Bu Bitcoin Tahminleri Şaşırttı: Sıradaki Seviye Bu mu?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
483 görüntülenme
Bitcoin Tahminleri Şaşırttı Sıradaki Bu mu

Capriole CEO’su Charles Edwards, Bitcoin (BTC)’in ciddi bir yükselişle 6 haneli fiyatlara ulaşabileceği klasik bir fiyat yapısı oluşturduğunu söylüyor.

Bitcoin (BTC) için sırada 100.000 dolar olabilir mi?

Yatırım şirketi Capriole’nin kurucusu ve CEO’su Charles Edwards, 14 Mart’ta attığı tweet’te, 2023’teki BTC fiyat hareketini “çarp ve geri dön” olarak nitelendirdi.

‘Çarp ve geri dön’, bir dizi alçalan tepe noktasıyla başlayan yükseliş eğilimi gösteren bir tersine dönüş modelidir. Aşırı spekülasyon, fiyatları aşırı düşük seviyelere ulaşana kadar düşürür. Fiyat hareketi daha sonra yönü tersine çevirir ve düşüş trendinin sonunu işaretler.

“Dip geri döndü”

Bu hafta 26.000 doları geçerek dokuz ayın yeni zirvelerini gören BTC, daha önce nadiren görülen bir toparlanmanın ortasında. Yazım sırasında 25.000 doların altına düşmesine rağmen, uzun vadede, acımasız 2022 ayı piyasasının ardından analistleri şimdiden heyecanlandırıyor.

Edwards için Bitcoin, 2023’te piyasanın ders kitaplarından çıktı. En büyük kripto bir “çarp ve geri dönüş modelini” gerçekleştirmeye çalışıyor. Capriole’nin kurucusu bu durumu, “Ders kitabı mükemmel Bitcoin ‘Bump & Run Reversal’ dibi geri döndü ve hedef 100.000 doların üzerinde” diye özetliyor. 

Bump & Run Reversal, Bitcoin hangi seviyelere işaret ediyor

Eşlik eden grafikler, yükseliş ve kaçış fenomenini tanımlayarak, BTC fiyatını trend kırılmasının son aşamalarında gösteriyor ve önemli bir direnç/destek dönüşünü sağlamlaştırıyor. Bundan sonra olan – sözde “yokuş yukarı koşu” – çifte altı rakamlı bir hedef verir.

Yine de Edwards, herhangi bir formasyon gibi, çarpma ve koşmanın “başarısız” olabileceğini ve pozisyon veya yatırım stratejisinin temeli olarak kullanılmaması gerektiğini belirtiyor.

Bitcoin’in kritik direnç seviyeleri yaklaşıyor

Mevcut spot fiyatın hemen üzerinde, Bitcoin boğalarının şimdiye kadar üstesinden gelemediği ağır bir direnç alanı yatıyor. Haftalık zaman dilimlerindeki temel hareketli ortalamalar (MA’lar) da benzer şekilde rakipsizdi.

Trader ve analist Rekt Capital, BTC fiyatı ile 200 haftalık MA arasındaki mevcut etkileşim hakkında “BTC için en iyi senaryo, bu mevcut harekette 200 MA’yı kırmaktır” diyor. Önceki retler çift haneli kayıplarla sonuçlanmıştı.

Pozitif enflasyon verileri BTC üzerinde etkisini gösterdi

Kripto para piyasası 14 Mart’ta açıklanan ABD TÜFE verilerinin ardından çift haneli değer kazandı. Kriptokoin.com olarak Bitcoin’in bu esnada 26.400 dolara tırmandığını aktardık. TÜFE, belirli bir yıldaki malların cari fiyatlarının baz dönem içindeki fiyatlara göre değişimini ifade eder. Piyasa oyuncuları şimdi muhtemelen faiz indirimine gidilecek 22 Mart tarihli Fed toplantısını belliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'den Bu 3 Kripto Para İçin Listeleme
Binance’den Bu 3 Kripto Para İçin Listeleme Müjdesi! Binance, dönüşümlerini askıya aldığı USDC işlem çiftlerini tekrar başlattıktan sonra, 3 kripto para birimini daha işlemlere açacağını duyurdu. Binance, bu 3 kripto para birimini çapraz ve izole marjin’de işlemlere açıyor En büyük merkezi borsa, geçtiğimiz saatlerde paylaştığı...
Buğra Çağlar 1 hafta önce