Bitcoin Diplere Kayarken Türkler Bu Altcoin’leri Topladı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
987 görüntülenme
Bitcoin Diplere Kayarken Türkler Bu Altcoin'leri Topladı!

Geçtiğimiz gün boyunca Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri değer kaybı yaşadı. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), her iki kripto para biriminin de kazançlar ve kayıplar arasında dalgalanmasıyla volatilite eksikliği yaşıyor. Hafta sonu önemli bir fiyat hareketi olup olmayacağı şu an için belirsizliğini koruyor. BTC/USD fiyatı 22.000 dolar ile 22.500 dolar gibi dar bir aralıkta dalgalı bir şekilde işlem görüyor. Bu sırada, Türkiye’deki yatırımcıların odağında hangi altcoin’lerin olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar…

Bitcoin yerel düşüklerdeyken Türkiye’de en çok bu coin’ler aratıldı

Bitcoin şu anda 22.396 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi 18 milyar dolar. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Silvergate olayları nedeniyle, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi, değer kaybı yaşamıştı. Ancak traderların odağı yine de altcoin’lerde gibi duruyor.  Kripto para veri platformu CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı verilere göre, Türkiye’deki kullanıcılar, hafta boyunca en çok aşağıdaki coin’leri araştırdı:

  • Platypus Finance (PTP): Platypus, açık, tek taraflı bir “StableSwap” sunan bir kripto para projesidir.
  • Gelato (GEL): Gelato Network, bir otomasyon ağıdır ve geliştiricilerin Ethereum gibi tüm EVM tabanlı uyumlu Blockchain’ler üzerinde ve genelinde rastgele akıllı sözleşme uygulamalarını otomatikleştirmesine ve aktarmasına olanak tanır.
  • Bone ShibaSwap (BONE): Shiba Inu’nun layer-2 çözümü Shibarium’un yönetim tokenıdır. Son zamanlarda, Shibarium’un piyasaya gireceğine dair beklentinin artması ile birçok kripto para borsasında listelendi.
Santiment: Bu 3 Altcoin İçin Büyük Dalga Geliyor!
  • ZigZag (ZZ): ZigZag, ZK Rollups üzerine kurulmuş, yerel, düşük ücretli bir merkeziyetsiz borsadır.
  • Shiba Inu (SHIB): Shiba Inu, Dogecoin rakibi bir meme coin’dir.
  • FLOKI (FLOKI): Shiba Inu (SHIB) topluluğunun hayranları ve üyeleri tarafından ortaya atılan ve Elon Musk’ın Shiba Inu’sundan ilham alan (ve adını alan) bir kripto para birimidir.
  • Pi Network: Şu anda mainnet’i kapalı olan bir kripto para birimidir.
  • Qredo (QRDO): Blockchain ekonomisine likidite ve sermaye verimliliği getirmek için radikal yeni bir yaklaşım olan Qredo, ilk merkezi olmayan güvene dayalı olmayan çok taraflı hesaplama (MPC) gözetim ağı ile gündeme geliyor. Bu gelişme, Qredo’nun merkezi olmayan gözetim, yerel zincirler arası takaslar ve platformlar arası likidite erişimi sunmasını sağlar.
Balina 3 Altcoin Açığa Sattı Kazandı
  • BabySwap (BABY): BABY, BabySwap ekosistemine güç veren temel coin’dir.
  • Baby Doge Coin (BABYDOGE): Geçtiğimiz hafta yüklü miktarlarda coin yakımıyla gündeme gelen BABYDOGE, popüler meme coin projeleri arasında yer alan bir kripto para birimidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Yetkilisi: Bu Bitcoin Borsası Yasaları İhlal Ediyor!
SEC Yetkilisi: Bu Bitcoin Borsası Yasaları İhlal Ediyor! Bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilisi, Bitcoin ve altcoin platformunu hedef aldı. Şu anda zaten iflas etmiş durumda olan Voyager’ı satın alma çabalarıyla gündeme gelen Binance.US’in menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini düşündüğünü aktardı.  İşte...
Aslı Dinçer 3 hafta önce