Reklamı kapat

4 Milyarderden Tahminler: Bitcoin İçin Artık Bu Seviyeler Zor!

Serkan Eser
Serkan Eser 29 Eylül 2022
0 görüntülenme
Bitcoin İçin Artık Bu Seviyeler Zor!

Kripto piyasalarına yatırım yapan 4 milyarder, Bitcoin (BTC) için bekledikleri fiyat seviyelerini paylaştı. Buna göre zengin yatırımcılar, birbirinden bir hayli farklı fiyat beklentilerine sahip. Gelin, milyarderlerin BTC fiyat tahminlerini birlikte inceleyelim.

“Bitcoin 2031 yılına kadar bu seviyelere ulaşacak”

Parallax Digital’in CEO’su ve kurucusu Robert Breedlove, Bitcoin için 2031 yılına kadar gerçekleşmesini beklediği seviyeleri paylaştı. Buna göre milyarder yatırımcı, 2031’e kadar BTC’nin milyonlarca dolar değerinde olabileceğini tahmin ediyor. Ona göre, BTC’nin dokuz yıl içinde 12,5 milyon dolarlık bir fiyat etiketine ulaşması mümkün. Breedlove, ABD dolarının çöküşünün BTC’nin fiyat patlamasında kilit faktör olacağını söylüyor.

Bitcoin

Ünlü yönetici, gelecekte doların satın alma gücünün bugünkünden çok daha düşük olacağını tahmin ediyor. Ona göre, 2031 yılındaki 12,5 milyon dolar, bugünün 1 milyon dolarına eşit olacak. Bu nedenle BTC fiyatının 12,5 milyona yükselmesi son derece mümkün. Ancak 12,5 milyon dolar fiyata sahip olan BTC, bugünün 1 milyon dolar fiyatına ulaşan BTC’si ile aynı olacak. Buna rağmen milyarderin yükseliş tahmini son derece büyük.

“Çöküş yaklaşırken kripto para alıyorum”

Makro gurusu ve Real Vision CEO’su Raoul Pal da BTC fiyat tahminini duyurdu. Milyarder isim, ekonomik verilerin önümüzdeki birkaç ay içinde önemli ölçüde çökmesini bekliyor. Bu nedenle, Bitcoin gibi kripto para birimlerine bolca yatırım yapıyor. Bununla birlikte eski Goldman Sachs yöneticisi, kripto fiyatlarının daha da düşmemesini bekliyor. Ona göre, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi riskli varlıkların ekonomik krizi büyük ölçüde fiyatladı.

“Düzenlemeler, kripto piyasası için varoluşsal bir risk”

Dijital varlık hedge fonu Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, kripto endüstrisinin karşı karşıya olduğu “varoluşsal bir risk” bahsediyor. Morehead, kripto endüstrisinin başlangıcından bu yana karşılaştığı risklerin çoğunun ortadan kalktığını ifade ediyor. Ancak düzenleyici risklerin devam ettiğinin altını çiziyor. Milyarder özellikle bu riskin ABD’deki düzenleyici belirsizlik olduğunu söylüyor. Ona göre bu belirsizlik, inovasyonu caydırıyor. Ayrıca, fikirleri, girişimcileri ve startup’ları yurt dışına gönderiyor.

“Bitcoin için artık bu seviyeler zor”

Kanadalı iş adamı Kevin O’Leary de Bitcoin hakkında konuştu. O’Leary, BTC’nin düzenleyici netlik olmadan 22.000 dolar seviyesini geri almak için mücadele edeceğini belirtti. Ona göre tek bir varlık sınıfı, SEC’in düzenleyici baskılarının üstesinden gelemeyecek. Bu nedenle O’Leary, BTC’nin 22,000 doların üzerine bir daha asla çıkamayacağını ifade ediyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere BTC, Kasım sonunda 69.000 dolarda fazla zirve yaptı. Ancak bunun ardından düşerek yazım sırasında işlem gördüğü 19,412 dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Şok Tahminler: Altın 2022, 2023 ve 2024'te Bu Seviyelerde Olabilir!
Şok Tahminler: Altın 2022, 2023 ve 2024’te Bu Seviyelerde Olabilir! Altın piyasası, artan faiz oranlarının ağırlığı altında kalarak, tutarlı bir yükseliş ivmesi çekmekte zorlanıyor. Bu da, bir Kanada bankasının, altın ve gümüş için tahminini düşürmesine neden oldu. BMO Capital Markets, altın ve gümüş tahminlerini düşürdü Kriptokoin.com’dan takip...
Vural Erkan 29 Eylül 2022