Reklamı kapat

Bitcoin, Ripple, SHIB ve ETH: 4. Çeyrekte Neler Beklenmeli?

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
0 görüntülenme
Bitcoin, Ripple, SHIB ve ETH: 4. Çeyrekte Neler Beklenmeli?

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) için 4. çeyreğin geri kalanında nelere dikkat edilmeli? Kripto analisti Tony M, BTC, ETH ve XRP analizleriyle bu soruya cevap arıyor. Ayrıca, kripto topluluğu Aralık sonu için Shiba Inu’nun fiyatını belirliyor. Ripple (XRP) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bitcoin, Ripple, Ethereum ve Shiba Inu tahminleri

“Bitcoin, umut verici ipuçları gösteriyor”

BTC,  bir kez daha ‘yaşa ya da öl’ durumunda. %25’lik bir düşüşün ardından, Bitcoin piyasa değerinin %16’sını geri kazanmayı başardı. Kâr amaçlı bir konsolidasyon 17.000 dolara yaklaşırken, yatırımcılar temel bir soru sormak zorunda kalıyor. Mevcut BTC fiyatı, daha güçlü bir karşı trend rallisinden önce bir indirim mi yoksa düşüş trendi devam etmeden önce çekici bir tuzak mı?

Bitcoin fiyatı şu anda 16.718 dolardan işlem görüyor. %25’lik düşüş, yeni yılın en düşük seviyesi olan 15.632 dolara ulaştı. Göreceli Güç Endeksi, yeni kurulan düşük ile yaz boyunca destek olarak tutulan 18 Haziran’ın en düşük seviyeleri arasında bir yükseliş farklılığı gösteriyor. Hacim Profili göstergesi, yatırımcıların şu anda pazarla yaz boyunca olduğundan çok daha fazla ilgilendiğini gösteriyor.

Ripple
BTC 1 günlük grafik

RSI ayrışması ve hacimdeki artış göz önüne alındığında, Bitcoin muhtemelen bir oynaklık akışına tanık olacak. Farklılık ortaya çıkarsa, BTC’nin yeni kurulan ayılara 20.000 dolar civarında meydan okuması mümkün. İkinci hedef ise 23.400 dolar civarındaki yaz likidite seviyeleri. Traderlar, bıçağı yakalamaya çalışırken kayıpları en aza indirmek için sağlıklı risk yönetimi tekniklerini uygulamayı düşünmeli.

Yükseliş fikrinin geçersiz olması için 15.900 doların altında bir ihlal gerekiyor. Seviye etiketlenirse, muhtemelen yeni düşükler gelecek. Böylece, 14.000 dolarlık bölgedeki 2020 likidite seviyelerine doğru ek bir düşüş, muhtemelen Bitcoin’in bir sonraki iniş yeri olacak. Ayı senaryosu, mevcut piyasa değerinden %15’lik bir düşüşle sonuçlanacak.

Ripple

“Ethereum, geri dönmek için savaşıyor”

Ethereum, olumlu ABD TÜFE’nin ardından %25’lik bir rahatlama yaşadı. Hareketten önce ETH, kısa süreliğine 1.100 doların altına çeken Eyfel tarzı bir kuruş düşüşe tanık oldu. Bitcoin iyimser sinyaller gösterse de, Ethereum’un yükseliş trendi traderların daha ihtiyatlı önlemler alması gerektiğini öne süren ince ipuçları var.

Piyasa, Eylül ve Ekim arasında kurulan yakın zamanda kırılan destek bölgesinin hemen altında konsolide oluyor. Boğalar, olumlu bir not olan kırık destek bölgesine günlük bir kapanış mumu üretti. Bu haftaki düşüşün güçlü kısmını çevreleyen bir Fibonacci düzeltme aracı, boğaların şimdiden %50 ralli yaptığını gösteriyor. Bu nedenle ETH, daha yüksek kazançları aşacak şekilde sınırlandırılabilir. Bir sonraki hedef, 1.362 dolardaki %61,8 seviyesi olacak. ETH bu seviyeyi yeniden alırsa, traderlar Fib seviyesinde kar alma tepkisi beklemeli.

