Reklamı kapat

3 Bitcoin Ustası, BTC İçin Bu Seviyeleri Konuşuyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 6 gün önce
4 görüntülenme
3 Bitcoin Ustası, BTC İçin Bu Seviyeleri Konuşuyor!

Lider kripto Bitcoin, FTX’in çöküşüyle birlikte çıktığı 22 bin dolar seviyesinden 15 bin dolara kaydı. Bununla birlikte, son günlerde biraz toparlanmayı ve 16 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Peki, bundan sonra Bitcoin’i ne bekliyor? 3 Bitcoin ustası, BTC’nin rotasını tespit etmeye çalışıyor.

Bitcoin simetrik üçgen modelini 16.500 dolardan kırabilir mi?

Kripto ve piyasa eğitim kanalı IncomeSharks, Bitcoin’in 16.500 dolara ulaştığı sırada güçlü göründüğünü paylaştı. IncomeSharks, günün erken saatlerinde paylaştığı bir tweet’e yaptığı takip yorumunda bu açıklamayı yaptı. Önceki gönderiye göre, IncomeSharks, BTC’nin 15.500 dolarlık destek seviyesinden sıçrayacağını öngördü. Ayrıca, ilk hedef olarak 16.500 doları göreceğini tahmin etti. Sonuç olarak, BTC 16.500 dolara ulaştığında, IncomeSharks aşağıdaki tweet’i paylaştı.

Kripto içeriği yaratıcısı ve model analisti Trader Tardigrade, IncomeSharks’a yanıt verdi. Analist, IncomeSharks’ın Bitcoin’in 16.500 dolara ulaştığında güçlü görünmesi fikrine katıldığını belirtti. Ek olarak, kripto analisti, BTC’nin 2017’de simetrik üçgen kalıplarından nasıl geçtiğini detaylandırdı. Ayrıca, BTC’nin üçgen kalıbının zirvesini 16.500 dolardan geri kazanmasının önemini vurguladı.

“BTC’nin 10 bin dolar olmasını beklerken fırsatı kaçırmayın!”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto topluluğunda, Bitcoin’in (BTC) önemli bir boğa rallisi yaşamadan önce 10.000 dolar fiyat seviyesine düşeceğine dair yaygın bir kanı var. Bununla birlikte, BitBoy Crypto’nun yaratıcısı kripto fenomeni Ben Armstrong, buna katılmıyor. Analist, 10 bin dolarlık fiyat noktasına kadar beklemenin oldukça pervasız olacağını söylüyor.

Armstrong, kripto para topluluğuna, mevcut düşük fiyatlarla kripto yatırımı yapmanın iyi bir karar olacağını belirtiyor. Çünkü, rakamlara fazla takıntılı olmanın insanların, muhtemelen büyük yatırım fırsatlarını kaçırmasına neden olacağını ifade ediyor. İnsanların pişmanlık duyacakları iki şeyin ‘zirvede kar almamak ve dibe yakın kripto biriktirmemek’ olduğunu söylüyor.

Daha önce, bir piyasa analisti olan IncomeSharks, kripto topluluğunun çoğunluğunun BTC’yi 10.000 dolardan satın almayı kabul etmesi halinde, bunun aslında Bitcoin’in asla 10 bin dolara düşmeyeceğine dair güçlü bir gösterge olduğunu iddia etti. Analiste göre, sistem sonuçta arz ve talep yasalarına göre işleyecek. Dolayısıyla, daha fazla alım ve daha az satış doğal olarak BTC’nin fiyatını yükseltecek.

Crypto Rover, Bitcoin için bir boğa sapmasını doğruladı

YouTuber kripto uzmanı Crypto Rover, son videosunda Bitcoin’in nihayet günlük zaman diliminde yükseliş eğilimi gösterdiğini doğruladı. Bitcoin’in ‘efsanevi’ trend çizgisinde bir büyüme projeksiyonunu vurguladıktan sonra Bitcoin fiyatının şu anda sıçradığını söyledi. Analist, Bitcoin’in bir zamanlar düşük aralıktan sıçradığını gösteren Bitcoin için bir saatlik zaman çerçevesine bakıyor. Piyasanın şu anda üst taraftan direnci short’larken düşük aralığı desteklemeyi hedeflemesi gerektiğini vurguluyor.

Analist, düşük aralıktan sıçradıktan sonra Bitcoin’in bir sonraki hedefinin, mevcut piyasada tarihsel olarak çok fazla dirençle karşılaştığı 17.000 dolar sınırını aşmak olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Crypto Rover, düşük aralığın mutlaka iyi bir gelişme olmadığını da kaydediyor. Piyasadaki yeni diplerin önemli bir zayıflığa işaret etmesi nedeniyle BTC fiyat bölümünde tehlike anlamına gelebileceğini ve BTC son zamanlarda daha düşük yükseklikler oluşturduğundan zaman çerçevesinin bir zayıflama eğilimi gösterdiğini açıklıyor.

Bitcoin

Ayrıca analist, Bitcoin’in yakın gelecekte başka bir düşüş eğilimi görmesinin de şaşırtıcı olmayacağını ekliyor. Dört saatlik zaman dilimine doğru ilerleyen analist, Bitcoin’in hareketli ortalama yakınsama/ıraksama (MACD) yükseliş eğilimi gösterdiğini söylüyor. Ayrıca, bunun da kripto paranın fiyat bölümünü yukarı çektiğini belirtiyor.

Ek olarak, Crypto Rover, yükseliş eğilimini teyit edebilecek son birkaç yüksek seviyeye kıyasla daha yüksek bir seviye görmeyi bekliyor. Bununla birlikte, BTC mevcut düşük yüksek eğilimini sürdürmeye devam ederse, muhtemelen Bitcoin için işlerin daha da kötüleşeceğini söylüyor. Bitcoin için genel kripto piyasası için iyi bir şey anlamına gelen V şeklinde bir toparlanma, yine de Bitcoin için zayıflayan bir yapı sunuyor. BTC, piyasadaki önceki yüksek seviyenin üzerine çıkana kadar analist, düşüş eğilimini sürdürmeyi seçiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Vesper Nedir? VSP Ne İşe Yarar?
Vesper Nedir? VSP Ne İşe Yarar? Vesper nedir? Vesper (VSP), kullanım kolaylığı, sürdürülebilirlik ve ölçeklenebilirlik baz alınarak tasarlanan bir DeFi platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Vesper nedir, ne sunar, VSP nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Şimdi...
Emre Borsan 6 gün önce