Bitcoin İşlem Hacmi Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 8 Mart 2018
0 görüntülenme

Blockchain.info’ya göre Bitcoin’in yatay trenddeki fiyat hareketleri Mart 2016’dan bugüne kadarki en düşük seviyelere gerilemesine sebep oldu. 

Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri BTC işlemleri sürekli düşüşte. 

İki yılın en düşük işlem sayısı 180,000 onaylanmış işlemle 26 şubatta görüldü, 4 mart pazar günü ise 195,500 oldu. 

Büyük çöküş, geçen sene bazı büyük borsalarda 20,000 doları gören Bitcoin eski değerlerine dönmeye çalışırken geldi. 

Bitcoin Core’un yanı sıra Coinbase ve Bitfinex borsalarının yardımıyla şubatta piyasaya sürülen Segregated Witness (SegWit) sistem desteğine rağmen, daha hızlı ve kolay Bitcoin işlemleri yatırımcıları artık genel ticaret potansiyeli kadar çekmiyor. 

SegWit Party sitesinde yayınlanan verilere göre işlemlerin yaklaşık %30’unu oluşturan Bitcoin’i SegWit yavaştan köşeye çekiyor. 

Popüler ticaret platformlarına bakıldığında da müşterilerin çoğunun Bitcoinlerini bozdurmaktansa saklayıp piyasayı takip etmeyi tercih ettikleri görülebilir. P2P kaynağı Localbitcoin’e göre son altı ayın dünya çapındaki en düşük haftalık işlem hacmi 24 şubat haftasında 57 milyon dolarlık işlemle kaydedildi. 

Düşük işlem rakamları ve düşük onaylanmamış bitcoin işlem yelpazesi son zamanların en düşük işlem ücretlerini de beraberinde getirdi, Earn.com’un hesapları şu an her byte için 40 satoshi yani yaklaşık 0.005 dolar öneriyor. 

Bitcoin’in fiyatı dün yaşanan Binance sorunundan sonra 9750 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Cointelegraph- William Suberg

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Her Şeyin Normale Döndüğünü Açıkladı Ticaret hacmi bakımından en büyük kripto borsası olan Binance 7 Mart sabahı hacklendi. Endişelenen çok sayıda kullanıcı Reddit’te ve Twitter’a bu konuyu taşıdı ve altkoinlerinin izinsiz bir şekilde Bitcoin’e dönüştürüldüğünü söyledi, bir çoğu daha hesabına giriş yapmamıştı...
Egehan Karışman 8 Mart 2018