XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
4 görüntülenme
Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler!

Kripto analisti Akash Girimath, Bitcoin (BTC)’nin 7 Eylül’den bu yana art arda üç düşük seviye ürettiğini söylüyor. Ancak, aynı zamanda Göreceli Güç Göstergesi’nin (RSI), altta yatan düşüş gücünün eksikliğini gösteren pozitif bir artış gösterdiğini kaydediyor. Analiste göre, bu doğrulama eksikliği, olası bir tersine dönüşün göründüğünün işareti. Ayrıca, BTC’nin daha yükseğe tırmanmaya başladığını gösteriyor. Akash Girimath’ın Bitcoin analizini okuyucularımız için hazırladık.

Bitcoin fiyatı ve teknik sıkıntıları

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Bitcoin yavaş yavaş ivme kazanmaya çalışıyor. Bununla birlikte, yükseliş trendini hızlandırmak için önemli bir engelin üstesinden gelmesi gerekiyor. BTC, teknik olarak dar bir köşede. 18.804 dolarda başka bir düşük seviye oluşturduktan sonra BTC %7 arttı. Şu anda 19.405 dolar ile 19.599 dolar direnç kutusuyla boğuşuyor. Gördüğünüz üzere, Ağustos ayının 19.539 dolardaki en düşük seviyeleri görünümün anahtarı. Burada yatırımcıların dikkat etmesi gereken iki şey var:

  1. 19.539 dolarlık bariyerin bir destek seviyesine çevrilmesi.
  2. BTC yukarıda belirtilen seviyeyi değiştirirken RSI, 43 ile 46 destek kutusunun üzerinde kalıyor.

Bu koşulların her ikisi de karşılanırsa, Bitcoin daha yüksek bir hamle için hazır hale gelir. Böyle bir durumda BTC, 31 Mayıs’tan bu yana salınım zirvelerini birleştiren azalan trend çizgisi ile birlikte 20.737 dolar direnç seviyesinden oluşan önemli bir direnç izdihamıyla karşı karşıya kalacak. Bu engelleri aşmak kolay olmayacak. Ancak, 22.850 doları tekrar test etmek ve süpürmek için yolu açmak gerekecek.

Bu seviyenin ötesinde, piyasa katılımcıları odaklarını Ağustos ayının en yüksek seviyesi olan 25.200 dolara kaydırmalı. Bu seviye, 25.010 dolardan 32.427 ile 17.593 dolar aralığının orta noktasını içerdiğinden önemli. Bu seviyenin yeniden test edilmesi, muhtemelen Bitcoin için yerel bir zirve oluşturacak.

Bitcoin
BTC 1 günlük grafik

IntoTheBlock’un Global In/Out of the Money (GIOM) modeli, Bitcoin fiyatındaki bu ralliyi destekliyor. Bu gösterge, 9.600 dolardan 18.470 dolara uzanan yakın destek seviyesinin direnç seviyesi kadar güçlü olmadığını gösteriyor. Ancak, bir sıçrama üretebileceğini de ima ediyor. Bununla birlikte, yakın engel, 19.405 dolardan 28.954 dolara kadar uzanıyor. Burada, ortalama 22.095 dolarlık bir fiyatla 3,1 milyon BTC alan kabaca 5,05 milyon adres “Zararda”.

BTC için bir yükseliş mümkün mü?

Bu direnç kümesi, teknik açıdan belirtilen hedeflerle örtüşmekte. Ayrıca, bir sıçrama olasılığına daha fazla güven katıyor. Ancak yatırımcıların, söz konusu kümeye geçişin, başabaş çıkmak isteyen bu sualtı sahiplerinin satış baskısına yol açabileceğini unutmaması gerekiyor.

Bitcoin
BTC GIOM’u

Bu yükseliş anlatısını destekleyen bir başka ilginç metrik daha var. Bu metrik, istikrarlı bir yükseliş trendinde olan on-chain hacim. Temmuz ayının ilk haftasında 16,39 milyar BTC’ye düştükten sonra, şu anda bulunduğu yere, 41 BTC’ye istikrarlı bir şekilde yükseldi. Bu artış, daha fazla yatırımcının BTC Blockchain ile etkileşime girdiğini gösteriyor. Dolayısıyla piyasa yapısına bağlı olarak yükseliş işareti olan sermaye girişinde bir artış olduğunun işareti.

Bitcoin
BTC on-chain hacmi

Bu arada, yatırımcıların 18 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 17.593 dolardan bir süpürme içeren bir deneme senaryosuna hazırlıklı olması gerekiyor. BTC toparlanır ve bu seviyenin üzerinde hızla devam ederse, bu hareket satın almak için iyi bir fırsat olacaktır.

Bununla birlikte, söz konusu seviyenin altına yakın bir günlük mum çubuğu, onu bir direnç seviyesine çevirir. Böylece, boğa tezini geçersiz hale getirir. Böyle bir durumda, Bitcoin’in bir sonraki istikrarlı destek seviyesi olan 15.500 dolara düşmesi mümkün. Satış baskısı artmaya devam ederse, BTC’nin ayı piyasası için bir makro dibinin oluşabileceği 13.500 dolar ve 11.989 dolara bir satışı tetiklemesi olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist: Bu 2 Altcoin Fırlayacak! Bundan ise Kâr Alın
Analist: Bu 2 Altcoin Fırlayacak! Bundan ise Kâr Alın Geniş takipçi kitlesi olan bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) ve iki altcoin hakkındaki görüşünü güncelliyor. Ayrıca, Ethereum (ETH) rakibi Ripple (XRP) için büyük bir artış öngörüyor. Analiste göre fırlayacak altcoin: Ripple (XRP) Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto...
Vural Erkan 2 hafta önce