Bitcoin Türkiye’de De Nafakadan Kaçış Yolu Olabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya üzerinde nerdeyse evlenen her iki çiften biri boşanırken nafaka durumu ciddi bir probleme dönüşebiliyor.. En son İngiltere’de bir kişi boşanacağı eşine nafaka vermemek ve mal varlığını bölüşmemek için Bitcoin aldı. Mal paylaşımı esnasında adamın malvarlığının tahmin edilenden çok daha az görünmesi üzerine boşanmak üzere olan eşi mahkemeye itiraz etti. Durumu daha da derinleştiren kadın yaptığı araştırmalar sonucunda kocasının son iki yıldır mevcut birikiminin Bitcoin‘e kaydırdığını öğrendi. Daha sonra tekrar mahkemeye başvuran kadın haklı olarak görülmesine karşın kripto para birimi olan Bitcoin izi sürülemediği ve kayıtdışı olduğu için mahkeme paraya el koyamadı.

İlgili Haber: 840.000 Dolarlık Kripto Boşanma Davası

Türkiye’de De Kaçış Yolu Olabilir – Düzenleme Şart

Bitcoin alım satımın Türkiye’de de oldukça yaygınlaştığını belirten Avukat Cevat Kazma bu ve buna benzer durumların Türkiye’de de yaşanabileceğine değindi.

Avukat Cevat Kazma Türkiye’de buna benzer bir durum yaşanması halinde neler olabileceğini anlattı. Cevat Kazma Bitcoin‘in hala bir para birimi olarak görülmediğini söylerken yasal bir düzenleme yapılmaması halinde nafaka vermemek için insanların bu yola başvurabileceğini söyledi. Kazma, “Mevcut durumda Bitcoin‘in tespiti zor. Ancak yasal düzenleme olursa mahkemeler tedbir kararı verip, o paralara el koyabilir” dedi.

Milli Gazete

Bitcoin Türkiye’de De Nafakadan Kaçış Yolu Olabilir