XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Bu Bitcoin ve Altcoin Platformu, İşlemleri Durdurdu!

0 görüntülenme
Bu Bitcoin ve Altcoin Platformu, İşlemleri Durdurdu!

Bitcoin ve altcoin platformu Hodlnaut, para çekme işlemlerini belirli olmayan bir süre için askıya aldı. Tıpkı Celsius gibi kripto borç verme platformu olarak çalışan Hodlnaut, sorunlar karşısında benzer adımlar izliyor gibi görünüyor. Celsius da geçtiğimiz ay kripto para çekme işlemlerini dondurmuştu. Bunun ardından, ABD’de iflas başvuruşu yapmıştı. Şimdi yatırımcılar, aynı şeyin Hodlnaut’un başına da gelip gelmeyeceği konusunda sorular soruyor.

Bu Bitcoin platformu da işlemleri askıya aldı

Asya’da faaliyet gösteren bir kripto para birimi borç vereni olan Hodlnaut, para çekme işlemlerini durdurduğunu ve onu bir dizi temerrütten etkilenen, en son şirket haline getirdiğini söyledi. Pazartesi günü yaptığı açıklamada şirket, “son piyasa koşulları” nedeniyle “çekme, takas ve mevduatlar işlemlerini derhal durdurduğunu” duyurdu. Şirket ayrıca Singapur merkez bankası ile olan lisans başvurusunu geri çektiğini de söyledi. Borç verme platformu tıpkı rakibi Celsius gibi, piyasa koşullarını neden gösterdi. Bitcoin ve altcoin platformu, “İzin verilen en kısa sürede güncellemeler ve ayrıntılar sağlamayı umduğumuz kurtarma planı üzerinde aktif olarak çalışıyoruz” diye de ekledi.

2019 yılında piyasaya sürülen şirket, yatırımcıların, tokenlerini borç vererek kripto paralarından faiz kazanmalarına izin veriyordu. Ancak kripto para fiyatları 2022’deki ayı piyasasıyla büyük oranda değer kaybetti. Bu fiyat düşüşleri sektörden yaklaşık 2 trilyon doların silinmesine neden oldu. Hodlnaut, bu düşüşlerden mustarip olan ve kötü etkilenen birkaç kripto para borç verme platformundan biri olarak yerini aldı. Şimdi şirket, Singapur merkezli hukuk firması Damodara Ong’dan danışmanlık alıyor. Bu danışmanlık, kullanıcı varlıklarını koruma planı için bir zaman çizelgesini içeriyor. Hodlnaut kullanıcıları, 19 Ağustos tarihinde açıklanması beklenen yeni duyuruyu dört gözle bekliyor. Şirketin LinkedIn sayfasına göre Bitcoin platformu, toplam 500 milyon dolar değerinde kripto varlığını yönetiyor.

Ayı piyasasında çöken şirketler

Son 6 ayda kripto piyasası, Terra çöküşü ve bazı önde gelen şirketlerin iflasıyla zarar gördü. Bu iflas ve çöküş zincirinin ortak yanı ise, hepsinin likidite problemleri yaşıyor olmasıydı. Terra, LUNA ve UST isimli çift tokenli bir sisteme sahipti. Bununla birlikte dolara sabit olan UST, sabitliğini kaybederek, devasa bir satışı tetikledi. Sonuç olarak bugün, Terra projesi, piyasanın skandallarından biri olarak yerini aldı. Borç verme platformu Celsius ise, likidite problemleri nedeniyle kullanıcılarının para çekme işlemlerini durdurdu. Ardından, iflas başvurusu yaptı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, dev hedge fonu Three Arrows Capital de benzer olaylar yaşadı. Şimdiyse, bir Bitcoin platformu zincirin son halkası olmaya hazırlanıyor gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu İddiaya Dikkat: SHIB Mucidi, Yeni Altcoin Çıkardı!
Bu İddiaya Dikkat: SHIB Mucidi, Yeni Altcoin Çıkardı! Shiba Inu topluluğu, SHIB Dejitaru Tsuka (TSUKA)’nın oluşumu arasındaki birçok benzerlik fark etti. Bunun üzerine Shiba Inu kurucusu Ryoshi’nin geri döndüğüne dair bazı spekülasyonlar ortaya çıktı. Shiba Inu kurucusu yeni altcoin mi çıkardı? Shiba Inu projesinin kurucusu...
Misafir Yazar 2 ay önce