Bu Sayıdaki Artış Bitcoin ve Kripto Paralara Olan Talebi Gösteriyor

Mesut İnan
Mesut İnan 18 Haziran 2019
0 görüntülenme

Kriptokoin – Japonya’nın Tüketici İşleri Ajansı, 2018 yılında bir önceki yıla göre kripto para birimleri hakkında tüketicilerden gelen talep sayısında % 170’lik bir artış olduğu ifade ediliyor. Haber 18 Haziran’da Cointelegraph Japonya tarafından bildiriliyor.

Tüketici İşleri Ajansı (CAA), Japon Kabine Ofisi’nin (devletin yürütme şubesinin günlük işlerinden sorumlu olan ofis) bir yönetim birimi. CAA her yıl Tüketici Sektörü ve Tüketicinin Korunması ile ilgili raporunu ilgili birime sunmakta. Geçen yıl ilgili rapora İngilizce olarak erişilebilirken, bu yıl tercüme edilmeye devam etmektedir.

CAA’nın araştırması, 2018’de, kripto para borsaları hakkındaki tüketici taleplerinin 3.657 rakamına ulaştığını  gösteriyor. Bu rakam bir önceki yıla göre yaklaşık 1.7 artışa işaret ediyor. Bu tür taleplerin büyüme hızı yavaşlarken 2017’ye kıyasla 3.5 kat daha fazla olduğu belirtiliyor. İfade edildiğine göre artış 2014’ten bu yana her yıl düzenli olarak artıyor.

CAA, bu tür taleplerin ana içeriğinin, kripto para borsalarının güvenilirliği, geri ödeme talepleri, güvenlikle ilgili meseleler, oturum açma veya ödemelerle ilgili zorluklar ve müşterilere cevap veremeyen satıcılarla ilgili zorluklarla ilgili soruları içerdiğini ortaya koyuyor.

Ajans ayrıca, bir dizi talebin yatırım zorluğuyla ilişkili olduğunu ortaya koydu.

Bildirildiği üzere, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından 2018 sonbaharında yayınlanan bir raporda, Japon yatırımcılardan gelen kripto para birimleri ile ilgili soruşturma sayısının 2018’in üçüncü çeyreğinde azaldığı belirtildi.

Bu Şubat ayında FSA, 2018 yılının 4. çeyreğine ilişkin verileri yayınladı ve daha da düşüşe geçtiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sıcak Gelişme: Dünyanın En Büyük Broker Şirketi, Bitcoin Vadeli Sektörüne Adım Atıyor! Kriptokoin.com – Dünyanın en büyük interdealer brokeri olan TP ICAP, büyük satıcılar arası Bitcoin ve kripto para türevleriyle yapılan işlemleri destekleyecek. Ancak müşterilerin doğrulama sürecinden geçmeleri gerekecek. Bloomberg haberine göre, İngiliz satıcılar arası komisyoncusu TP ICAP, Bitcoin...
Serkan Eser 18 Haziran 2019