Bitcoin İle Uçak Seyahati Ağına Bir Yenisi Daha Eklendi

Google News

Tayvanlı havayolları FAT Taiwan Inc. (Far Eastern Air Transport) Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu, şirket ülkede kripto para ile bilet alımını kabul eden ilk havayolu olma yolunda ilerliyor.


FAT 28 Şubat’ta yaptığı açıklamada ülkede havacılık endüstrisinin kriptoları benimsenmesinde öncülük etmeyi planlanladıklarını ve Bitcoin’le başlayarak kripto paralar ile yapılacak ödemeleri bilet alımı ve benzeri seyahat servislerinde kabul edeceklerini belirtti. Artık yolcular 20,000’den fazla uçuşta pratik ve indirimli bir alışveriş deneyimi için bitcoin kullanabilecek.

Havayolları şirketinin genel müdürü Zhang Gangwei yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıl “önemli bir işlem aracı” olduğunu kanıtlayan kripto paraların geleceğine dair şirketin parlak görüşleri olduğunu belirtti:

“Kripto paraların yaygın kullanımı konaklama sektörü, havayolları, OTA güncelleme ve tüm turizm sektörünün geleceğinde büyük rol oynayacak gibi görünüyor.”

FAT endüstride blockchain teknolojisi ve kripto paraları kabul eden 1 numaralı şirket olma yolunda.

1957’de kurulmuş olan Tapei menşeli havayolları şirketi, eskiden Tayvan’ın iç hatlarda en popüler taşıyıcısıydı. Şimdi ise FAT, Asya genelinde uluslararası uçuş güzergahlarıyla sayısı artan Bitcoin kullanıcılarını çekmek iyi bir pozisyonda olabilir. Şirketin uluslararası seyahat noktaları arasında Japonya, Güney Kore, Malezya, Philipptine, Endonezya, Tayland, Vietnam ve Kamboçya bulunuyor.

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Tayvan merkez bankası başkanı Perng Fai-nan, kriptoların meşrulaştırılmasını desteklemiş ve Japonya’ya benzer şekilde, para aklanmasını önleme yasası kapsamında Bitcoin ticaretini Tayvan’ın bildirim sistemine katmanın ülkede kriptoları meşrulaştırma açısından potansiyel bir hamle olduğunu söylemişti.

KRİPTOLARI KABUL EDEN HAVAYOLLARININ SAYISI ARTIYOR

FAT’in bu hamlesi hem yenilikçi teknolojilerle birleşmesi ile markanın halkla ilişkilerinde muhtemel bir artış yaratacak hem de müşterilere mümkün olduğu kadar fazla sayıda uygun ödeme opsiyonu sunmanın havayolları şirketleri arasında büyüyen bir trend olduğunun kanıtı.

Ancak FAT dünyada bu uygulamayı ilk getirecek şirket değil. Bazı şirketler Bitcoin ödemelerini 2014 kadar eski tarihlerden beri direkt olarak desteklerken, Letonyalı AirBaltic Bitcoin’i kabul eden ilk havayolları şirketi.

Polonyalı LOT Airlines gibi birkaç başka şirket de bu uygulamayı destekledi fakat 2017’de LOT Airlines’ın bu desteği geri çektiğini görüyoruz.

Japonyalı Peach Airlines ve Surf Air de direkt kripto ödemelerini kabul ediyor. Surf Air ayrıca Ethereum ile de ödeme imkanı sunuyor.

Aynı zamanda CheapAir.com, Expedia ve Universal Air Travel Plan gibi üçüncü taraf hizmetleri ile de 260’dan fazla uçuş şirketinden ve Amtrak demiryollarından Bitcoin ile ödeme yaparak bilet alınabiliyor.

Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku