Tahminleri Çıkan 4 Bitcoin Analisti: Sırada Bunlar Var!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 hafta önce
2.388 görüntülenme
Tahminleri Çıkan 4 Bitcoin Analisti: Sırada Bunlar Var!

Geçtiğimiz hafta ABD mali sistemi, Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank dahil olmak üzere birçok bankacılık kurumunun çöküşüne tanık oldu. Bitcoin, geçen haftanın en düşük seviyesi olan 19.736 dolardan şu anki değeri olan 24.130 dolara yükselerek yanıt verdi ve %22’lik göz kamaştırıcı bir ralli yaptı. Lider kripto için bundan sonra sırada ne var?

DonAlt, Bincoin’de şansını denemek istiyor!

İsabetli tahminleriyle tanınan DonAlt takma adlı analist, Bitcoin’in önceki haftayı kapatmak için güçlü bir şekilde toparlanmasının, muhtemelen önde gelen kripto varlıklarının büyük rallilere hazırlandığına dair bir işaret olduğunu söylüyor. Analistin isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. DonAlt’a göre, BTC ‘kesinlikle giga aya hazır görünüyor. Bitcoin’e daha yakından bakan analist, BTC’nin 24.300 dolardaki direnci kırmaya hazır olduğuna inanıyor. DonAlt, “24.000 dolarlık üçüncü teste satış yapmak mı? Hayır, teşekkürler, şansımı denemeyi tercih ederim,” diyor.

Bitcoin
Kaynak: DonAlt/Twitter

DonAlt’ın grafiğine göre, Bitcoin’in bir sonraki direnci, 24.300 dolarlık arz alanının üzerine çıkması durumunda 32.200 dolarda.

“Bitcoin için bir miktar konsolidasyon mümkün”

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe da son Federal Reserve’in son hamlelerini yeni  bir niceliksel genişleme (QE) olarak yorumluyor. Buradan hareketle Bitcoin için pozitif görünüme sahip olan analist, öncelikle bir konsolidasyon bekliyor. Van de Poppe, görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

Bitcoin, 25.000 dolarlık yüksek test aralığını test ederken burada zirveleri süpürüyor. Devam etmeden önce tercihen bir miktar konsolidasyon dönemi görmek isteriz. Piyasalar 25,2 bin dolara kadar yükselirse, bir ayı dalışı ve geri çekilme olur. Bu durumda 23 bin dolara kadar short olurdum.

Kaynak: Michaël van de Poppe / Twitter

Analist ayrıca, “Son 96 saat içinde üç banka çöktü, çok azı sınırda. Fed mevduat sahiplerini kurtardı ve yavaş yavaş QE’ye başladı. Bitcoin, olması gerektiği gibi büyük bir sıçrama yaptı. Şimdi zamanı,” diyor.

Bitcoin kopyalamayı bitirmeye yakın değil!

Kaleo takma adlı analist, Bitcoin’in büyük ihtimalle yukarı çıkıp köşegen direncini 27.000 doları test etmek üzere olduğunu söylüyor. Ayrıca bu noktada, Bitcoin daha da yükselmeden önce geçici bir yeniden test öngörüyor. Kaleo, büyük bir geri çekilme görmeden önce bu aralığın 27.000 dolar civarındaki üst diyagonal direncine doğru devam etmesi için bu hareketi arıyor.

Kaynak: Kaleo/Twitter

Grafiğine bakıldığında Kaleo, Bitcoin’in Nisan ayında mevcut değerinden %54’ten fazla bir artışla yaklaşık 40.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Kaleo, Bitcoin’in fiyat hareketinin, lider kripto paranın yeni yüksek seviyelere girdiği Şubat ortasındaki ralliye benzer olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, “Mevcut PA (fiyat hareketi), yeni aralık zirveleri oluşturan Şubat ortasındaki ralliyi inanılmaz derecede anımsatıyor,” diyor.

