Reklamı kapat

Bitcoin, SHIB, ETH ve Altcoinler Bu Haberle Düşüşe Geçti!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 Haziran 2022
0 görüntülenme
as bitcoin rich

Volatilitenin kripto pazarını sallamaya devam etmesine rağmen, Bitcoin geçen hafta 28.000 ila 32.000 dolar arasında bir aralık oluşturdu. Ancak JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’dan gelen son ekonomik uyarı, riskten kaçınma hissiyatına katkıda bulunuyor. Son 24 saat içinde 32.000 dolar seviyesini kırmaya çalıştıktan sonra, Bitcoin günlük bazda yüzde 5 düştü ve 30.000 dolarlık kilit psikolojik eşiğinin altında işlem gördü. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

JPMorgan CEO’su, yatırımcıların canını sıktı

Mayıs ayının çoğu için, Bitcoin ABD borsasındaki hissi yakından takip etti ve bu ilişki, Çarşamba günü JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’un sert bir uyarısı üzerine Bitcoin ABD hisse senetleriyle birlikte geri çekilirken hala bozulmamış durumda. CNBC’nin aktardığına göre, New York’taki bir finans konferansında konuşan Dimon, “Fırtına bulutları var dedim, ama fikrimi değiştiriyorum… bu bir kasırga. Kendinizi hazırlasanız iyi olur… JPMorgan kendimizi hazırlıyor ve bilançomuz konusunda çok tutucu olacağız,” ifadelerini kullandı ve ekledi:

Şu anda ekonomik durumlar “iyi” görünse de, “küçük” bir kasırga mı yoksa “Sandy Süper Fırtınası” mı olacağı hala belirsiz. Şu anda hava biraz güneşli, işler iyi gidiyor, herkes Fed’in bunu halledebileceğini düşünüyor. Bu kasırga tam orada, yolun aşağısında, bize doğru geliyor.

Bu Altcoin'den Borsalara Yığıyorlar: Akıllı Para da Çıkıyor!

Dimon’un radarındaki en önemli iki risk, Fed’in 1 Haziran’da başlayacak olan parasal sıkılaştırma (QT) ve Ukrayna’daki savaşın emtialar üzerindeki etkisi. Dimon, “Hiç bu böyle bir QT ile karşılaşmadık, bu yüzden tarih kitaplarının yazabileceği bir şey görüyoruz. Savaşlar kötüye gidiyor, ekonomi istenmeyen sonuçlarla aşağı gidiyor. Avrupa’yı kısa vadede petrole olacaklardan korumak için gereken önlemleri almıyoruz,” ifadelerini kullandı. Dimon, petrolün varil başına 150 dolar veya 175 doları göreceğini düşünüyor.

Wall Street ve Bitcoin için olumsuz hissiyat baş gösterdi

OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, JPMorgan Chase CEO’sunun mesajının Wall Street’in duyarlılığını düşüşe döndürdüğünü söyledi. Moya Çarşamba günü yaptığı açıklamada, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ekonomi zorlu bir döneme girerken Wall Street’teki ruh hali olumsuza dönüyor. JPMorgan CEO’su Dimon’un ekonominin bir ‘kasırga’ya doğru gittiğine ilişkin yorumları da hissiyat üzerinde baskı oluşturuyor. ABD hisse senetleri, hem sağlam ABD ekonomik verileri hem de Kanada Bankası’nın agresif faiz artırımı konuşmasının ardından Fed’in faiz artırım olayını gevşetmeyeceğine dair beklentiler arttıkça negatife döndü. Herkes ekonomik aktivitenin önümüzdeki birkaç yıl içinde yumuşamasını bekliyor. Özellikle de enflasyon riskleri yüksek kalmaya devam ettiğinden ve Fed 8,9 trilyon dolarlık bilançosunu küçültmeye başladığından beri.

Analist: Bitcoin (BTC)'in Sıradaki 2 Seviyesi Bunlar

Edward Moya: Bitcoin (BTC)’i anlamak için kurumsal yatırımcılara bakılabilir

Moya’ya göre, traderlar, Bitcoin için fiyatın dipte olup olmadığını belirlemek için kurumsal yatırımcılara bakabilir. OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, “Bitcoin Wall Street’te olanları takip etmeye devam ediyor, ancak daha fazla kurumsal yatırımcı kripto dibinin yapıldığına inanırsa bu değişebilir” dedi. BTC bir konsolidasyon döneminden çıkıyor. Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, yine de hızlı bir geri çekilme riskinin göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

Stockton bu hafta bir notta, “Kısa vadeli momentum pozitif… 50 günlük MA (34.8 bin dolar) testini destekliyor. Orta vadeli bir düşüş eğilimini koruyoruz, ancak orta vadeli momentumun negatif olduğunu ve fiyatın günlük bulutun altında kaldığını not ediyoruz,” ifadelerini kullandı. Stockton, uzun vadeli desteğin 27.200 dolar civarında olduğunu ve uzun vadeli direncin 42.600 dolar civarında olduğunu ekledi.

Ünlü CEO: Bitcoin Hafta Sonu Bu Seviyelerde Olabilir!

Kripto para fonlarında çıkış gözlemleniyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere fon yöneticisi CoinShares’ten elde edilen veriler, kripto fonlarının geçen hafta 141 milyon dolarlık çıkışlara karşılık 87 milyon dolarlık giriş kaydettiğini gösteriyor. Bu veriye dikkat çeken GlobalBlock analisti Marcus Sotiriou, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Mevcut makro ortamda kurumlar için en popüler kripto yatırımı olmaya devam ettiği için girişlere Bitcoin hakim olurken, Ethereum 11.6 milyon dolarlık çıkışlar gördü. Bu, Ethereum’un geçen hafta Bitcoin’e göre daha kötü performans göstermesiyle aynı zamana denk geliyor ve yatırımcıların risk eğrisinde daha ileride olduğunu düşündüğü varlıkları sattığını gösteriyor.

Efsane Bitcoin Analisti: Büyük Fiyat Düşüşü Geliyor

Bununla birlikte, düşen bir fiyat ortasında kar marjlarını karşılamak Bitcoin madencilerinin BTC’lerini satabileceği faktörü de gözlerden kaçmıyor. Compass Mining Çarşamba günü CoinMetrics’ten gelen verilere atıfta bulunarak, “Madenciler açık piyasaya tuttukları Bitcoin’leri satmaya başlayabilir” dedi. Fiyattaki son düşüş sonrası madencilerin de “acıyı hissettiğini” söyleyen Compass Mining, aşağı yönlü zorluk ayarının da madencileri zorladığını belirtiyor. Bu durumun, madencilerin kâr açısından oldukça sıkışık olduğunu gösterdiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bitcoin analyst worst case
Ünlü Balina: Bitcoin Gelecek 6 Ayda Bu Seviyeleri Görecek! Yakından izlenen bir kripto para stratejisti ve analisti, önümüzdeki aylarda lider kripto Bitcoin (BTC) için en gerçekçi yol olduğunu düşündüğü rotayı açıklıyor. Biz de analistin paylaşımlarını okuyucularımız için hazırladık. Balina, Bitcoin (BTC)’nin izleyeceği rotayı çiziyor Kriptokoin.com haberlerinde...
Vural Erkan 2 Haziran 2022