Birçok Bitcoin Tahmini Çıkan 2 Analist: Bu Seviyeler Geliyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 6 Aralık 2022
487 görüntülenme
Birçok Bitcoin Tahmini Çıkan 2 Analist: Bu Seviyeler Geliyor!

Geçmişte çeşitli tahminleri tutan ve kripto topluluğunda ünlenen iki analist, Bitcoin için yeni tahminlerini sıraladı. Buna göre her iki analist de yakın gelecekte BTC için büyük bir yükseliş öngörüyor. Analistlerin tahminleri, 2023’te, lider kripto para biriminin ralliye başlayacağına işaret ediyor. Şimdi gelin tahminlere geçelim.

Dave the Wave: “Bitcoin için ‘Noel Baba rallisi’ geliyor”

Mayıs 2021’de Bitcoin fiyatının çökeceğini doğru bilen kripto analisti Dave The Wave, BTC için yükseliş tahmini paylaştı. 131 binin üzerinde Twitter takipçisi bulunan analist, bir “Noel Baba rallisi” beklediğini söyledi. Ona göre BTC’nin yükselen üçgen modeli yatay direncini kırmaya son derece hazır. Bu direnç ortadan kalktığında ise yükselişi baskılayan teknik faktörler yok olacak. Böylece 2023’e bir Noel Baba rallisi ile gireceğiz. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 17,011 dolarda yer alıyor.

Dave the Wave’e göre yeni yıl rallisi ile fiyatın 19,000 dolara yükselmesi son derece mümkün. Bu, mevcut fiyattan %11’in üzerinde bir artış anlamına geliyor. BTC’yi daha geniş bir zaman grafiğinde de analiz eden Dave the Wave, logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modeline dikkat çekti. Buna göre BTC, şu anda uzun vadeli boğalar için “en uygun” fırsatı sağlıyor. Bilmeyenler için LGC modeli, değişen makroekonomik koşullar arasında Bitcoin’in en yüksek ve en düşük döngülerini tahmin eder. Dave the Wave, BTC’nin şu anda modelin “satın alma bölgesinde” olduğunu ifade etti.

Willy Woo: “BTC yoğun bir birikim aşamasında”

Önceki tahminleri tutan zincir üstü analisti Willy Woo da Bitcoin için yükselişte. Başka bir kripto analisti olan Scott Melker ile röportaja katılan Woo, zincir üstü sinyallere dikkat çekti. Ona göre sinyaller, FTX’in patlamasından sonra bile BTC’nin mevcut fiyat aralığında çok sayıda alıcısı olduğunu gösteriyor. Bu da BTC’nin bir birikim aşamasında olduğu anlamına geliyor. Lider kripto para şu anda 16.000 ila 18.000 dolar gibi dar bir aralıkta işlem görüyor. Analist, bu yatay fiyat hareketinin de bir birikim olduğu tezini güçlendirdiğini söylüyor.

Bununla birlikte Willy Woo, BTC’nin göstergelerinin yakın zamanda dip yaptığının da altını çiziyor. Özellikle dolaşımdaki arzın dibi gördüğünü ifade ediyor. Ancak aşağı yönlü eğilim gösteren bu göstergeler ve trend çizgisinin bir kırılmayı hazırladığını da ekliyor. Bu trend çizgisinin yukarı kırılması için ihtiyaç duyulan şey ise bir birikim süreci. Analist Bitcoin’in şu anda çok aylı birikim sürecinde olduğunu söyleyerek kırılmanın yakın olduğunun altını çiziyor. Ardından, önümüzdeki birkaç ay daha BTC’nin 18,000 ila 24,000 arasında hareket edeceğini ve daha sonra patlayacağını tahmin ediyor.

Analistlerin çıkmış tahminleri

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Dave The Wave, 2019 yılında Bitcoin fiyatının 6,400 dolara kadar gerileyeceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti. Willy Woo ise, yine 2019 yılında, BTC fiyatının 3,000 dolara kadar değer kaybedeceğini öngörmüştü. O dönemde BTC fiyatı 7,000 doların üzerinde işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Listeye Dikkat: Bu 6 Metaverse Coin Tahtadan Fırlayabilir!
Listeye Dikkat: Bu 6 Metaverse Coin Tahtadan Fırlayabilir! Metaverse projelerinin ortaya çıkmasıyla kripto dünyası yeni kullanım alanları buldu. Metaverse’ler, 3 boyutlu bir sanal dünya sağlıyor. Bu sanal dünya ile kullanıcıların kişilerarası etkileşimde bulunması mümkün hale geliyor. Metaverse platformları, internetin yeni hali gibidir. Bunlar, sanal gerçeklik ile...
Emre Borsan 6 Aralık 2022