Bitcoin Madencileri BTC’lerinin Bir Kısmını Satıyor! İşte Sebebi

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 13 Mart 2022
0 görüntülenme
rockdale mining cryptocurrency bitcoin news altcoinbuzz investing ethereum crypto blockchain 70

Kripto para dünyası hızla gelişiyor. PoW konsensüs Blockchain’ler ile ilgili olarak, yatırımcılar Bitcoin madenciliği operasyonları hakkında daha fazla endişe duyuyorlar. Ayrıca, madenciler süreçte giderek daha fazla zorluklarla karşılaşıyorlar. Bu bağlamda, kripto madencileri tarafından tutulan Bitcoin miktarının son zamanlarda 10 yılın en düşük seviyesine ulaştığını belirtmek önemli. Kripto araştırma platformu IntoTheBlock tarafından yayınlanan aşağıdaki grafik, madenci birikiminin son yılların en düşük seviyelerinde olduğunu gösteriyor.

IntoTheBlock: Bitcoin gelişiyor ve madencilerin bunda küçük bir rolü var

Merakla, madenciler tarafından tutulan BTC miktarı 10 yılın en düşük seviyesine ulaştı. Yazım sırasında, Bitcoin hash rate rekor seviyelere yakındı. Madenci topluluğunun tamamı yalnızca toplam 1,95 milyon BTC’ye sahip ve 2010’dan bu yana en düşük rakamlardan biri.

Bitcoin hash rate ve zorluğu Şubat ayında rekor seviyelere yakındı. Bitcoin’in 7 günlük ortalama hash rate 191 EH/s idi. 17 Şubat’ta bu 220 EH/s’ye sıçradı. Böylece %15’lik bir artış gerçekleşti. Hash oranındaki bu artış, Şubat ayı için zorlukta yaklaşık %4,8’lik bir artışa neden oldu. Luxor Technologies’in veri platformu Hashrate Index’in bir blogu olan Ergo, şunları kaydetti:

Bitcoin madencileri, ayın yaklaşık yarısı boyunca tüm zamanların en yüksek zorluk derecesinde hash işlemi yapıyorlardı, bu nedenle birim hash rate başına daha az Bitcoin kazanıyorlardı.

Madencilerin marjları üzerindeki bu baskı, madencilerin “ işletme giderlerini karşılamak için BTC’lerinin bir kısmını satmasına ” neden oldu. Böylece daha yüksek bir hash rate ve zorluk, madenci gelirlerini azalttı.

Şubat fırtınası

Halka açık ilk yedi Kuzey Amerika madencisinde, ortalama olarak, Bitcoin üretimi yaklaşık %8,6 düştü. Bu, aşağıdaki çubuk grafik analizinde belirgindi.

Madenciler neden endişeli?

Endişeler, Kriptokoin.com olarak aktardığımız ABD Başkanı’nın son “kripto kararnamesinden” sonra ortaya çıktı. Joe Biden, yönetimini kripto para birimleriyle ilişkili çevresel maliyetler ve potansiyel faydalar hakkında çalışmaya ve rapor vermeye çağırdı. Bunu takiben, O’Shares ETF’lerin başkanı Kevin O’Leary, tüm kripto madenciliği yatırımlarını sattığını duyurdu.

Ancak Mart ayı, hash rate %1,5 düştüğü için bu etkilenen madencilere biraz merhamet gösterdi. Yazım sırasında, 189M TH/s’de duruyor. Bu, madenciler için potansiyel olarak olumlu bir gelişme.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

45300002
Dogecoin Birikimi Top Yaptı! “Bu Seviyelere Hazır Olun” Borsalardaki Dogecoin birikimi zirveye ulaşırken, yatırımcılar yükseliş beklentilerini güçlendiriyor. Popüler kripto borsalarından Robinhood, toplam Doge arzının üçte birine sahip olmasıyla en büyük balinalardan biri. Analistler, dolaşımdaki arzın azalmasına dayanarak 0.18 doların fiyat artışı noktası olabileceği senaryoları paylaşıyor....
Buğra Çağlar 13 Mart 2022