Reklamı kapat

Ünlü Kripto Girişimcisi Daha Çok Bitcoin Alabilmek İçin Lamborghini’sini Satmış!

Mert Kaya
Mert Kaya 25 Temmuz 2018
114 görüntülenme

Naomi Brockwell ile yaptığı bir röportaj sırasında Bitcoin.com’un CEO’su Roger Ver Bitcoin ve blokzincir teknolojisi hakkında konuştu.

Ver BTC henüz icat edilmeden önce bir Lamborghini’ye sahip olduğunu ancak daha çok BTC alabilmek adına ‘Lambo’sunu sattığını söyledi.

Ünlü kripto girişimcisi Bitcoin ve diğer kripto paraların hükümetlerin ekonomik müdahalesi ve dünya çapında kötü büyüme oranlarına engel olacağı bir dünya hayal ediyor. Ver dijital para birimlerine dahil olmasının temel nedeni olarak ekonomik büyüme sağlamayı işaret ediyor. Ona göre dijital paralar hayatımıza tümüyle girerse ister zengin olsun ister yoksul; herkes için yaşam standardı daha da gelişecek..

“Blockchain’in Gözdesi BTC”

Bitcoin.com CEO’suna ayrıca blokzincir teknolojisinin en önemli yönü de soruldu. Ver’e göre insanlar kendisine sürekli en gözde blokzincir uygulamasının ne olduğunu soruyor ve ona göre blokzincirin “gözde uygulaması” Bitcoin:

“Kaç tane kullanıcısı olduğuna bakın, kaç tüccarın kendisine sahip olduğuna bakın, kaç insanın kendisiyle uğraştığı zamana, paraya, çabaya ve kaynağa bakın. Blokzincir teknolojisinin en “gözde” uygulaması kesinlikle Bitcoin!”

Roger Ver’e göre kripto paralar için sıradaki aşama daha fazla insanın dijital para birimlerini kullanması ve merkez bankalarını “aç” bırakması.

Bu arada dünyanın bir numaralı kripto parası BTC yayın saati itibariyle 8180 Dolardan işlem görmekte…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hesabınıza Aniden 68 Bitcoin Yüklense Ne Yapardınız? Geçtiğimiz günlerde Quora’da ilginç bir soru soruldu. Bu soru aynen şöyleydi: “Hiç tanımadığım bir adresten durduk yere 68 Bitcoin geldi. Sizce ne yapmalıyım, polisi aramalı mıyım? Bunu okuyan birinin genelde ilk aklına gelen şey, “bak sen şu...
Egehan Karışman 25 Temmuz 2018