Ünlü CEO: En Kötüsü Bitmedi! Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor

Vural Erkan
Vural Erkan 7 Aralık 2022
783 görüntülenme
Ünlü CEO: En Kötüsü Bitmedi! Bitcoin Bu Seviyelere Gidiyor

Kripto para borsası FTX’in dramatik çöküşü ve serpintisinin etkileri hala daha devam ediyor. Dahası, bitecek gibi de görünmüyor. Online Blockchain CEO’su, “FTX krizi çözülmediği için” Bitcoin (BTC)’nin 8 bin dolara düşebileceği konusunda uyarıyor.

“Bitcoin, bir roket gibi yükselir ve bir kaya gibi düşer”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX’in çöküşü, bu yıl Bitcoin ve altcoin’lerin %60’tan fazla değer düşüşe neden oldu. Ayrıca, henüz hasar tespit tam olarak yapılmış da değil. Çünkü, hasar dijital varlıklara yatırım yapan halka açık şirketleri de etkiledi. Bu durum göz önüne alındığında, analistler lider kriptonun bir sonraki kısa vadeli hamlesini tahmin etmeye çalışıyor. Online Blockchain CEO’su Clem Chambers, Stansberry Research’ten Daniela Cambone’e bir röportaj verdi. Bitcoin için en kötüsünün bitip bitmediğini tartışan Chambers, şunları söylüyor:

Hayır, her şeyin bittiğini düşünmüyorum. İnsanların anlamadığı şey, merkezi bir borsanın kötü bir şey olduğudur. İlk olarak, merkezileştirilmiştir. Kripto ile ilgili tüm nokta, ademi-merkezi olmasıdır. Borsalar kesinlikle borsa değil, paranızı yatırdığınız bankalardır.

Bitcoin

Clem Chambers, başka hiçbir şey ters gitmezse işlerin ‘bir mucize eseri’ tersine dönebileceğine dikkat çekiyor. Ancak, muhtemelen Bitcoin’in fiyatının hızla düşeceği konusunda uyarıyor. Chambers, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin, bir roket gibi yükselir ve bir kaya gibi düşer. Domino taşları, yani borsalar, birbiri ardına düşmeye başlarsa, o zaman Bitcoin’in kolayca 7.000 veya 8.000 dolara düştüğünü görmemiz mümkün.

“Bu zamana kadar BTC’nin ve kriptonun düzelmesi mucize olur”

Clem Chambers, 12 Eylül’de, Bitcoin’in 17.000 dolara ulaşacağını tahmin etti. Ayrıca, bu fiyata ulaşması durumunda muhtemelen 10.000 dolara düşeceğini kaydetti. Artık BTC bu fiyatın biraz altında işlem görüyor. Buna göre, kripto uzmanı piyasanın toparlanmasının 18 aya kadar sürebileceğine inanıyor. Diğer bir ifadeyle, Bitcoin halving’inin gerçekleşeceği 2024 yılına kadar toparlanma yok. Bu konuda şu hususların altını çiziyor:

FTX’ten sonra insanlar aylarca yaralarını saracaklar. Herhangi bir satın alma baskısı olana kadar halvinge kadar olmayacak.

Bitcoin

Clem Chambers ayrıca, 20.000 dolardan alım yapmak istediğini, ancak Bitcoin oraya vardığında fiyat dibi gibi hissettirdiğini söylüyor.

Bu FTX olayı gerçekleştiğinde nihai gibi gelmedi, hala çözülmedi. Ayrıca, Genesis, Gemini ve Grayscale olayı çözüme kavuşmadı. Ve mucizevi bir şekilde çözülmezlerse, çözülmemiş başka olaylar da olacak. O zaman tüm bunların sonu nereye varacak? Eh, teslim olma denen şeyle bitiyor.

Nihayetinde Chambers, merkezi olmayan teknolojiye inanıyor. Ancak kripto alanının merkezi kısmı gibi sorunları olduğunu da söylüyor. Bu kapsamda, “Bitcoin merkezi değil. Sevdiğim ve inandığım her şey merkezi değil,” diyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Başkanı Konuştu: Bu Kripto Para Şirketlerini Uyardı!
SEC Başkanı Konuştu: Bu Kripto Para Şirketlerini Uyardı! SEC Başkanı Gary Gensler, mevcut düzenlemelere uymanın kripto para firmalarının sorumluluğunda olduğunu söyledi. Gensler, SEC’in kripto şirketlerini dizginlemesi ve müşteri varlıklarıyla ticaret yapmalarını engellemesi gerektiğini söyleyen milletvekillerine karşı çıktı. Ayrıca Gensler, SEC’in kripto devi FTX’in başarısızlığından önce...
Vural Erkan 7 Aralık 2022