Bitcoin Patlayacak Mı? İşte Seviyeler ve Beklentiler

btc 2
btc 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTCD çok önemli dirençlere yaklaşıyorken, BTC patlayacak mı sorusu gündemi işgal ediyor? BTCD, kısa vadeli alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bitcoin baskınlık oranı (BTCD), yükseliş eğilimine dair güçlü işaretler gösteriyor, ancak henüz önemli bir direnç alanını temizlemedi. Bunu yapmakta başarılı olana kadar, trendi yükseliş olarak değerlendirmek pratik değil. Kriptokoin.com olarak ayrıntılardayız.

Bitcoin metriklerinden BTCD patladı

BTCD, 30 Temmuz’dan bu yana azalan bir direnç çizgisinin yanında düşüyordu (kırmızı simge).18 Eylül’de kırılmayı başardı, bu da aşağı yönlü hareketin artık sona erdiğini gösteriyor. Hem fiyat hareketi hem de teknik göstergelerden gelen okumalar yükseliş gösteriyor. Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamaların (MA) bir kombinasyonu ile oluşturulan MACD, yukarı doğru hareket ediyor. Bu, kısa vadeli eğilimin hızının uzun vadeli olanı aştığı anlamına gelir. Ancak henüz olumlu olmaması, kısa vadeli MA’nın uzun vadeli MA’nın üzerine çıkmadığı anlamına geliyor.

Benzer şekilde, bir momentum göstergesi olan RSI 50’nin üzerine çıktı. Bu genellikle trendin yükseliş olduğunun bir işaretidir, RSI 50’nin altında olduğunda ise bunun tersi doğrudur. RSI’nin 50’nin altına bir önceki hareketi, azalan direnç çizgisinin yanında düşüşün başladığı 31 Temmuz’daydı. Eğilimin yükseliş olarak onaylanması için BTCD’nin %44,50 alanının üzerine çıkması gerekiyor. Bu, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesidir ve Supertrend direnç çizgisiyle (kırmızı çizgi) örtüşüyor. Çizginin üzerinde bir hareket, trendin yükseliş olduğunu doğrulamak için uzun bir yol kat edebilir.

BTCD resistance

Kısa vadeli hareket

Kripto para traderı @DTCcryptotrades, %44.50 direnç alanına ulaşıldığını belirterek bir BTCD grafiğini tweetledi.

BTCD movement

Daha kısa vadeli altı saatlik grafik de yükseliş işaretleri veriyor. BTCD’nin artan bir paralel kanaldan çıktığını gösteriyor. Bu, mevcut trendin yükseliş eğiliminde olduğu anlamına gelir. Ayrıca, MACD ve RSI, MACD’nin pozitif olması, yani yükseliş eğiliminin daha güçlü olması dışında, günlük zaman çerçevesi gibi benzer bir yükseliş okuması sağlar. Bununla birlikte, %44,85’lik alan aynı zamanda 0,5 Fib geri çekilme direnci seviyesidir ve önemini artırmaktadır. Bu nedenle BTCD’nin %44,85 direnç alanından çıkıp çıkmadığı veya reddedilip reddedilmediği, gelecekteki eğilimin belirlenmesi için çok önemlidir.

BTCD short-term

Bitcoin’de izlenecek seviyeler

Bitcoin rallisi, 52 bin doların üzerinde desteği tutuyor, bir sonraki direnç tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın. Güçlü yukarı yönlü momentum göz önüne alındığında, geri çekilmeler sınırlı olabilir.

Bitcoin (BTC), bu hafta başında 50.000 doların üzerine çıktıktan ve Perşembe günü beş ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra güçlenmeye devam ediyor. Kripto para birimi, yazım zamanında 54.000 dolar civarında işlem görüyordu ve son 24 saatte %5 arttı. Aşırı alım sinyalleri, 50.000 dolar -52.000 dolar civarında destekle sınırlı olsa da, geri çekilme riski olduğunu gösteriyor. Orta vadeli yükseliş trendi son birkaç ayda iyileşti ve bu da alıcıları tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 dolara doğru aktif tutabilir. Son ralliyi devam ettirmek için alıcıların 48.000-50.000 doların üzerinde desteği tutması gerekecek. BTC, haftalık grafikte henüz aşırı satın alınmadı ve bu da daha fazla yükselişe işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Patlayacak Mı? İşte Seviyeler ve Beklentiler