Bitcoin Piyasasında Fırsat mı Var? Uzmanlar Ters Sinyal Veriyor!

Bitcoin Piyasasında Fırsat mı Var? Uzmanlar Ters Sinyal Veriyor!
Bitcoin Piyasasında Fırsat mı Var? Uzmanlar Ters Sinyal Veriyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı son dönemde dalgalı seyir izlerken, piyasada tanınmış isimler yatırımcılara farklı sinyaller veriyor. İyimser yaklaşımların yanı sıra temkinli sesler de yükseliyor. Peki, Bitcoin’e yatırım yapmak için doğru zaman mı?

Ufukta “Foot Shot” görünen alım fırsatı mı?

Deneyimli piyasa oyuncusu Peter Brandt, Bitcoin’in fiyat hareketlerinde önemli bir seviye işaret etti. Brandt, sosyal medya hesabında paylaştığı gönderide, Bitcoin’de “foot shot” (ayak izi) olarak adlandırdığı bir formasyonun oluştuğunu belirtti. Bu formasyonu kısa vadeli bir alım sinyali olarak yorumlayan Brandt, yatırımcıları harekete geçirdi.

Brandt’ın bu görüşü, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yatırım dünyasının önemli isimlerinden Robert Kiyosaki’nin yaklaşımıyla da örtüşüyor. “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Kiyosaki, daha önce takipçilerine Bitcoin fiyatındaki düşüşü fırsata çevirmek istediğini söylemişti. Bitcoin o dönemde 60.000 doların üzerinde işlem görüyordu.

Volatilite sonunda ralli mi var?

Kiyosaki, piyasanın volatiliteisnden çekinmiyor, aksine bu durumu bir fırsat olarak görüyor. Bitcoin’in henüz potansiyelinin tamamını ortaya koymadığını düşünen Kiyosaki, yatırımcıları “Kazanç, satın alırken elde edilir, satarken değil” sözleriyle harekete geçmeye teşvik ediyor. Bitcoin fiyatı destek seviyesinin altına doğru gerilerken yatırımcıları almaya çağırmak cesur bir yaklaşım sergiliyor. Bu durum, hem Brandt’ın hem de Kiyosaki’nin Bitcoin’in geleceğine olan güvenini ve potansiyeline olan iyimser bakış açısını ortaya koyuyor.

O Popüler Altcoin, 'Gizli' ETF Başvurusuyla Ralli Yaptı!

Öte yandan Brandt, Bitcoin fiyatının bu dönemde önemli ölçüde düşebileceğini de öngörüyor. Tecrübeli trader, haziran ortasında Bitcoin’in 48.000 dolara kadar gerileyebileceğini ifade etmişti. Brandt, Bitcoin’in kritik destek seviyelerini koruyamaması durumunda bu düşüşün gerçekleşebileceğini savunuyor.

Uzmanlardan Bitcoin ikazı

Piyasanın yatay seyredebileceğini de öngören Brandt, Bitcoin’i altın ile karşılaştırıyor. Kripto para uzmanı, Bitcoin fiyat grafiğinde “ters baş ve omuz” formasyonuna dikkat çekiyor. Brandt, grafiği analiz ettikten sonra, Bitcoin’de altın piyasasındaki büyük yükseliş dönemlerine benzer bir hareketin başlangıç aşamasına şahit olabileceğimizi dile getiriyor. Uzun vadede Bitcoin rallisi tahminleri, gerçeğe her geçen gün biraz daha yaklaşıyor olabilir. Bu yazı yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saat içinde %3,14’lük bir artışla 58.121,08 dolardan işlem görüyordu.

Ancak Brandt ve Kiyosaki gibi iyimser seslerin yanı sıra piyasada temkinli yaklaşımlar da söz konusu. Peter Brandt, Bitcoin’de yaşanan düşüşün, Aralık 2022’den bu yana devam eden yükseliş döngüsünde bugüne kadar görülen en büyük düzeltme olduğunu belirtiyor. Geçtiğimiz Cuma günü Bitcoin, Mt. Gox’un yaptığı büyük geri ödemeler ve önemli hükümet satışları nedeniyle 53.917 dolara kadar gerilemişti. Bu sert düşüş, %27’lik bir düzeltmeye işaret ediyor. Bu oran, Bitcoin’in 2023’ün üçüncü çeyreğinde yaşadığı %21,9’luk düzeltmeden bile daha yüksek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Piyasasında Fırsat mı Var? Uzmanlar Ters Sinyal Veriyor!