10’dan Fazla Bilen Bitcoin Tahmincileri: Yükseliş Bu Tarihte!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 10 Kasım 2022
10 görüntülenme
Bitcoin Tahmincileri: Yükseliş Bu Tarihte

İsabetli tahminleriyle bilinen kripto analistleri, Bitcoin fiyatının henüz dibi görmediğini, asıl rallinin FTX krizinden sonra başlayacağını düşünüyor.

2018 ayı piyasasını önceden bildiren analist, Bitcoin’in nasıl iyileşeceğini özetliyor

Twitter analisti Smart Contracter’ın geçmiş isabetli tahminlerine buradan ulaşabilirsiniz. Güncel analizlerinde, Bitcoin’in son düşüşte 15.700 dolarda dip bulmasının ardından son bir desteği daha test edebileceğini söyledi. Kripto analistine göre, Bitcoin fiyatı uzun vadeli bir geri dönüş için hazır. Smart Contracter, lider kriptonun önümüzdeki günlerde yavaşa eski seviyelerini geri olacağını tahmin ediyor:

Düşüşün ilk aşaması bitti. Şimdi sabırla, fiyatın günlük zaman diliminde önceki çöküş aralığına geri dönmesini ve tam olarak içeri girmesini bekliyoruz.

Smart Contracter tarafından sağlanan grafiğe göre, Bitcoin muhtemelen 24.000 dolara doğru harekete edecek. Bu hareketin zamanlaması 2023’ün ikinci çeyreğine denk geliyor. BTC şu anda 17,500 dolar civarında işlem görüyor. ABD tükeci enflasyon verilerinin beklenenden düşük gelmesi ardından hafifçe toparlandı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz Binance ve FTX arasında yaşananlar tüm piyasa için yıkıcıydı.

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin için asıl rallinin şimdi başladığını söyledi

Piyasa analisti, son çöküşün ardından piyasaya bakış açısını güncelliyor. En son analizlerinde, ileride ralli olacağını öngörse de, Bitcoin’de daha düşük seviyeleri beklediğini belirtti. Hayes’e göre FTX krizi piyasayı bir süre baskı altında tutacak. BitMEX kurucusu, Binance’den büyük darbe alan borsayı artık kimsenin kurtaramayacağını söyledi. Ayrıca, yatırımcıların borsada kalan fonları almasını yıllar süreceğini söylüyor:

Kriptodaki en zengin kişi olan Changpeng Zhao (CZ) anlaşmayı yapamazsa, bu anlaşmayı başka kimse yapamaz. FTX müşteri mevduatları yalnızca bir iflas mahkemesinde toparlanma görecek ve bunun çözülmesi uzun yıllar alacak. Mt. Gox alacaklıları hala fon alamadı ve üzerinden neredeyse on yıl geçti.

Arthur Hayes spoke at the CME Global Leadership Conference

Arthur Hayes, geçtiğimiz aylarda yaptığı tahminlerde piyasanın daha kötü bir durumda olacağını söylemişti. Şimdi, son olaylar ışında, borsaların ve yöneticilerinin FTX’in çöküşünün ardından politikalarını sıkılaştırmasını bekliyor. Ayrıca, Bitcoin, Ethereum ve Solana’nın kısa vadede daha fazla düşüş göreceğini düşünüyor. Piyasa analistinin kısa vadede beklediği destek seviyeleri şu şekilde:

  • Bitcoin (BTC) = 10.000 – 15.000 dolar
  • Ethereum (ETH) = 750 – 1.000 dolar
  • Solana (SOL) = 3 dolar

Loma: Son düşüş Bitcoin boğaları için tarihi bir fırsat

Son olarak, bir diğer Twitter analisti Loma, son düşüşün boğalar için “tarihi bir fırsat” olduğunu söyledi. Analist, en paylaşımlarında, uzun vadeli boğa beklentisini güncelliyor:

Uzun vadeli bir perspektiften bakıyorsanız, bu bir alıcı olmak için kötü bir alan değil. Bugünkü gibi günler acımasız nimetlerdir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Çöküşünü Haber Veren Analist: Almayın
FTX Çöküşünü Haber Veren Analist: Bu Altcoin’i Almayın! FTX çöküşünü önceden haber veren popüler bir Youtube analisti, yeni tehlikenin Tron ekosisteminden geleceğini söylüyor. Bitboy, FTX çöküşünden sonra USDD hakkında uyarı verdi 1,44 milyon aboneli Yotutuber, en son tweet’lerinde, “USDD’DEN ŞİMDİ ÇIKIN” dedi. Kripto analisti, Tron...
Buğra Çağlar 10 Kasım 2022