sonunda, Bitcoin yükseliş trendini muhtemelen 200.000 – 250.000 dolar aralığında bir yerde sonlandıracak. Bu, mevcut fiyattan yaklaşık 10 katlık bir artış anlamına geliyor. Grafikle ilgili yorumunda analist, böyle bir senaryonun olasılığının 2015 fraktalına benzerlikten kaynaklandığını söylüyor. Ayrıca, 2020’deki Covid-19 çöküşü gibi bir siyah kuğunun olmamasını gerektirdiğini vurguluyor.

Bitcoin fiyat zirvesi tahminleri: ATH şimdiden ilk aşamada

En son Bitcoin fiyat zirvesi tahmini analist CryptoYoddha’dan geldi. İlginç bir şekilde, grafiği döngünün mutlak zirvesine ilişkin bir tahmin içermiyor. Yalnızca rallinin ilk aşaması için önerilerini içeriyor. Analiz için uzun vadeli bir paralel kanal kullanıyor. Üst aralık (kırmızı) geçmiş ve gelecekteki zirvelerin alanını işaret ediyor. Alt aralık (mavi) ise piyasa makro diplerinin bulunduğu alanları işaret ediyor. Buna ek olarak, ünlü 200 haftalık hareketli ortalamayı (200W MA, kırmızı) kullanıyor. Bu, önceki döngülerde Bitcoin fiyatı için maksimum acı seviyesinin bir göstergesi olarak kabul edildi.

Bitcoin
2024 için Bitcoin tahmini. Kaynak: CryptoYoddha

CryptoYoddha’nın analizinin en önemli kısmı, önceki döngü ile olan fraktal benzerlik. Önceki analistlerin aksine, halving’ten önce bile gerçekleşmesi beklenen yukarı yönlü ilk aşamanın, tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) çoktan geçeceğini iddia ediyor. Kanalın medyan bölgesinde (gri) 72.000-74.000 dolar civarındaki alanı hedef olarak alıyor. Bundan sonra bir düzeltme ve olası bir siyah kuğu beklenecek. Analizindeki nihai Bitcoin fiyat zirvesi tahmini, paylaştığı grafiklerin dışında kalıyor. Bununla birlikte, ikinci tahminde tartışılan seviyelere yaklaşacağını tahmin etmek mantıklı. Bu da 200.000 dolar alanının üzerinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tarihler de Belirlendi! Bitcoin İçin 3 Fiyat Zirvesi Tahmini