Bitcoin Stoklama Çılgınlığı: Balinalar 90.000 BTC Aldı!

Mesut İnan
Mesut İnan 17 Haziran 2021
0 görüntülenme
bitcoin1

Bitcoin stoklama çılgınlığı devam ediyor. Blockchain verileri, Bitcoin balinalarının son birkaç ayda BTC satın almaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

Balinalar dolaşımdaki Bitcoin (BTC)’nin %50’sine sahip

Bitcoin’in en son fiyat dalgalanmalarına rağmen, balinalar büyük miktarlarda stok yapmayı bırakmadı. Bir aydan daha kısa bir sürede 100.000 token satın aldılar ve artık dolaşımdaki arzın neredeyse yarısına sahipler. Bitcoin balinaları tipik olarak birkaç gruba ayrılır. Belki de en aktif olanı 100 ila 10.000 Bitcoin içeren cüzdanlardan gelir. Nispeten kısa bir sürede önemli düşüşler önemli düzeltmelere yol açabileceğinden, bazen davranışları piyasadaki fiyat hareketini belirleyebilir.

Bitcoin

Santiment verilerine göre, BTC balinaları geçtiğimiz ayı varlıklarını artırmak için kullandı. Mayıs ortasında Elon Musk’ın neden olduğu volatilite, daha önce bildirildiği gibi onları korkutmadı.  Aksine, son 25 günde 90.000 daha fazla Bitcoin satın aldılar.

Bitcoin

Küçük adamlar da BTC alıyor

Açıkça varlığın daha fazlasını satın alan balinaların yanı sıra, “küçük adam” da son birkaç aydır satoshi biriktiriyor.  Glassnode, “küçük adamın” Bitcoin’in bir varlık olarak evrimine verdiği tepkinin arz dağılımında görülebileceğini” söyledi. Yatırımcıların cüzdanları, lider kripto para biriminin “makro-ekonomik varlığa” geçtiği üçüncü aşamasına girdiği 2020 yılının ortalarında daha fazla birikim yapmaya başlamıştı. Sonuç olarak, aynı zamanda satoshi stoklayıcıları olarak da isimlendirilen birden az Bitcoin’e sahip cüzdanlar artık toplam arzın neredeyse %5’ine sahip. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Glassnode ayrıca dört hızlanan aşamada satın almaya devam ettiklerini açıkladı.

Bitcoin

Şu an itibariyle BTC, jeopolitik bir varlık olarak kendisini dördüncü aşamada bulabilir. Belki de bu, El Salvador, kripto para birimini sınırları içinde yasal bir para birimi haline getiren ilk ülke olduktan sonra gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

altcoin solana 1
Coinbase’den Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde! Coinbase PRO’dan bugün önemli bir Altcoin açıklaması geldi. Açıklamaya göre Coinbase PRO Solana’nın alım satımını başlatıyor. Altcoin Solana Coinbase PRO’da Coinbase PRO’dan bugün yapılan açıklamada Bugünden itibaren, ticaretin desteklendiği bölgelerde SOL için gelen transferlerin artık kullanılabilecek durumda...
Mesut İnan 17 Haziran 2021