Bitcoin İçin Felaket Tahminler: Bu Dipler Bekleniyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
2.776 görüntülenme
Bitcoin İçin Felaket Tahminler: Bu Dipler Bekleniyor!

Kripto para piyasasında ortalık yine toz duman. Lider kripto Bitcoin (BTC)’nin dikey düşüşüyle birlikte piyasa kırmızıya büründü. Bu da BTC’nin güneyde daha fazla gidecek yeri olduğunu düşünün analistlerin uyarılarını neden oldu. BTC için uzun süredir dip seviye olarak görülen 12 – 13 bin dolar yolculuğu mu başlıyor?

Analist uyardı: Bitcoin, düşüşünü 13.000 dolara uzatabilir!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin (BTC) yeni yıla iyi bir başlangıç yaparak, 16 bin dolar seviyelerinden 25 bin dolara kadar tırmandı. Bununla birlikte Şubat ayında çekişini kaybetti ve 23 bin doların üzerine tutunmak için mücadele etti. Ancak, bugün gelen satışlarla birlikte %6’ya varan kayıpla 22 bin dolara kadar geriledi. Bu da daha düşük seviyeleri gündeme getirdi. Bu doğrultuda kripto para analist Jared Blikre, Bitcoin’in son çöküşünün, başka bir büyük başarısızlık meydana gelmesi durumunda, 13.000 dolara kadar devam edebileceğini söylüyor. Analist, düşüşün derinleşmesinin ihtimal dahilinde olduğunu belirterek yatırımcıları uyarıyor.

Ayrıca analist, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in etrafındaki FUD’un, böylesine büyük bir düşüşü tetikleyecek siyah kuğu olayı olabileceğine inanıyor. Jared Blikre, son düşüş mumunun uzun zamandır görülen en büyük mum olduğunu belirtiyor. Ayrıca, kripto para piyasasında oluşturulan kaldıracı söndürmenin uzun zaman alabileceğini de kaydediyor.

Bitcoin

Silvergate’in çöküşü, piyasada satış dalgasını tetikledi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, bugün bir saatten kısa bir süre içinde değerinin %6’sını kaybetti. Bu hareketinde, Bitstamp borsasında gün içi en düşük seviyesi olan 22.000 doları gördü. Son satış, hisseleri %50’lik büyük bir darbe alan ve tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşan kripto para birimi dostu bir banka olan Silvergate’in çöküşünün ortasında geldi. Patlama, kripto para ekosisteminde şok dalgaları yarattı ve Coinbase gibi büyük oyuncular, güç durumdaki bankayla bağlarını koparmak için çabalıyor.

Jared Blikre’nin 13.000 dolara olası bir düşüş uyarısı, son 24 saat içinde 210,14 milyon dolarlık kripto tasfiyesinin ortasında geldi. Bu tasfiye dalgasında toplamın %96,78’ini long pozisyonlar oluşturdu. Son çöküşün ardından, lider kripto para büyük spot borsalarda 22.400 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in bu son gerilemeden kurtulup kurtulmayacağı veya düşmeye devam edip etmeyeceği henüz belli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'su Şaşırttı: O Kripto Anlaşması Bozulabilir!
Binance CEO’su Şaşırttı: O Kripto Anlaşması Bozulabilir! Dünyanın en büyü kripto para borsası Binance, ABD düzenleyici kurumlarının baskısını yoğunlaşmasıyla önemli kararlar almanın eşiğinde. Binance CEO’su Changpeng Zhao, iflas eden kripto para şirketi Voyager ile yapılan anlaşmadan geri çekilebileceğinin işaretini verdi. Son gelişmelere göre CZ,...
Vural Erkan 3 hafta önce