Reklamı kapat

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Beklenen Seviyeler Ne?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1 görüntülenme
Bitcoin Tahmini Çıktı: Beklenen Seviyeler

Bitcoin fiyatı 17.000 dolar altında baskılanırken toparlanmanın sona erdiğine işaret ediyor. FTX krizi, lider kripto parayı 20.000 dolar bölgesinden tamamen kopardı. Analizler, tekrar ayağa kalmak için şimdilik yeterli gücü olmadığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatı mevcut seviyelerde sıkıntılı bir hafta sonu öneriyor

Bitcoin fiyatı, son 24 saattir sabit kalarak açık bir satın alma eksikliği gösteriyor. Satış hakimiyeti, BTC’nin Haziran 2022’den bu yana önemli bir rol oynayan 17.593 dolarlık direnci karşılaşması nedeniyle gerçekleşiyor. FXStreet analistlerinden Akash Girimath, ileriye dönük olarak 17.593-15.462 dolar arasında dar bir hareket öngördü.

Bununla birlikte, 17.593 dolar direncinin desteğe çevrilmesinin ardından hafif bir yükseliş senaryosu ihtimalide var. Bu gelişme, BTC boğalarının daha da yükselmesinin önünü açacak. Ayrıca, 2022 hacim kontrol noktasıyla kabaca çakışan 18.500 dolarlık engeli yeniden test etmesine izin verecek.

Bitcoin fiyatı büyük ölçekte FTX’ten gelen haberlere bağlı olacak

Daha boğa bir durumda, Bitcoin’in fiyatı 20.000 doları geride bıraktıktan sonra, yatırımcılara bu sefer 20,742 ve 22.181 doları yeniden test etme konusunda spekülasyon yapma hakkı doğacak. Ancak şu anda görünüm genel olarak FTX etrafında olup bitenlere bağlı. Eski CEO Sam Bankman-Fried’den ve ekipte kalmaya devam ettiğini borsasından gelecek haberler, piyasanın eğilimini doğrudan etkileyecek.

Böyle bir durumda yatırımcıların yakından takip etmesi gereken bir sonraki destek seviyesi 15.551 dolar olacak. Ancak bu direncin kırılması, 13.500 dolar seviyesine acımasız bir satışa işaret ediyor. Analist Girimath, Bitcoin fiyatının 13.500-11.989 dolar seviyeleri arasında yerel bir dip oluşturma olasılığının yüksek olduğunu söylüyor.

Mevcut piyasa görünümünden bağımsız olarak, yatırımcıların FTX ve Binance arasında devam eden savaşa ve TRON’dan Justin Sun’ın kullanıcıları TRX kullanarak varlıkların dönüştürülmesi yoluyla kurtarmaya dahil olmasına çok dikkat etmesi gerekiyor. Bu kargaşanın çözümü, yatırımcılar için yönlü bir önyargı sağlamada kritik olacak. Bitcoin zaten FTX ve Binance arasındaki gerilimde büyük ölçekte zayıfladı. Stock-to-Flow (S2F) modellinin mucidi PlanB, durumun şu anda en kötüsü olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in (BTC) aylık RSI verileri tüm zamanların en düşük seviyesinde

BTC fiyatında 100.000 dolara işaret S2F modellinin mucidi PlanB, yeni analizlerinde, Bitcoin’in şu anda neden çok fazla satıldığını açıklamaya çalıştı. Analist, 10 Kasım’da, Bitcoin’in aylık zaman diliminde RSI verilerini inceledi. PlanB’ye göre BTC/USD çifti için 1M RSI Kasım ayında 40.5’e düştü.

1970’lerde J. Welles Wilder Jr. tarafından geliştirilen bu indikatör, son fiyat değişimlerindeki bir eğilimi göstermek için kullanılır. Bu da analistlerin aşırı alınıp satılmadığını kontrol etmesine olanak tanır. Hisse senedi piyasalarında, RSI 30’un altına düştüğünde varlığın aşırı satımı olarak kabul edilir. Ancak, bu kadar geniş bir zaman dilimi için 40.5/100 seviyesi boğalar için çok acı verici. Bitcoin’in 1M RSI’si tarihinde hiç bu kadar düşük olmamıştı.

Çift dip onaylandı mı?

PlanB ayrıca, Bitcoin’in 16.000 dolara düşmesinin, bu ayı döngüsünün dibini gösteren “ikinci kapitülasyon” olduğunu söyledi. İlki, Mayıs ayı başlarındaki LUNA/UST çöküşüyle ​​ilişkiliydi. Analiste göre bu model, Bitstamp borsasının hacklenmesi ve Bitcoin’in XT hard forkunun aktivasyonu ile ilişkili bir çift dip ile 2015 döngüsününkine tam olarak benziyor. Bu arada PlanB, Bitcoin’in boğa koşusunun başladığından emin değil. Kendisi S2F modeline dayanarak Bitcoin’in 2022’de altı haneli fiyatlara ulaşmasını bekliyordu. Ancak, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz piyasa krizlerini bunu büyük ölçekte baskıladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Çöküşünü Aylar Öncesinden Bilen İsim, Sıradakini Açıkladı!
FTX Çöküşünü Aylar Öncesinden Bilen İsim, Sıradakini Açıkladı! Kripto piyasasının ‘Lehman anı’ olan FTX çöküşünden sonra herkes ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Ayrıca, yatırımcılar bundan sonra ne olacağını merak ediyor. Sam Bankman-Fried’in CEO’su olduğu FTX iflas başvurusunda bulunmadan çok önce bir kripto ‘tasfiye patlaması’ öngören ‘Buldog’...
Vural Erkan 3 hafta önce