Reklamı kapat

Bitcoin ve Altcoin Milyarderi, Bu Kripto Paralara Oynuyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
2 görüntülenme
Bitcoin ve Altcoin Milyarderi, Bu Kripto Paralara Oynuyor!

Kripto para piyasası FTX çöküşüyle birlikte ciddi güven krizi yaşıyor. Bu ortamda olumlu haberler bile piyasada fazla rağbet görmüyor. Bununla birlikte, Bitcoin ve altcoin’ler yaralarını sarmaya çalışırken kripto inananları hemen vazgeçmiyor gibi. Kripto milyarderi Mark Cuban, kriptoya neden yatırım yaptığını açıklıyor.

Bitcoin milyarderi: Akıllı sözleşmelerin önemli bir etkisi olacak!

Bitcoin ve altcoin milyarderi Mark Cuban, akıllı sözleşmelerin son kullanıcı uygulamaları için açtığı fırsatlardan heyecan duyuyor. Ayrıca, henüz gelişme aşamasında olduklarını söylüyor. Cuban, Twitter’da neden kripto paralara yatırım yapmaya karar verdiğini birkaç kelimeyle açıklıyor. Ona göre akıllı sözleşmeler teknolojisinin yıkıcı potansiyeli, onun için en etkileyici katalizördü. Bu bağlamda Cuban, şunları söylüyor:

Temel bir soru. Neden kriptoya yatırım yaptım? Çünkü Akıllı Sözleşmelerin değerli uygulamalar yaratmada önemli bir etkisi olacağına inanıyorum. 1. günden itibaren bir tokenin değerinin, platformunda çalışan uygulamalardan ve yarattıkları yardımcı programdan türetildiğini söyledim.

Mark Cuban, akıllı sözleşmelerin, çeşitli kullanım durumlarını ele alıyor. Bu doğrultuda, değerli uygulamalar için teknik bir temel olacağının altını çiziyor. Ayrıca Cuban, şu veya bu tokenin değerinin, Blockchain’lerde çalıştırılan uygulamaların yarattığı değer tarafından belirlendiğini kaydediyor.

Bu arada Cuban’a göre, tüm dApp’ler hedef kitlesine ulaşamayacak. Yalnızca değerli ve yararlı uygulamalar, yeni müşterileri ‘öğrenme eğrilerinden’ geçmek için çekecek. Buradan hareketle Cuban, şu açıklamayı yapıyor:

Yaratılmamış olan, her yerde bulunan bir uygulamadır. Açıkça herkesin ihtiyaç duyduğu ve kullanmak için öğrenme eğrisinden geçmeye istekli olan bir şey. Belki hiç gelmez. Olacağını umuyor ve düşünüyorum.

Bitcoin

Ethereum boğası, Cardano eleştirmeni

Cuban’a göre modern kripto segmenti, tüm darboğazlarıyla birlikte 1990’ların internetinin ilk günlerinde yayın akışına benziyor. Video akışlarını başlatmak veya izlemek için kullanıcıların bir ‘çevirmeli’ modem kurması ve TCP/IP, internet sağlayıcıları ve akışın kendisi vb. için istemciler yüklemesi gerekiyordu. 1990’ların ortalarında bu, televizyonda haberleri izlemekten veya radyo programlarını dinlemekten çok daha karmaşık görünüyordu. Bununla birlikte, akış teknolojisi, küresel iletişim segmentinin önemli bir unsuru haline geldi.

Bu nedenle Cuban, akıllı sözleşmeler teknolojisinin henüz başlangıç ​​aşamasında olduğundan emin. Bunun yalnızca ‘beş yaşında’ olduğunu hatırlatıyor. Aslında, akıllı sözleşmelere sahip ilk programlanabilir Blockchain (Ethereum) 2015 yılında piyasaya girdi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Mark Cuban, Cardano’nun (ADA) sert bir eleştirmeni. Ayrıca, Ethereum’un (ETH) tecrübeli bir savunucusu olarak biliniyor. Ethereum Merge aktivasyonunu memnuniyetle karşıladı. Bunun lider altcoin için büyük bir katalizör olduğunu iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

PayPie Nedir? PPP Ne İşe Yarar?
PayPie Nedir? PPP Ne İşe Yarar? PayPie nedir? PayPie (PPP), Ethereum üzerine kurulu ve kredi risk analizi yapmayı mümkün kılan bir Blockchain platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede PayPie’yi mercek altına alacağız. Ayrıca, PayPie nedir, ne sunar, PPP coin nedir, ne işe yarar, nasıl...
Emre Borsan 3 hafta önce