2021 Çöküşünü Bilen Analist, Bitcoin’de Olacakları Açıkladı!

2021 Çöküşünü Bilen Analist, Bitcoin’de Olacakları Açıkladı!
2021 Çöküşünü Bilen Analist, Bitcoin’de Olacakları Açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), 35.000 doların üzerindeki seviyeleri korumaya çalıştı. Ancak bu seviyeyi kırmakta zorlandığı için zorlu bir hafta geçirdi. Analistler, yatırımcıların BTC’den kâr elde ettiklerini söylüyor. Böylece odaklarını altcoinlere kaydırarak alternatif kripto para birimlerinin fiyatlarını yükseltmiş olabileceğini öne sürüyor. Diğer yandan, 2021’deki çöküşü öngörmüş analist olan Dave the Wave, kritik açıklamalar yaptı. İşte önümüzdeki sürece dair analizler…

Bitcoin belirli bir aralıkta kaldı

Hafta boyunca Bitcoin’in fiyatı 34.000 ila 35.000 dolar arasında seyretti. Ayrıca bu aralığın üzerine çıkmaya yönelik her girişim önemli bir satış baskısıyla karşılaştı. Bir noktada, BTC yeni yılın en yüksek seviyesine ulaşarak neredeyse 36.000 dolara yükseldi. Ancak güçlü bir aşağı yönlü düzeltme ile karşılaştı. Hafta sonunda Bitcoin yaklaşık 34.400 dolardan işlem görerek hafta için %2’nin biraz altında mütevazı bir kazanç elde etti. Ethereum (ETH) da fiyatında benzer bir artış gördü.

Bitcoin dirençle karşılaşırken, Avalanche (AVAX), Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Solana (SOL) dahil olmak üzere layer 1 ağlarının birkaç büyük hacimli tokeni önemli kazançlar elde etti. Bu altcoinler hafta boyunca %10 ila %25 oranında artış gösterdi. DeFi tokenları, yaklaşık %10 artışla en önemli haftalık ilerlemeyi kaydetti. UniSwap (UNI) ve SushiSwap (SUSHI) gibi merkezi olmayan borsaların tokenları yükseldi. Bunların yanı sıra kredi platformu Aave’nin (AAVE) yerel tokenı da büyümeye katkı sağladı. Voyager Digital’in yerel tokenı VGX de artış yaşadı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi VGX arzının yaklaşık %30’u, muhtemelen imha edilmek üzere bir yakma adresine gönderildi. Bu gelişme token fiyatını etkiledi.

Sırada neler var?

IntoTheBlock’un araştırma müdürü Lucas Outumuro, daha küçük, daha riskli tokenlere doğru yaşanan bu kaymanın Bitcoin ve Ether’den sermaye rotasyonunun bir göstergesi olduğunu belirtti. Tarihsel olarak, kripto döngüleri Bitcoin’in ilk dalgalanmaya öncülük ettiğini, ardından Ether’in geldiğini ve daha sonra sermayenin daha düşük sermayeli ve daha riskli varlıklara tahsis edildiğini görmüştür. Bu haftanın verileri, DeFi ve alternatif Layer 1 tokenlerinin güçlü toparlanmalar yaşamasıyla birlikte bu rotasyonun başladığını gösteriyor.

Bu Bitcoin Analistlerinin 'Ekim Tahminleri' Çıktı!

2021 çöküşünü bilmişti: Yeni yorumlarını açıkladı

Ayrı bir gelişmede, Mayıs 2021 Bitcoin çöküşünü tahmin etmesiyle bilinen Dave the Wave, dikkat çekti. Analist, Bitcoin’in önemli bir yükseliş trendine hazır olduğunu öne sürüyor. Analizine göre Bitcoin, 35.000 doların hemen altındaki bir destek seviyesine düzeltme yapma riski taşıyor. Ancak bu düzeltmeyi yapmadan önce potansiyel olarak yaklaşık 50.000 dolara yükselecek. Dave the Wave, bu düzeltmenin ardından Bitcoin’in sıçrama yaşamasını bekliyor. Özellikle, mevcut seviyelerden yaklaşık %424’lük bir kazancı temsil eden 180.000 dolara işaret ediyor. Yani analist, BTC’nin 180.000 dolarlık bir fiyata yükselebileceğini öngörüyor. Bu altı rakamlı fiyat hedefine Nisan 2025’e kadar ulaşılabileceğini öne sürüyor.

Buna ek olarak Dave the Wave’in grafikleri, Nisan 2024’te yapılması planlanan Bitcoin halvingi öncesinde, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolar biraz üzerine çıkarabilecek mini bir parabolik dalgalanmaya işaret ediyor. Dave the Wave’e göre hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) göstergesi de kritik. Söz konusu gösterge, Bitcoin’in uzun vadeli bir yükseliş trendine geçtiğini gösteriyor. Zira bu da BTC meraklıları için cesaret verici bir haber.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

2021 Çöküşünü Bilen Analist, Bitcoin’de Olacakları Açıkladı!