Bitcoin Short’ları Dip Yaptı!

Serkan Eser
Serkan Eser 8 Nisan 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin.com – Önde gelen kripto para birimi borsası Bitfinex’teki Bitcoin kısa pozisyonları (shorts) az önce %27’lik ani bir düşüş gördü. Bu durum BTC’yi 5 bin doların üzerinde tutarak fiyatların daha fazla yükselebileceğinin sinyalini verdi.

Bitcoin kısa pozisyonları aniden bu yıl en düşük noktaya geriledi

Bugün erken saatlerde, kısa bir süre önce Bitcoin tarafından üretilen 5.250 dolarlık pump’tan sonra Bitcoin’de kısa pozisyonlar 23.000 dolara yükseldi. Fakat birkaç saat sonra kısa pozisyonlar bu yılın en düşük noktası olan 16.800 dolara düştü.


Kısa bir sürede gerçekleşen bu ani düşüş nedeniyle kripto topluluğu bunun kısa vadede Bitcoin fiyatı için ne anlama geldiğini tahmin etmeye çalışıyor.

Kesin olarak söyleyebileceğimiz bir şey, Bitcoin kısa pozisyonları %27 oranında düştükten sonra Bitcoin fiyatının hiç hareket etmediği yönünde. Son 6 saatte Bitcoin 5.250 dolar civarında oturuyor.

https://twitter.com/collapzcursed/status/1115155305875365888

Bitcoin analisti Tone Vays’ın bile bu son yaşanan Bitcoin pump’ından sonra 5.000 dolara biraz BTC sattığını söyleniyor. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde 1,76 oranında artışla 5.236 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 92,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Bitcoin fiyatının teknik görünümü

Yazım sırasında Bitcoin fiyatı, ABD dolarına karşı ana dirençlere doğru yükseliyor. Analistlere göre BTC, 5.360 dolarlık direnç alanını temizledikten sonra Ethereum ile birlikte kazanımları hızlandırabilir. Bitcoin fiyatı için teknik göstergeler:

  • Saatlik MACD: BTC/USD için MACD, boğa bölgesine iyi yerleştirilmiş durumda.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): BTC/USD için RSI 75 seviyesini test etti ve şu anda daha düşük bir seviyede işlem görüyor.
  • Başlıca Destek Seviyeleri: 5.200 dolar ve onu 5.120 dolar takip etti.
  • Başlıca Direnç Seviyeleri: 5.360 dolar, 5.400 dolar ve 5.500 dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokoin.com’u Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

IMF’ten Türkiye’ye Uyarı, Özgür Demirtaş’tan Dolar Yorumu Kriptokoin.com – Türkiye seçim süreci bitmesine rağmen halen daha seçimlerin oluşturmuş olduğu atmosferden kendisini kurtarabilmiş değil. Aradan geçen sekiz güne rağmen seçimleri konuşmaya devam ediyoruz. Zira seçimlerin tam sonucu açıklanabilmiş değil. Durum böyle olunca da ister istemez akıllara...
Mesut İnan 8 Nisan 2019