Bitcoin Satan Kurumsal Yatırımcılar, Bu 5 Altcoin’de Alıyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 ay önce
1.128 görüntülenme
Bitcoin Satan Kurumsal Yatırımcılar, Bu 5 Altcoin'de Alıyor!

Bitcoin, haftalık akışların %90’ını temsil eden toplam 69 milyon dolara ulaşan girişlerle birincil yatırımcı odağı olmaya devam ediyor.

Bitcoin birincil yatırım odağı

Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta toplamda 76 milyon ABD dolarına ulaşan girişler gördü. Bu, yılbaşından bugüne girişlerin şu anda 230 milyon ABD doları olduğu art arda 4. hafta, 2023’ün başlangıcı için yatırımcı duyarlılığında belirleyici bir değişikliğin altını çiziyor. Yönetim altındaki toplam yatırım varlıkları (AuM) yıldan bugüne %39 arttı ve şu anda 30,3 milyar ABD Doları ile Ağustos 2022 ortasından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bölgesel olarak, girişler 38 milyon ABD Doları ve 25 milyon ABD Doları ile ABD, Kanada ve Almanya’ya odaklandı.

Bitcoin, haftalık toplam akışların %90’ını temsil eden toplam 69 milyon ABD dolarına ulaşan girişlerle birincil yatırımcı odağı olmaya devam ediyor. Girişlerin geri kalanı, aynı dönemde toplam 8,2 milyon ABD Doları olan kısa vadeli Bitcoin’den geldi ve bu, bu rallinin sürdürülebilirliği konusunda görüş ayrılıklarının devam ettiğini vurguladı.

Bitcoin Satan Kurumsal Yatırımcılar, Bu 5 Altcoin'de Alıyor!

Short-bitcoin girişleri, Long-bitcoin girişlerine kıyasla nispeten küçük kalırken, son 3 haftadaki girişler toplam AuM’nin %26’sını temsil eden toplam 38 milyon ABD dolarıdır. Dolayısıyla, göreceli bir ölçekleme açısından anlamlıdır, ancak bu ticaret şimdiye kadar yıldan bugüne kadar iyi çalışmadı ve toplam kısa Bitcoin AuM %9,2 düştü.

Bu raporda altcoinler arasında Solana (0,5 milyon ABD doları), Cardano (0,6 milyon ABD doları) ve Polygon’a (0,3 milyon ABD doları) küçük girişler görürken, Polygon 0,5 milyon ABD doları çıkış gördü). Staking konusunda gelişen netliğe rağmen, Ethereum yalnızca 0,7 milyon ABD doları tutarında giriş gördü.

Fiyat analizleri

Kriptokoin.com verilerine göre Bitcoin fiyatı 23.894 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 22 milyar dolar. Son 24 saatte %1 düşüş gösterdi. 480 milyar dolarlık canlı piyasa değeri ile listelerde 1. sırada yer alıyor. Dolaşımdaki mevcut Bitcoin miktarı, nihai maksimum 21 milyon arzdan 19.281.825 tokendir.

Analistlerin verilerine göre son zamanlarda Bitcoin, acil destek alanı olan 23800 dolar ile düşüş eğilimi gösteriyor. Bu seviyeyi aşarsa, fiyatta daha fazla kayıplara yol açabilir. Sonunda yükselen bir trend çizgisiyle işaretlenen ve potansiyel bir destek noktası olarak görülebilecek olan 23000 dolara yerleşir.

Bitcoin Satan Kurumsal Yatırımcılar, Bu 5 Altcoin'de Alıyor!

RSI ve MACD göstergeleri, satış baskısında bir artış olabileceğini ve bunun da BTC fiyatının bir sonraki destek seviyesi olarak 22.750 dolara düşmesine neden olabileceğini belirtti.

Şu anda, 50 günlük üstel hareketli ortalama, BTC/USD için 23.300 doların üzerinde pozitif bir ivmeye işaret ediyor. Bu, bir toparlanmanın yakın olabileceğini gösteriyor. Fiyat 23.950 doların üzerine çıkarsa potansiyel olarak 24.500 dolara kadar yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 13 Gelişme!
İşte Bu Hafta BTC, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 13 Gelişme! BTC için Şubat ayı geçen ayın kazanımlarını karşılayamadığı ve ince bir buz üzerinde ilerliyor gibi göründüğü belirtiliyor. Kriptokoin.com olarak bu hafta etkili olabilecek gelişmeleri sizler için derledik. BTC fiyatı haftalık kapanışla hayal kırıklığı yarattı Bu hafta BTC...
Emre Borsan 1 ay önce