Bitcoin, ETH Unutuldu: Yatırımcı İlgisi Bu Altcoin’e Kaydı!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
585 görüntülenme
Bitcoin, ETH Unutuldu: Yatırımcı İlgisi Bu Altcoin'e Kaydı!

Bitcoin, Ethereum ve USDT, akla ilk gelen coinlerden bazılarıdır ancak yatırımcıların ilgisi bu altcoine kaymıştır.

Yatırımcılar Bitcoin, ETH yerine bu altcoinler ile ilgileniyor

Bitcoin, Ethereum ve USDT, akla ilk gelen coinlerden bazılarıdır. Bunun nedeni, piyasa değeri açısından yüksek değerli olmalarıdır. Ancak, kripto para birimlerini kazanılan değer, kaybedilen değer, en çok ziyaret edilen paralar ve diğer faktörler gibi diğer parametrelere göre sıralanabilir.

Bitcoin, ETH Unutuldu: Yatırımcı İlgisi Bu Altcoin'e Kaydı!

Yatırımcıların ilgilendiği altcoinler arasında BLUR, listede ilk sırayı alırken, Optimism (OP) BLUR’dan sonra ikinci sırada yer alıyor. GMX üçüncü sırada yer alırken, Stacks ve ssv network listede sırasıyla dördüncü ve beşinci sıraları aldı.

Yatırımcıların ilgilendiği bu 5 altcoin

Blur

Blur, Ekim 2022’de kullanıma sunulan, profesyonel traderlar için Ethereum tabanlı bir NFT pazar yeridir. Bir yönetim tokeni olan BLUR, ademi merkezileştirme ve topluluğuna kontrol gücü verme girişimiyle tanıtıldı. Ayrıca, kullanıcı dostu arayüzü ve birden çok pazarda ‘zemin süpürme’, hızlı ‘kesinlikle ortaya çıkarma’ ve portföy analitiği araçları gibi özellikleri, kitlelerin kalbini kazandı.

3 Şubat’tan bu yana (BLUR kullanıma sunulmadan önce) Blur, içerik oluşturuculara diğer tüm pazarlardan daha fazla telif geliri sağladı. Bununla birlikte net telif geliri, 3 ayın en yüksek seviyesidir.

Bitcoin, ETH Unutuldu: Yatırımcı İlgisi Bu Altcoin'e Kaydı!

BLUR tokeni 0,70 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %3 düştü. Ayrıca, token 282,035,825 dolar canlı piyasa değeri ile 127. sırada yer alıyor. Blur (BLUR) için ödenen en yüksek fiyat, 14 Şubat’ta kaydedilen 5,02 dolardır ve aynı gün tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,489540 dolara ulaşmıştır. Blur, 2. Sezonda topluluğa 300 milyondan fazla BLUR dağıtmayı bekliyor.

Optimism

Optimism (OP), Ethereum’un üzerinde ikinci katman bir blockchain’dir. 773,200,344 dolarlık canlı piyasa değeri ile 63. sırada yer alıyor. Bu toplamalar, tüm işlemleri bir araya getirdikleri ve Katman 1’de yürütülmek üzere tek bir işlemde paketledikleri için bu şekilde adlandırıldı.

Bu nedenle, Optimism’in Layer 2 blockchain, Ethereum’un tüm güvenlik özelliklerini devralır. Şirket, tahminlerine göre son iki yılda Optimism Mainnet’in kullanıcılara kümülatif olarak 2,69 milyar dolar ücret tasarrufu sağladığını belirtti. Zaman açısından, işlem onaylarını beklemekten 15,8 yıl tasarruf sağladı ve şu anda 2,8 milyar dolarlık zincir üstü değeri güvence altına alıyor.

Ayrıca Optimism, Superchain’i tanıtmayı umdukları iyimser bir geleceğe sahiptir. Superchain’in paralel zincirlerin ölçeklenebilirliğine ve ademi merkeziyetçiliğe, yönetişime ve güvenliğe öncelik veren açık kaynaklı bir yığın üzerinde tek bir blockchain’in oluşturulabilirliğine sahip olması gerekiyor.

