Reklamı kapat

2018 Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist: Dip Fiyatı Bu!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
172 görüntülenme
2018 Bitcoin Çöküşünü Bilen Analist: Dip Fiyatı Bu!

Lider kripto Bitcoin (BTC), FTX’in çöküşünün yarattığı tahribatın etkilerini gidermek için mücadele ediyor. Bugün kısmen toparlanmayı başaran BTC, 17 bin dolar desteğinin altında işlem görüyor. Bu psikolojik desteği kıracak mı yoksa yeniden diplere mi dalacak? Bu belirsizlik ortamında 2018 Bitcoin çöküşünü tahmin eden analist, nihai BTC dibini açıklıyor. Analist ayrıca, çoğu traderın buna hazırlıksız yakalanacağını söylüyor.

“Kimse inanmadığı için bu seviye Bitcoin için dip!”

Tone Vays, 2018’de Bitcoin’in (BTC) çöküşünü isabetli bir şekilde öngördü. Analist, şimdi de lider kriptonun mutlak dibi olduğunu tahmin ettiği seviyeyi açıklıyor. Deneyimli analist Tone Vays’a göre, Bitcoin 2022’nin en düşük seviyesi olan 15.546 doları gösterdiğinde ‘büyük olasılıkla’ bir ayı piyasası tabanı oluşturdu. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Hala şu anda içinden geçtiğimiz bir dip sürecimiz olduğunu düşünüyorum. Bu muhtemelen en düşük seviye (15.546 dolar) olacak. Nihai dip olma ihtimalinin yüksek olmasının nedeni, kimsenin bunun nihai dip olduğunu düşünmemesi. İnsanların %99’u aşağı ineceğimize inanıyor. Bu yüzden daha aşağı inmeyeceğimizi düşünüyorum. Çünkü herkes 11.000 dolara falan gideceğimizden o kadar emin ki.

Bitcoin

“CMF, BTC için boğa eğilimi gösteriyor”

Tone Vays, genel piyasa duyarlılığına da bakıyor. Ancak, bunun yanı sıra en sevdiği göstergelerden birinin Bitcoin için potansiyel bir tersine dönüş sinyali verdiğini söylüyor. BU doğrultuda analist, Chaikin Money Flow’un (CMF) boğa eğilimi gösterdiğini kaydediyor. Söz konusu metrik, piyasa katılımcılarının bir varlık biriktirip biriktirmediğini takip eden bir göstergedir. Analist, bu göstergeye ilişkin şu açıklamayı yapıyor:

İşte bir süredir gördüğüm en iyi grafiklerden biri. Haftalık ölçekte çöktük, tamam. Bununla birlikte, inanılmaz CMF ayrışmasına bakın. Yani bu bana, kaputun altında işlerin aslında yükselişe geçtiğini söylüyor. CMF ayrışmasını görmeyi gerçekten seviyorum. Potansiyel geri dönüşleri belirlemek için en sevdiğim göstergelerden biri. Fiyat hala tam ve mutlak bir felaket olmasına rağmen CMF’nin neredeyse yeşil olması gerçeğini seviyorum.

Bitcoin
Kaynak: Ton Vays / YouTube

Basın zamanında Bitcoin, günlük bazda %2,46 artışla 16.855 dolardan işlem görüyordu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, ABD TÜFE verisinden sonra 21 bin dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, daha sonra kripto para borsası FTX bir sürü soru işaretiyle birlikte çöktü. Bu da bütün kripto piyasasını derin bir krizin için sürükledi. Doğal olarak BTC de bundan nasibini aldı ve 15 bin dolar sevilerine kadar daldı. Şimdi bu kötü talihi yenmek için mücadele ediyor. Bakalım analistin öngörüsündeki gibi boğalar mı galip gelecek, yoksa ayılar hakimiyeti yeniden mi ele alacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Yatırım Yaptığı Altcoin, Forklandı: Fiyatını Katladı!
Türklerin Yatırım Yaptığı Altcoin, Forklandı: Fiyatını Katladı! Solana Blockchain’inde yer alan merkeziyetsiz borsa Serum’un SRM isimli altcoin projesi, ağdaki bir gelişme dolayısıyla yükseliş yaşadı. Türkiye’deki yatırımcıların da dikkatini çekmiş olan kripto para, son 24 saatte yüzde 20’nin üzerinde yükseldi.  İşte detaylar… Serum (SRM) ağında...
Aslı Dinçer 2 hafta önce