Kaynak: Kaleo/Twitter

Enflasyonun soğuma belirtileri gösteren TÜFE verilerinin açıklanmasıyla Kaleo, fiyat tahminini yeniden teyit ediyor. Analist, “Yeni yüksek seferlerle doğrudan direnç. Çok kötü değil,” yorumunu yapıyor.

Kaynak: Kaleo/Twitter

“Bitcoin büyük olasılıkla dibi gördü!”

Kripto analisti Tone Vays, teknik göstergelerin potansiyel bir Bitcoin patlaması için sıraya girdiğini söylüyor. Analist, Bitcoin’in muhtemelen Kasım 2022’de, BTC’nin 15.000 dolar fiyat aralığına ulaştığı zaman dibe vurduğunu düşünüyor. Tecrübeli analist ayrıca, 19.000 dolar fiyat aralığına son düşüşün, düşüş faaliyetinin neden olduğu kısa bir trend tersine dönüşü olan ikincil bir geri çekilme olduğunu söylüyor.

Bununla birlikte, ABD bankacılık sistemi Silicon Valley Bank ve Silvergate Bank’ın çöküşü sırasında daha büyük bir banka işletmesi tehdidiyle karşı karşıya kaldığından, BTC’nin yükselmeye devam edeceğini belirtiyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Şimdi, çok fazla Bitcoin üzerinde oturuyorsanız, Bitcoin’in daha hızlı yükselmesini sağlamak için bir banka koşusu için dua ediyor olabilirsiniz. Ama olmamalısın, çünkü Bitcoin zaten yükselecek. Bu, insanların daha fazla Bitcoin satın almak istemesine neden olacak kadar kötü bir haber ve bu, büyük olasılıkla zaten dibe vurmuş olduğu bir Bitcoin döngüsünde gerçekleşiyor. Ve şimdi bu, kesinlikle mükemmel olan ikincil geri çekilme. Ve halving’e bir yıldan az bir süre kala, dört yıllık devasa döngüsünde gerçekleşiyor.

Bitcoin

Analist, BTC için en azından bu seviyeleri bekliyor

Tone Vays ayrıca, Bitcoin’in 25.000 dolardaki yakın direncini kırması durumunda patlayabileceğini tahmin ediyor. Ayrıca, yönlü bir trend göstergesi olan Parabolik SAR’ın bir varyasyonu olan Lucid SAR da dahil olmak üzere çeşitli göstergelerin yükseliş sinyali verdiğini kaydediyor. Buradan hareketle analist, şu açıklamayı yapıyor:

Haftalık çifte destek, Lucid SAR ve 20 haftalık hareketli ortalama dışında bir canavar çekiç mumu, mutlak bir canavar olarak kapandı. Her şey kesinlikle mükemmel bir şekilde sıralanıyor. Şimdi haftalık hala ormandan çıkmadı. Daha yüksek bir seviye belirlememiz gerekiyor. Nihai bir düşük (15.500 dolar) belirledik. Yaklaşık 25.000 dolarda daha yüksek bir salıncak kurduk. 19.000 doları geriye dönük olarak test ettik, ancak şimdi bunu (25.000 dolar) aşmamız gerekiyor. Tüm bu direnci kırdığımızda, Bitcoin’de en azından bu 30.000 ile 35.000 dolarlık alana kadar inanılmaz bir yükseliş bekliyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

AVAX ve Bu Coinleri İçeren Tasarı, Parlamento'dan Geçti!
AVAX ve Bu Coinleri İçeren Tasarı, Parlamento’dan Geçti! Avrupa Parlamentosu, merkeziyetsiz finansı (DeFi) hedef alabilecek akıllı sözleşmeler ve nesnelerin interneti (IoT) ile ilgili hükümleri içeren Veri Yasası kapsamındaki mevzuatı 14 Mart’ta kabul etti. Bu durumun AVAX, UNI, LINK gibi DeFi coinlerini etkilemesi bekleniyor.  İşte detaylar…...
Aslı Dinçer 1 hafta önce