Bitcoin’in Transfer Hacmi MasterCard’ı Yakalamak Üzere

3 görüntülenme

Sabit fiyat düşüşlerine rağmen, insanlar hala kripto paraya güveniyorlar. Yeni veriler, günlük Bitcoin transferlerinin MasterCard’ın verilerine yaklaştığını gösteriyor.

İnsanlar Düşük Fiyatları Umursamıyor

Bitcoin son birkaç haftadır kötü performans gösteriyor. 6,300 $ ile 6,500 $ arasında seyreden uzun bir sürenin ardından, Bitcoin’in birim fiyatının sırasıyla 5.000 $ ve 4.000 $ aralığına düşüşler yaşamaya başladı ve bunun devamın da Bitcoin bir yıl içerisindeki en düşük noktasında ve 3,900 $ civarında işlem görüyor.

Yine de bu, kripto para birimine olan yatırımlara veya kullanımına etken değil. Bitcoin’i çevreleyen günlük transfer rakamları kredi kartı devi MasterCard ile karşılaştırıldığında MasterCard’ın çeyreklik raporundaki son veriler, şirketin 2018 boyunca günlük işlemlerde 4.4 trilyon dolar üzerinde işlem yaptığını ve önceki 24 saatte 11 milyar doları aştığını gösteriyor. Bu rakamları, yıl boyunca yaklaşık 3 trilyon dolar ve geçen gün yaklaşık 8 milyar dolar olan Bitcoin ile karşılaştırdığımızda genel olarak birbirlerine oldukça yakın olduğunu görüyoruz.

Bitcoin’in ardından gelen diğer büyük coinlerden Ethereum ve Litecoin’in, son 24 saat içinde 600 milyon doları ve günlük işlemlerde 170 milyon doları geçen işlemleri bulunuyor.

Ek olarak Visa’daki veriler, Visa’nın, her gün yaklaşık 30 milyar dolarlık işlemle ve yılda 11 trilyon doların üzerinde işlem yapan MasterCard’tan iki kattan fazla işlem yaptığını bildiriyor. Visa şu anda saniyede 65.000 işlem gerçekleştirebilmektedir.

Aynı zamanda çok daha fazla Bitcoin  transferinin muhtemelen zincir dışı olduğu da tahmin edebiliyoruz. Raporun, bu rakamın yalnızca kaydedilenin 8 milyar doları alması durumunda, Bitcoin transfer faaliyetinin MasterCard gibi şirketleri gizlice aşabileceği ileri sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinmarketcap’te İlk 10’da Artık 3 “Bitcoin” Var! Kripto para piyasası Bitcoin Cash’te 15 Kasım’da gerçekleşen hard fork sonrasında negatif trendini sürdürmeye devam ederken, Bitcoin Cash’in hash gücü savaşları piyasadaki belirsizlik havasının temel tetikleyicilerinden oldu. Bitcoin Cash hard forku sonrasında Coinbase, Huobi gibi borsalar Bitcoin...
Serkan Eser 27 Kasım 2018