Bitcoin ile ilgili işlerde yüzde 82 artış!

0 görüntülenme
  • ABD menşeili işe alım sitesi olan FreeLancer’ın CEO’su, Bitcoin bağlantılı işlerde üçüncü çeyrekte büyük bir artış gördüğünü söyledi.
  • Matt Barrie yaptığı açıklamada, “İnsanlar yeni kripto para birimleri tasarlamaları için freelancer’ları işe alıyor.” dedi.

Şirket geçtiğimiz Çarşamba yaptığı açıklamada, Bitcoin‘le ilişkili mesleklerin uluslararası işe alım sitesi Freelancer’da en hızlı büyüyen kategoride bulunduğunu söyledi.

Elde edilen verilere göre üçüncü çeyrekteki %82’lik büyümeyle, kripto paralarla ilgili işler adeta çığ gibi büyüyor. Şirketin periyodik raporları internet üzerinden en çok rağbet gören işleri kayıt altına alıyor.

Matt Barrie yaptığı açıklamada, “İnsanlar yeni kripto para birimleri tasarlamaları için freelancer’ları (serbest çalışan) işe alıyor.” dedi. Şirketlerin aradığı temel yetenek çalışanın yeni bir kripto parayı ilk defa kullanıcılara arz etme aşamasındaki başarısı. Bu aşamada yeni bir kripto parayı kullanıcılara ilk defa satarak para kazanabilmek için yetenek gerekiyor. Blok zinciri teknolojisindeki gelişmelerle birlikte iş olanaklarının da artmaya devam etmesi bekleniyor. .

People attend a Bitcoin conference in New York. (File photo).

New York’taki Bitcoin konferansından bir görüntü

Freelancer’a göre, işverenler aynı zamanda yeni kripto para birimi  ve blok zincirlerini yaratacak teklif planları sunan insanları arıyor.

Freelancer’ın raporuna göre kriptografiyle ilgili alandaki iş ilanlarında üçüncü çeyrekte %59’luk bir artış görüldü.

Bitcoin’in popülatitesi son yıllarda iniş ve çıkışlarla karşılaşsa da, kripto paralar özellikle son aylarda rekor artışlara imza atarak geçtiğimiz Pazar günü 6,250$‘ı gördü.

Freelancer.com üçüncü çeyrekte 480,000 iş ilanı ve 12 milyon üzerinde iş ile 25 milyon kullancıya ulaştı.

En çok aranan ise: Adobe InDesign, 3D Design, yaratıcı tasarım, HTML5 ve e-ticaret platformu WooCommerce alanındaki yetkinlikler.

Facebook, Instagram ve Snapchat ise Twitter, Pinterest ve Google Plus gibi diğer sosyal medyalara üstün gelerek sosyal medya alanına hükmediyor.

 

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Finans Devinin Açıklamasıyla Bitcoin Rekor Kırdı Bitcoin Gold ayrımından sonra 6200 dolar seviyelerinden 5500 dolara kadar gerileyen Bitcoin fiyatı, Çin’deki Bitcoin işlemlerinin yeniden yasal hale geleceği söylemlerinden sonra şimdi de ABD’den gelen güzel haber ile tüm zamanların rekor seviyesine ulaştı. ABD’nin önde gelen...
Serkan Eser 1 Kasım 2017