Bitcoin RSI Sıfırlandı! Analist: Bu Seviyeler Geliyor!

Bitcoin RSI Sıfırlandı! Analist Bu Seviyeler Geliyor!
Bitcoin RSI Sıfırlandı! Analist Bu Seviyeler Geliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasının yakından takip ettiği bir analist olan Credible Crypto bugün Bitcoin için önemli bir açıklama yaptı. Analiste göre popüler bir metrik BTC fiyatında parabolik bir ilerlemeye işaret ediyor. Analist ayrıca Bitcoin’in metriğin bu döngüsündeki kazançlarının çoğunu görmediğini ifade ediyor. Analist ayrıca önümüzdeki zaman diliminde de neler olacağına yönelik beklentilerini sunuyor. Değerlendirmelerine hep birlikte bakalım.

Analist Bitcoin için yükseliş tezini ikiye katladı

Credible Crypto, 3 Ağustos’ta attığı bir tweet ile BTC fiyatlarındaki yükseliş tezini ikiye katladı. Bitcoin bir ayı aşkın süredir dar bir işlem aralığında hareket ediyor. Durum böyle olunca da yatırımcıların Bitcoin’e olan sabrı azalıyor. BTC fiyatının 25.000 dolara yakın ya da daha düşük seviyeleri test edeceği beklentileri var. Ancak, Credible Crypto bunun aksini savunanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin piyasa hakimiyeti ve göreceli güç endeksi (RSI) gibi verileri analiz ediyor. Ayrıca analist, koşulların sıfırlandığı sonucuna varıyor. Tam da bu noktada BTC için en büyük yukarı yönlü hareketlerin henüz gelmediğini ifade ediyor. Analistin vurguları şu şekilde yer alıyor:

BTC’de bir ay süren yatay hareket ve baskınlık daha yüksek bir dip seviyeye neden oluyor. H12 yükseliş dibi onaylandı. Ayrıca daha yüksek TF’deki RSI sıfırlanmış görünüyor. Buna göre, ‘sihirli’ 40 RSI seviyesinin üzerinde kalıyor. Bu aşamada bir sonraki ayağa kim hazır?”

Bitcoin Fiyatı Bu Olayla Düştü! İşte Sıradaki Seviyeler

RSI ve Bitcoin

RSI, bir varlığın belirli bir fiyat noktasındaki fiyat gücünü ölçüyor. Buna göre Bitcoin BTC’nin Temmuz ayında bir yılın en yüksek seviyelerine ulaşmasının ardından şu anda günlük zaman dilimlerinde konsolide oluyor. Bu arada Credible Crypto, Bitcoin’in önümüzdeki yıl ve sonrasında nasıl gelişeceği konusunda iyimserliğiyle tanınıyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Haziran ayında BTC/USD’nin Kasım 2021’de görülen 69.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için yalnızca dört aya ihtiyacı olacağını öngörmüştü. O zaman şöyle bir açıklama yapmıştı:

“Ekim ayına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmamız gerektiğini söylemiyorum. Ancak bu yılın sonuna kadar yeni ATH’ye ulaşacağımızı düşündüğümü söylüyorum. Eğer biri beni bunun gerçekleşeceğini düşündüğüm bir ay seçmeye zorlasaydı bu Ekim olurdu. Bakalım BTC için işler nasıl gelişecek?”

“Erken boğa piyasası fiyat hareketi, nokta”

Başka bir trader, CryptoCon, BTC fiyat performansında benzer bir yükseliş sağlamak için RSI’yı daha uzun zaman dilimlerinde işaretledi. 3 Ağustos tarihli bir tweet’inde “Bitcoin ayıları ve durgunluk arayanlar yılın en yüksek seviyelerinin hemen altında durmak bilmiyor… hayret verici!” açıklamasını yapmıştı. Tweet’te aynı zamanda bu ayıların “sabrı olmadığı” şeklinde bir vurgu da yer alıyordu.

Analist ayrıca “Fiyatın yana doğru gittiğini görüyorum. Hiç bu kadar Bitcoin yükseliş düşüncesinde olmamıştım! Sadece 3 Haftalık RSI’da 2. aşamaya geçene kadar bekleyin… BTC için erken boğa piyasası fiyat hareketi, nokta.” diyerek yükseliş beklentisini açıklamıştı. Yukarıdaki grafik RSI’ın yıllar içindeki tepe ve dip noktalarını gösteriyor. Diğer taraftan, mevcut koşullar kırılma öncesi aşamayı anımsatıyor. Şimdi ise aynı durum gerçekleşirse Bitcoin fiyatının yeni zirvelere gidip gitmeyeceği merak konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin RSI Sıfırlandı! Analist: Bu Seviyeler Geliyor!