Reklamı kapat

Bitcoin Türkiye’de De Nafakadan Kaçış Yolu Olabilir

mcgregor
mcgregor 5 Nisan 2018
0 görüntülenme

Dünya üzerinde nerdeyse evlenen her iki çiften biri boşanırken nafaka durumu ciddi bir probleme dönüşebiliyor.. En son İngiltere’de bir kişi boşanacağı eşine nafaka vermemek ve mal varlığını bölüşmemek için Bitcoin aldı. Mal paylaşımı esnasında adamın malvarlığının tahmin edilenden çok daha az görünmesi üzerine boşanmak üzere olan eşi mahkemeye itiraz etti. Durumu daha da derinleştiren kadın yaptığı araştırmalar sonucunda kocasının son iki yıldır mevcut birikiminin Bitcoin‘e kaydırdığını öğrendi. Daha sonra tekrar mahkemeye başvuran kadın haklı olarak görülmesine karşın kripto para birimi olan Bitcoin izi sürülemediği ve kayıtdışı olduğu için mahkeme paraya el koyamadı.

İlgili Haber: 840.000 Dolarlık Kripto Boşanma Davası

Türkiye’de De Kaçış Yolu Olabilir – Düzenleme Şart

Bitcoin alım satımın Türkiye’de de oldukça yaygınlaştığını belirten Avukat Cevat Kazma bu ve buna benzer durumların Türkiye’de de yaşanabileceğine değindi.

Avukat Cevat Kazma Türkiye’de buna benzer bir durum yaşanması halinde neler olabileceğini anlattı. Cevat Kazma Bitcoin‘in hala bir para birimi olarak görülmediğini söylerken yasal bir düzenleme yapılmaması halinde nafaka vermemek için insanların bu yola başvurabileceğini söyledi. Kazma, “Mevcut durumda Bitcoin‘in tespiti zor. Ancak yasal düzenleme olursa mahkemeler tedbir kararı verip, o paralara el koyabilir” dedi.

Milli Gazete

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

tron 8
Tron Bithumb’da Listelendi, Yüzde 30 Değer Kazandı Aralık ve Ocak ayında gösterdiği ani artış ivmesi ile tüm kripto para dünyasının gündemine oturan Tron Güney Kore borsası Bithumb’da listelendi. Güney Kore borsası bugün resmi bloğundan yaptığı açıklama ile Ethereum bazlı tokeni borsasında listeleyeceğini açıkladı. Açıklamada...
Burak Can Senyelli 5 Nisan 2018