Bitcoin: İşte Herkesin Bilmesi Gereken Saatli Bomba!

bitcoin bomb threat shutterstock 1135938662 scaled
bitcoin bomb threat shutterstock 1135938662 scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com olarak Bitcoin ile ilgili traderların bilmesi gereken, analist Varuni Trivedi’nin dikkat çektiği, bir “saatli bomba” üzerinde durmak istiyoruz. Bitcoin’in son 48 saat içinde 40.000 dolar civarında dalgalanmasına rağmen, borsalardan BTC çıkışı düşüş eğilimini sürdürdü. Hafta boyunca, “exchange bilançosu”, dolaşımdaki arzın %13.0’lık yeni en düşük seviyesine ulaşmak için düşmeye devam etti.

Bitcoin için dikkat

Yukarıda bahsedilen çıkış eğilimi şaşırtmaya devam ederken, Bitcoin çıkışlarının farklı borsalar için nasıl farklı şekilde gerçekleştiğini ve bu davranışsal farkı neyin etkilediğini görmek de ilginçti. Bu makale, en iyi borsalardan bazılarından çıkışlar sırasında farklı duyguların ve dış ve coğrafi faktörlerin nasıl ortaya çıktığını araştıracak. Yakın tarihli bir Glassnode raporuna göre, “exchange bilançosundan” biriken kripto paralara daha fazla talep var gibi görünüyor. Aslında, önceki hafta, BTC çıkışlarının – 92 bin BTC/ay oranında gerçekleşmesiyle, son derece olumsuz (çıkışlar) bir exchange net akışı okuması gördü. Özellikle, hem exchange dengesi hem de exchange net akış dengesi, piyasanın Mart 2020’den sonra paradigmasını açıkça değiştirdiğini vurguladı.

Değişimlerin karşılaştırmalı performansı

Piyasada çıkışlar sabit kalırken, dış faktörler, spektrumdaki borsaların nasıl davrandığını etkilemiş görünüyor. İki borsa grubunda karakteristik bir davranış kaydedildi. İlk borsa grubu Bittrex, Bitfinex, Kraken, Gemini ve Binance‘i içeriyordu. Aksine, ikincisi Bitstamp, OKEx, Huobi ve Coinbase’i içeriyordu. İlk borsa grubu, 2020 ve 2021’in çoğu için, kripto para varlıklarındaki artan hakimiyeti yansıtan karakteristik girişler ve denge büyümesi gösterdi. Binance ve Gemini bu grubun birincil alıcılarıydı. Mayıs ayı satışlarının ardından, bu borsa grubundaki dengeler plato yaptı ve mütevazı kripto para çıkışları gördü.

Öte yandan, ikinci borsa grubu Mart 2020’den bu yana sürekli çıkışlar gördü. Aslında bu son haftalarda hızlandı. Ayrıca, Mayıs ayında gözlemlenen girişlerin piyasa tarafından emilmesi ve yatırımcı cüzdanlarına taşınmasıyla borsalar arasındaki net denge düşmeye devam etti.

Exchange dengesi, traderların dayanak varlığa yönelik duygularını ölçmek için önemli bir ölçüm işlevi görür. Coinbase söz konusu olduğunda, traderların BTC’yi satmak yerine elinde tutma niyetine dair bir ipucu. Özellikle Coinbase Pro’nun kasalarında tutulan Bitcoin miktarı geçen ay 28.843.87 BTC düştü.

Öte yandan, analist Varuni Trivedi’ye göre,Binance’den mütevazı çıkışlar, sahiplerinin BTC’nin fiyatına yönelik şüphelerinin göstergesiydi. Analist Varuni Trivedi’ye göre, ayrıca Binance daha küresel bir kitleye hitap ettiğinden, bu trendde rol oynayabilir. Binance’deki yükselen Bitcoin bakiyeleri, kullanıcılarının Coinbase’de görülen eğilimin tam tersi olan BTC satmayı düşündüklerini düşündürdü.

Geriye dönüp bakıldığında, Binance’de Bitcoin bakiyesinin 20 Nisan’da 199.700 BTC’den 26 Haziran’da 347.590 BTC’ye yükseldiği görülebilir – 1.5 kattan fazla. Bu süre zarfında, Bitcoin’in fiyatı 65 bin dolardan 30 bin doların altına düştü. Bu nedenle, analist Varuni Trivedi’ye göre, fiyat yakında toparlanmazsa ve çıkışlar tekrar Binance’e hakim olmazsa, bakiyelerdeki artış saatli bir bomba olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin: İşte Herkesin Bilmesi Gereken Saatli Bomba!