25 Bin Dolarda Bitcoin Satan Analist: Sıradaki 4 Seviye Bunlar!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
4.447 görüntülenme
25 Bin Dolarda Bitcoin Satan Analist: Sıradaki 4 Seviye Bunlar!

Bitcoin fiyatı 19.800 dolardaki psikolojik seviyelerin altını gördü. Kısa vadeli sinyaller yükseliş yönünde ancak düşüş hareketleri uzun vadede BTC fiyatına musallat oluyor ve 19.000 doların altına düşme olasılığını gösteriyor. Bitcoin’i 25.000 dolara satan kripto traderı ve analisti, gelecekteki BTC stratejisini açıklıyor.

Analistin gelecekteki BTC stratejisi

Bitcoin 2022 dip seviyesinden sonra gelen ralliyi doğru tahmin eden kripto analisti DonAlt, BTC’ye ilişkin görünümünü güncelledi. Analist, Bitcoin 19.000 – 20.000 dolar destek seviyesine düşerse Bitcoin’de çok yükselişe geçebileceğini söylüyor. DonAlt’a göre Bitcoin, 23.500 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başarırsa 35.000 dolara kadar yükselebilir. Bitcoin’in dibinin 16.000 dolar civarında olduğuna ve en mantıklı oyunun 23.000 doları geri almak olduğuna inanıyor.

DonAlt, zirveyi 25.000 dolardan satıp 23.000 dolardan yeniden satın aldığı için herkesle birlikte zararı üstleniyor. 22.000 dolar, 23.000 dolar ve 23.500 dolarda iyi bir direnç görüyor ve bu direnci kırarsa bir sonraki hedef 35.000 dolar olduğunu ileri sürüyor. Analisttin isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız.

Bitcoin

CryptoQuant’ın Bitcoin analizi

CryptoQuant analistleri, varlığı etkileyen diğer faktörlerin yanı sıra BTC madencilerinden gelen artan satış baskısının Bitcoin’i 19.500 veya 16.600 dolara itebileceğine inanıyor. Teknik uzmanlar, 19.500 dolar ile 16.600 dolar seviyeleri arasında bir hacim boşluğu belirlediler ve buna göre analistler, Bitcoin’in ara bölgelerde yerel bir dip bulmasının zor olabileceğini söylüyorlar.

DonAlt ise BTC yeniden 23.000 doların üzerine çıkarsa, Bitcoin için iyi bir satın alma fırsatının kendini göstereceğini öne sürüyor. En mantıklı oyunun aslında 23.000 dolarlık geri kazanımı satın almak olduğunu düşünüyor. Çünkü bu sadece marjinal olarak en kötü fiyat olacak ve 30.000 dolara kadar yükselme potansiyeli var. Analiste göre bu, alanın büyümesine ve agresif oynama riskinin azalmasına izin verecek.

Kripto piyasasını etkileyen faktörler

Kripto para fiyatlarındaki mevcut belirsizlik, diğerlerinin yanı sıra Silvergate’in gönüllü tasfiyesinden kaynaklanan Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD), makroekonomik görünüm, bir davanın vurduğu KuCoin ve Huobi Token’ın ani çöküşü tarafından yönlendiriliyor. Piyasa son iki aydır dalgalı bir dönem yaşıyor ve hem trader’lar hem de yatırımcılar dalgalanan fiyatlara anlam vermeye çalışıyor.

Bitcoin

Bitcoin kritik seviyelerin altına düştü

Yeni işlem gününün başlangıcı, Satoshi’nin Caddesi’nde dökülen kanla damgasını vurdu! ABD başkanı Joe Biden, madencilik faaliyetlerini kontrol etmek için yeni bir vergi rejimi önerdi ve piyasaları katleterek yeni bir düşüş dalgasını ateşledi. BTC fiyatı düşmeye devam ettiğinden ve çok yakında kritik desteğe yaklaşabileceğinden, etki şu anda azalmış görünmüyor.

BTC fiyatı, ardından iyi bir toparlanmanın gelmediği ve çok dakikalık seviyelerle sınırlı olan erken işlem saatlerinden bu yana %8’den fazla düştü. Boğalar sürekli olarak gerekli baskıyı oluşturmakta başarısız oluyor ve bu nedenle analistlere göre düşüş eğilimi uzun süre devam edebilir. Mevcut düşüş eğiliminin ortasında BTC fiyatı tarafından hangi dipler test edilebilir? Kripto analisti Sahana Vibhute, bu soruya cevap arıyor.

Kaynak: TradingView

Ayılar yeterince satış baskısı oluşturmaya devam ettikçe, Bitcoin’in fiyatı acil direnç seviyelerinin altına düştüğü için eriyor. İlk kırılmanın ardından, Mart ayının ilk birkaç gününde token, artan hacimlerle birlikte Şubat ayının en düşük seviyesi olan 21.500 doların altına düşmek zorunda kaldı. Bu hızda, her yüksek seviye, 19.700 dolar veya daha düşük bir dip gören agresif yatırımcılar için bir tasfiye fırsatı olacak.

Son fiyat hareketi, tokeni daha düşük Bollinger Bantlarına doğru itti ve bu da güçlü bir satış ivmesi olduğunu gösteriyor. Dahası, dünkü bar, 21.000 doları dilimleyen, yutan bir düşüştü. Önümüzdeki günlerde, trader’ların kısa vadede daha fazla kayıp yaşaması beklenirken, uzun vadeli model henüz doğrulanmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Biden'den Bitcoin Fiyatını Etkileyecek Önemli Açıklama!
Biden’den Bitcoin Fiyatını Etkileyecek Önemli Açıklama! ABD Başkanı Biden, ABD’nin başının belası olan enflasyonu düşürmekten bahsediyor. Uzmanlara göre, Federal Reserve, Biden’ın enflasyonu düşürme konusundaki devam eden iyimserliği ışığında 25 baz puana sadık kalırsa, Bitcoin (BTC) yeniden ivme kazanabilir. Biden enflasyonu düşürme konusunda kararı...
Vural Erkan 2 hafta önce