GMX

GMX, en iyi kripto para birimlerinin alım satımını yapan merkezi olmayan, kalıcı bir borsadır. Ayrıca borsanın iki tokenı vardır: GMX ve GLP. GMX, yardımcı program ve yönetişim tokenidir ve platformun ürettiği ücretlerin %30’unu tahakkuk ettirirken, bir likidite sağlayıcı tokeni olan GLP, platformun oluşturulan ücretlerin %70’ini tahakkuk ettirir.

Kriptokoin.com verilerine göre GMX fiyatı 68.32 dolardan işlem görmektedir. Tokenin geçen haftaki performansı düşünüldüğünde, GMX kayıplarla boğuştu. Boğaların açılış piyasa fiyatına ulaşmak için gösterdikleri yiğit çabalara rağmen, GMX yukarı çıkamadı. Şu anda, GMX son 24 saatte %0.59 düştü ve 581,187,895 dolarlık piyasa değeriyle sıralaması 78. oldu.

İlginç bir şekilde, Santiments’in zincir üstü verileri, 100K ila 1M GMX’e sahip cüzdanların, FTX’in çöküşünden bu yana yaklaşık 20 milyon dolar değerinde 10 milyon token satın aldığını gösterdi.

Stacks

Stacks, akıllı sözleşmeler için merkezi olmayan uygulamaların BTC’yi bir varlık olarak güvenle kullanmasını sağlayan bir BTC katmanıdır. Ayrıca platform, Bitcoin blockchain’deki işlemleri halletmek için kullanılabilir ve ayrıca Bitcoin tarafından güvence altına alınan güçlü uygulamalar oluşturmaya da olanak tanır. Ek olarak, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesinde kullanılan “Clarity” dili, istismarları ve hataları önlemek için tasarlanmıştır.

Bitcoin, ETH Unutuldu: Yatırımcı İlgisi Bu Altcoin'e Kaydı!

Fiyata bakıldığında, STX haftaya yanlış bir başlangıç ​​yaptıktan sonra düzeltildi. Token, 0,77 dolarlık açılış piyasa fiyatıyla değerlendi Haftanın ilk iki gününde, token kırmızı bölgedeydi, ancak hafta sonuna doğru iyi bir şekilde toparlandı. An itibariyle STX 0,77 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %5,52 düştü. Token, 1,063,556,533 dolarlık piyasa değeriyle 46. sırada yer alıyor.

SSV Network

SSV, yüksek performanslı, güvenli ve merkezi olmayan Ethereum oluşturmak için merkezi olmayan bir staking altyapısı olarak tanımlanır. Yükselişiyle bu hafta en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olmasının yanı sıra SSV, en trend kriptoların kazananlarından biri olmayı başardı.

SSV, kripto dünyasında inşa etmeye ve iz bırakmaya devam ederken, geçtiğimiz günlerde Çarşamba günü yeni yıl için güncellemelerini paylaştı. Güncellemelerden biri, ssv ağı Hibeler ekosisteminin, yürütme için onaylanan altı yeni hibe ile genişlediğinden bahsetti. SSV son 24 saatte %11 düşüşle 38.98 dolardan işlem görmektedir.

Bitcoin, ETH Unutuldu: Yatırımcı İlgisi Bu Altcoin'e Kaydı!

Ayrıca ssv ağı, Ethereum PoS ademi merkeziyetçiliğini desteklemek için 50 Milyon Dolarlık bir ekosistem fonu başlattı. Ağ ayrıca genişlemeye devam edeceğine ve topluluk odaklı olmaya daha fazla odaklanacağına söz verdi. DAO içindeki karar vermenin yapısını ve akışını iyileştirmeye odaklanıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • coinedition

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin, Borsalardan Hızla Çekiliyor! Bu Neyin Habercisi?
Bu Altcoin, Borsalardan Hızla Çekiliyor! Bu Neyin Habercisi? Borsalardaki bu altcoin arzı beş yılın en düşük seviyesine gelirken, yatırımcıların satıştan uzaklaştığı konuşuluyor. Altcoin fiyatı kontrol halinde Ethereum fiyatı, yatırımcıların ve traderların davranışlarını kontrol etti. Başladığı yere göre dünyanın en büyük altcoini arz dağılımının seyrini değiştirmeyi...
Emre Borsan 3 hafta önce