Bitcoin’in Transfer Hacmi MasterCard’ı Yakalamak Üzere

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabit fiyat düşüşlerine rağmen, insanlar hala kripto paraya güveniyorlar. Yeni veriler, günlük Bitcoin transferlerinin MasterCard’ın verilerine yaklaştığını gösteriyor.

İnsanlar Düşük Fiyatları Umursamıyor

Bitcoin son birkaç haftadır kötü performans gösteriyor. 6,300 $ ile 6,500 $ arasında seyreden uzun bir sürenin ardından, Bitcoin’in birim fiyatının sırasıyla 5.000 $ ve 4.000 $ aralığına düşüşler yaşamaya başladı ve bunun devamın da Bitcoin bir yıl içerisindeki en düşük noktasında ve 3,900 $ civarında işlem görüyor.

Yine de bu, kripto para birimine olan yatırımlara veya kullanımına etken değil. Bitcoin’i çevreleyen günlük transfer rakamları kredi kartı devi MasterCard ile karşılaştırıldığında MasterCard’ın çeyreklik raporundaki son veriler, şirketin 2018 boyunca günlük işlemlerde 4.4 trilyon dolar üzerinde işlem yaptığını ve önceki 24 saatte 11 milyar doları aştığını gösteriyor. Bu rakamları, yıl boyunca yaklaşık 3 trilyon dolar ve geçen gün yaklaşık 8 milyar dolar olan Bitcoin ile karşılaştırdığımızda genel olarak birbirlerine oldukça yakın olduğunu görüyoruz.

Bitcoin’in ardından gelen diğer büyük coinlerden Ethereum ve Litecoin’in, son 24 saat içinde 600 milyon doları ve günlük işlemlerde 170 milyon doları geçen işlemleri bulunuyor.

Ek olarak Visa’daki veriler, Visa’nın, her gün yaklaşık 30 milyar dolarlık işlemle ve yılda 11 trilyon doların üzerinde işlem yapan MasterCard’tan iki kattan fazla işlem yaptığını bildiriyor. Visa şu anda saniyede 65.000 işlem gerçekleştirebilmektedir.

Aynı zamanda çok daha fazla Bitcoin  transferinin muhtemelen zincir dışı olduğu da tahmin edebiliyoruz. Raporun, bu rakamın yalnızca kaydedilenin 8 milyar doları alması durumunda, Bitcoin transfer faaliyetinin MasterCard gibi şirketleri gizlice aşabileceği ileri sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoin’in Transfer Hacmi MasterCard’ı Yakalamak Üzere

Yorumlar kapalı.