Ripple
ETH 1 günlük grafik

Yine de, %61,8 Fib seviyesini hedefleyerek 2,5-1 risk-ödül oranı elde etmek mümkün. Trade fikri, mevcut konsolidasyonun, 1.201 dolardaki günün en düşük seviyesini kırmadan düşüş baskısına dayanmasını gerektiriyor. Yükseliş tezinin geçersiz olası durumunda ETH’nin, 1.080 dolardaki son düşük seviyeleri yeniden test etmesi olası. Böyle bir hareket, mevcut fiyatından %15 düşüş anlamında geliyor.

“Ripple (XRP), menzile bağlı”

Ripple fiyatı şu anda 0,38 dolardan açık artırma yapıyor. 10 Kasım’da boğalar %18’lik bir toparlanma rallisi gerçekleştirdi. Ralli, günlük zaman diliminde 0,40 dolar fiyat seviyesinin birkaç tamsayı altında kalan çubuğu yutan büyük bir yükseliş oluşturdu. Göreceli Güç Endeksi (RSI), 13 Haziran dip seviyesinden 0,3012 dolar olan aşırı satım nedeniyle 9 Kasım’ın düşüğü 0,3160 ​​dolar olarak gösteriyor. Bu nüans, Ripple (XRP)’nin altında yatan güce sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca, muhtemelen piyasada yeni kurulan ayılara meydan okumak için katalizör olacağının bir işareti.

XRP 1 günlük grafik

Ripple fiyatının, potansiyel olarak 4. çeyreğin geri kalanı için 0,32 ile 0,56 dolar arasında dalgalanması olası. Boğalar 0,50 dolar bölgesini yeniden ele geçirirse 0,66 dolara kadar çıkan likidite seviyelerinin bir zorlukla karşılaşması muhtemel. Ancak traderlar, her seferinde bir adım atmalı. Bir yükseliş potansiyeli için 13 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 0,30 doların kırılmaması gerekiyor. Geçersiz olma seviyesi etiketlerse, 0,26 dolar civarında 2020 likidite seviyelerine doğru ek bir düşüş mümkün. Böyle bir hareket, XRP’nin mevcut piyasa değerinden %35’lik bir düşüş anlamına gelir.

Shiba Inu (SHIB) fiyat tahmini

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Shiba Inu (SHIB), dijital varlık piyasasının genel yörüngesine uygun olarak 2022’de sürekli satışlarla karakterize oldu. Bununla birlikte SHIB topluluğu, hala tokenin yılı yüksek bir seviyede bitireceğine dair bahse giriyor. Bu doğrultuda, CoinMarketCap’teki SHIB topluluğu, tokenin 31 Aralık 2022’ye kadar ortalama 0,000011 dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. Bu da mevcut fiyatından %17,53’lük bir kazancı temsil ediyor.

31 Aralık için SHIB fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Özellikle, topluluk üyeleri tarafından yapılan bahis, SHIB’in artan holder sayısı ile uyumlu. Bu, yatırımcıların tokenin gelecekte toplanacağına ve muhtemelen 2021’in en yüksek seviyelerini yeniden kazanacağına inandığının bir göstergesi. Bu doğrultuda, SHIB, 11 Kasım itibarıyla 1.243.497 olan rakamla, holder’la istikrarlı bir artışa tanık oldu. Bu da holder’larda son üç ayda %3 veya 37.225’lik bir büyümeyi temsil ediyor.

SHIB 3 aylık holder grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

SHIB teknik analizi, ayı eğilimini sürdürüyor. Tekniklerin bir özeti 14’te ‘sat’ ile aynı hizada, hareketli ortalamalar 13’te ‘güçlü bir satışı’ destekliyor. Osilatörler ise günlük göstergelerde dokuzda ‘nötr’.

SHIB teknik analizi / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

OKB Nedir? OKB Coin Ne İşe Yarar?
OKB Nedir? OKB Coin Ne İşe Yarar? OKB nedir? OKB coin, kripto para borsası OKX tarafından piyasaya sürülen, çeşitli kullanım durumlarına sahip küresel bir hizmet tokenidir. Kriptokoin.com olarak bu makalemizde OKB’yi inceleyeceğiz. Bununla birlikte yatırımcılar tarafından merak edilen OKX nedir, OKB coin nedir, ne...
Emre Borsan 4 hafta önce