Bitcoin İçin Felaket Tahminler: Bu Dipler Bekleniyor!

Bitcoin İçin Felaket Tahminler: Bu Dipler Bekleniyor!
Bitcoin İçin Felaket Tahminler: Bu Dipler Bekleniyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında ortalık yine toz duman. Lider kripto Bitcoin (BTC)’nin dikey düşüşüyle birlikte piyasa kırmızıya büründü. Bu da BTC’nin güneyde daha fazla gidecek yeri olduğunu düşünün analistlerin uyarılarını neden oldu. BTC için uzun süredir dip seviye olarak görülen 12 – 13 bin dolar yolculuğu mu başlıyor?

Analist uyardı: Bitcoin, düşüşünü 13.000 dolara uzatabilir!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin (BTC) yeni yıla iyi bir başlangıç yaparak, 16 bin dolar seviyelerinden 25 bin dolara kadar tırmandı. Bununla birlikte Şubat ayında çekişini kaybetti ve 23 bin doların üzerine tutunmak için mücadele etti. Ancak, bugün gelen satışlarla birlikte %6’ya varan kayıpla 22 bin dolara kadar geriledi. Bu da daha düşük seviyeleri gündeme getirdi. Bu doğrultuda kripto para analist Jared Blikre, Bitcoin’in son çöküşünün, başka bir büyük başarısızlık meydana gelmesi durumunda, 13.000 dolara kadar devam edebileceğini söylüyor. Analist, düşüşün derinleşmesinin ihtimal dahilinde olduğunu belirterek yatırımcıları uyarıyor.

Ayrıca analist, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in etrafındaki FUD’un, böylesine büyük bir düşüşü tetikleyecek siyah kuğu olayı olabileceğine inanıyor. Jared Blikre, son düşüş mumunun uzun zamandır görülen en büyük mum olduğunu belirtiyor. Ayrıca, kripto para piyasasında oluşturulan kaldıracı söndürmenin uzun zaman alabileceğini de kaydediyor.

Bitcoin

Silvergate’in çöküşü, piyasada satış dalgasını tetikledi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, bugün bir saatten kısa bir süre içinde değerinin %6’sını kaybetti. Bu hareketinde, Bitstamp borsasında gün içi en düşük seviyesi olan 22.000 doları gördü. Son satış, hisseleri %50’lik büyük bir darbe alan ve tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşan kripto para birimi dostu bir banka olan Silvergate’in çöküşünün ortasında geldi. Patlama, kripto para ekosisteminde şok dalgaları yarattı ve Coinbase gibi büyük oyuncular, güç durumdaki bankayla bağlarını koparmak için çabalıyor.

Jared Blikre’nin 13.000 dolara olası bir düşüş uyarısı, son 24 saat içinde 210,14 milyon dolarlık kripto tasfiyesinin ortasında geldi. Bu tasfiye dalgasında toplamın %96,78’ini long pozisyonlar oluşturdu. Son çöküşün ardından, lider kripto para büyük spot borsalarda 22.400 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in bu son gerilemeden kurtulup kurtulmayacağı veya düşmeye devam edip etmeyeceği henüz belli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin İçin Felaket Tahminler: Bu Dipler Bekleniyor!