Bitcoin İçin Kritik Saatlere Girildi: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
1.020 görüntülenme
Bitcoin İçin Kritik Saatlere Girildi: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Haftalık kapanış 22 bin doları yeniden test etmeyi tehdidi altında olduğu için Bitcoin fiyatı ‘son direniş’ ile karşı karşıya. Araştırmalar, Bitcoin boğalarının yeni kazanılan desteği korumak için yapacak çok şeyi olduğu konusunda uyarıyor. Ancak başarısızlık yine de BTC fiyatının 20.000 doların altına düşmesine neden olabilir.

Analist, Bitcoin için 20.000 dolarlık kader konusunda uyardı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, hafta sonu dar bir aralıkta hareket etmeye devam etti. BTC, Silvergate Bank üzerindeki belirsizliğin ortasında bir marj çağrısıyla tetiklenen 3 Mart’taki ani düşüşünden bu yana neredeyse sabit kaldı. Bir kripto analisti, “Bitcoin, çöküşten bu yana her 4 saatlik mumu 41 dolar aralığında kapattı. Seri şimdi bozuldu,” paylaşımını yaptı.

Analiz, daha fazla kayıptan kaçınırken, yakınlardaki bir destek seviyesinin tutulamaması durumunda Bitcoin’in kolayca çok daha fazla düşebileceği konusunda uyarıyor. İzleme kaynağı Material Indicators, BTC fiyat hareketinin ‘anahtar teknik desteği kaybettiğini’ ve boğaların tutunabileceği tek şeyin, son direnç/destek (R/S) değişiminin görüldüğü 22.000 dolar olduğunu söylüyor. Bu bağlamda, “Yerel R/S Flip bölgesi, trend çizgisinde yeniden test arasındaki son durak. Bu arada, Trend Precognition bir düşüş trendi gösteriyor. W kapanışından sonra bunun değişip değişmediğini göreceğiz,” açıklamasını yapıyor.

Aşağıdaki grafikler, 22.000 dolarlık satış likiditesi ile Binance’teki trend çizgisini ve BTC emir defterini gösteriyor.

Bitcoin
BTC grafikleri / Kaynak: Material Indicators / Twitter

Trade firması Eight’in kurucusu ve CEO’su olan Michaël van de Poppe, 21.300 doların da tutulamaması durumunda 20.000 doların göçü durdurmaya yardımcı olmayabileceği konusunda uyarıyor. Analist, 4 Mart’taki bir paylaşımında şunları söylüyor:

Bitcoin için kritik olan, 21,3 bin dolarlık alanı elinde tutmak. Bunu kaybedersek, 19,5 dolara ve altcoin’lerin %15-25 düşmesine neden olan bir sıçrama daha göreceğiz.

Bununla birlikte Van de Poppe yine de genel olarak daha iyimser bir görüşe sahip ve 40.000 doların ‘birkaç ay içinde’ hâlâ görünebileceğini öne sürüyor. Sonraki bir paylaşımının bir bölümünde, “Hikayeden alınacak ders: Dolar-Maliyet Ortalaması ve kendinize güvenmediğinizde satın alacak toplarınız olmalı,” tavsiyesinde bulunuyor.

Bitcoin

“Ezici bir düşüş hissiyatı”

Silvergate’in potansiyel iflası hâlâ gündemde olan bir konuyken, araştırma şirketi Santiment piyasa tepkisinin neden bu kadar şiddetli olduğunu sorguluyor. Analistler, fenomenle ilgili özel bir paylaşımda, “piyasalar hakkında alışılmadık derecede yüksek miktarda olumsuz yorum” olarak tanımladıkları şeyi ortaya çıkarıyorlar.

Twitter kullanıcı davranışı hakkında “Bitcoin’in %-5’lik hafif geri çekilmesi üç günden daha uzun bir süre önce gerçekleşmiş olmasına rağmen, #cryptocrash’ın platformda trend olan bir hashtag olması özellikle ilginç,” değerlendirmesine yer veriyorlar. Analistlere buradan hareketle, şu yorumu yapıyorlar:

Tipik olarak, piyasalardaki bu olumsuzluk seviyesinden yararlanabilirsiniz ve bu tür ezici bir düşüş eğilimi, eleştirmenleri susturmak için güzel bir sıçramaya yol açabilir.

Bitcoin
Seçilen kripto terimlerini içeren Twitter veri grafiği / Kaynak: Santiment

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Token Krizi: Selloff Olabilir!
Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Token Krizi: Selloff Olabilir! Son BLUR fiyat analizi, sürekli satış baskısı gösteriyor. Altcoin ,dün  yüzde 7,49 düşüşle 0,8115 dolardan 0,6995 dolara geriledi. Ayrıca analistlere göre BLUR, önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş hareketi öneren bir alçalan üçgen modeli oluşturdu. Altcoin krizde: Yeni...
Vural Erkan 2 hafta önce