Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Hamlelerini Açıklıyor

Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Hamlelerini Açıklıyor
Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Hamlelerini Açıklıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı hafta başlarken yüzde 3’ten fazla değer kazandı. Ancak açık faizin saatler içinde neredeyse 1 milyar dolar “artmasına” ilişkin endişeler Grayscale deja vu hissi veriyor. Bu gergin ortamda analistler BTC tahminlerini paylaşıyor.

Analist, artan Bitcoin açık faizi konusunda uyarıyor!

Son veriler, gün içinde BTC fiyatının yüzde 3’ün üzerinde artış kaydettiğini gösteriyor. Ayrıca Bitcoin, Eylül ayında ilk kez 27.000 doları aştı. Piyasa katılımcıları Bitcoin boğaları arasında “momentumun” geri döndüğüne tanık oldu. Ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su popüler analist Michaël van de Poppe, en son analiz grafiği üzerinde geri kazanım için artık gerekli olan direnç alanını gösteriyor. Ayrıca analist BTC’nin son hareketini şu şekilde değerlendiriyor:

Bitcoin fiyatı 26.800 dolarlık bariyeri aştı ve 27.200 dolarlık en yüksek seviyeye ulaştı. Altcoinler de uyandığı için trend buradan yukarı doğru olacak gibi görünüyor. Varlıklarınızı satın almak için hala en iyi dönem.

BTC açıklamalı grafik. Kaynak: Michaël van de Poppe

Son BTC sıçraması konusunda bazı analistler temkinli!

Bu arada izleme kaynağı Material Indicators, tescilli ticaret araçlarında günlük alım sinyalleri açıklıyor. Bu bağlamda, “Boğalar, D mumunun açılmasından bu yana bir miktar ivme kazanmış gibi,” yorumunu yapıyor.

Başka bir yerde, temkinli bir Daan Crypto Trades, varlık yöneticisi Grayscale’in ABD düzenleyicilerine karşı kazandığı yasal zaferi takip eden kısa Bitcoin fiyat artışlarının ardından en son görülen seviyelere dönen balon açık faize işaret ediyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin Açık Faizi son birkaç saattir çılgınlar gibi yükseliyor. Saatler içinde 850 milyon dolar arttı. Spot teklif ortadan kalkarsa bu bir sorun olabilir ve bu da öncekine benzer şekilde tam bir geri dönüşe neden olabilir. Bunun nedeni, zirveye yakın giren su altında kalan pozisyonlar olacaktır. Spot fiyat devam ederse bu pozisyonlarda sorun olmayacağı açık. Açık Faiz şimdi Grayscale pompası sonrası seviyelere geri döndü.

Bitcoin için bu seviye kritik!

Bu arada trader ve analist Rekt Capital, boğaların daha yüksek seviyeleri geri kazanması gerektiğini söylüyor. Ayrıca, bunları Eylül aylık kapanışına kadar tutmalarının lazım olduğunu belirtiyor. Bu doğrultuda analist, şu seviyeyi işaret ediyor:

Yakında yaklaşık 2.7100 dolar (siyah) tekrar ziyaret edecek. Bu seviye bu yılın başlarında destek görevi gördü. Ayrıca, BTC siyahın üzerinde bir Aylık Kapanışla geri almadığı sürece bu ay yeni bir dirence dönüşebilir.

Bitcoin
BTC açıklamalı grafik. Kaynak: Rekt Capital

Bitcoin fiyatı DXY’nin gücünü daha da görmezden geliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Fed’in 20 Eylül’de açıklayacağı faiz kararı yaklaşıyor. Bununla birlikte, makro konuşmalar da bu karar öncesinde yaşanan gelişmeleri odağına aldı. Bu arada, ABD Dolar Endeksi (DXY), faiz oranlarının haftanın ilerleyen günlerinde artmayacağı varsayımlarına rağmen gün içinde güçlenmeye devam etti. DXY, Mart ortasından bu yana ilk kez bu seviyeyi aşarak 105’in üzerinde seyretti.

Geleneksel olarak Endeks ile ters korelasyona sahip olan Bitcoin yine de zayıflık belirtisi göstermedi. Kripto veri analisti James Straten, karşılaştırmalı bir grafikle birlikte, şu yorumu paylaşıyor:

DXY 105’in üzerindeyken Bitcoin 27.000 dolara ulaştı. DXY’nin 105 seviyesinden işlem gördüğü son zaman, Bitcoin’in 20.000 doların altında işlem gördüğü Mart ayıydı. Bundan önceki zaman 2022’nin 4. çeyreğiydi, Bitcoin 17.000 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin
BTC ve DXY karşılaştırmalı grafiği. Kaynak: James Straten

Burada tren kaçmadan bir işlem yapacağım!”

DonAlt takma adlı analist, Bitcoin’in yukarı yönlü bir patlamaya tanık olmasının ve birçok traderı kenarda bırakmasının olasılık dahilinde olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Eğer yukarı çıkarsak ve şu anda mücadele ettiğimiz direnci kırarsak, bence hedef 36.000 dolar gibi bir rakam olabilir… Eğer 30.000 dolardan iyi bir giriş yapamama ihtimalim var. Çünkü eğer bu roket fırlarsa, belki de iyi bir işlem yakalayamayacağım kadar hızlı fırlayacak. Bu yüzden emin olmak için burada bir işlem yapacağım. En kötü senaryoda, geçersiz kılma çok sıkı olduğu için küçük bir vuruş yaparım ve sonra 19.000 ila 20.000 dolardan yeniden satın alabilirim…Aylardır ilk kez yapıcı fiyat hareketleri yaşıyoruz. Bununla birlikte, yakında yukarı hareket etmemiz gerekiyor. Aksi takdirde, tekrar risk alacağım.

Bitcoin
Kaynak: DonAlt

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tren Kaçıyor mu? Bitcoin Analistleri Sonraki Hamlelerini Açıklıyor