Reklamı kapat

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
92 görüntülenme
Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist: Bu Seviyeler An Meselesi!

Bitcoin ayı piyasası dip hedefleri, BTC 16.000 dolarının üzerine çıkmasına rağmen 14.000 doların altını gösteriyor. Lider kripto, 24 Kasım’da kararsız kaldı. Bu arada, bir analist 12.000 dolarlık BTC fiyat hedefini vurguluyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin dibi için 12.000-14.000 dolar ‘ana hedef’

Piyasada ürkütücü bir sakinlik sürerken Bitcoin 16.500 dolar etrafında işlem görüyor. BTC, yine de analistleri daha iyi zamanların yolda olduğuna ikna edemedi. Popüler analist Crypto Capo, düşüşün yeniden başlamasının an meselesi olduğunu öne sürüyor. Analist, Bitcoin düşüşlerini bilmesiyle tanınıyor. Crypto Capo’nun isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. Analiste göre, hem yüksek zaman dilimlerinde (HTF) hem de düşük zaman dilimlerinde (LTF), tablo kasvetli. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

HTF: aylık yeniden dağıtım aralığını kırdıktan sonra daha düşük dipler ve daha düşük yüksekler gösteriyor. Ayrıca, Haziran ayının en düşük seviyesinin altında ve tedarik bölgesinde. LTF: short squeeze‘in (boğa tuzağı) neden olduğu zayıf trend var. Hacim ölüyor. 12.000-140.00 dolar yerel dip oluşumu için ana hedef olmaya devam ediyor.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik / Kaynak: Crypto Capo / Twitter

Bu arada, birden fazla BTC fiyat tahmini, 14.000 doların altında bir ayı piyasası dibi çağrısı yapmaya devam ediyor. Crypto Capo’ya yanıt veren analist arkadaşı Gert van Lagen, yükseliş işareti olarak 18.100 dolardan potansiyel bir yukarı yönlü direnç/destek dönüşü öneriyor.

Analist, mevcut seviyelerden, orada tutunmak için yükselen BTC’nin, son iki yılın en düşük seviyesi olan 15.480 doları 2022 için ‘üçlü dip’ yapacağını yazdı. Van Lagen, “Yalnızca 18,1 bin doları kırarsa hak kazanır,” diye vurguluyor.

Analist: %99,9 ihtimalle GBTC’nin Bitcoin’i var

Bu arada kripto çevrelerinde, Digital Currency Group’un (DCG), yan kuruluşu Grayscale ve Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) kaderi konuşuluyor. Ayrıca bu konu, kripto piyasası için önemli bir tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bloomberg Intelligence borsa yatırım fonu (ETF) analisti James Seyffart da konuya katkı yaptı. Analist, piyasanın sinirlerine rağmen 10,5 milyar dolarlık GBTC’nin gönüllü tasfiyesinin “olası olmadığını” söyledi. Seyffart, “Bu bana masanın üzerindeymiş gibi görünmüyor,” diye yazdı.

Analist, fonun Bitcoin spot fiyatına yaptığı indirimden duyduğu hayal kırıklığını kabul ediyor. Ancak, mevcut malzeme göz önüne alarak bir değerlendirme yapıyor. Bu doğrultuda, Coinbase aracılığıyla bahse konu BTC’yi elinde tutma ihtimalinin ‘%99,9’ olduğu sonucuna varıyor. Coinglass izleme kaynağından alınan verilere göre, GBTC spot fiyat indirimi 24 Kasım itibarıyla %39,2 oldu.

Bitcoin
GBTC primi ve varlık holdingleri ile BTC grafiği / Kaynak: Coinglass

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 5 Altcoin İzlenecek Coinler Listesinde: Ralli Beklentisi Var!
Bu 5 Altcoin İzlenecek Coinler Listesinde: Ralli Beklentisi Var! Kripto analisti Varinder Singh’e göre LUNC, Aralık ayında büyük bir ralliye tanık olacak. Analist Kelvin Munene ise Polkadot’un boğa koşusunun devam edeceğini tahmin ediyor. Analist James Obande, geçen hafta üstün performans gösteren altcoin projelerini değerlendiriyor. “Terra Classic...
Vural Erkan 2 hafta önce