Bitcoin Ustası Tarih Verdi: Büyük Kapitülasyon Olacak!

Bitcoin Ustası Tarih Verdi: Büyük Kapitülasyon Olacak!
Bitcoin Ustası Tarih Verdi: Büyük Kapitülasyon Olacak!External influence on the market. Cryptocurrency volatility. Bitcoin symbol.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), bir süredir 16.000 dolar civarında el değiştiriyor. Yatırımcılar bir kırılma görmek isterken analistlerin yorumları dikkat çekiyor. Bu yazımızda, iki analistin BTC yorumlarını aktaracağız. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin’de dip seviyeyi belirleyen oluşuma dikkat çekti  

Kripto analisti Benjamin Cowen, BTC’nin ne zaman dibe vurabileceğini tahmin etmeye çalıştı. Bunun için, Bitcoin ayı piyasalarının tarihsel modellerini inceledi.  Cowen, 2018’dekine benzer bir dip senaryosu beklemenin makul olacağını söyledi. Bu senaryoda BTC fiyatı, tabana ulaşmak için yeni diplere keskin bir şekilde teslim olmadan önce bazı yüksek dipler sergiledi.  Analiste göre 2022’de şimdiye kadar dip seviyeyi savunmak kimsenin işine yaramadı. Bu nedenle “2022’de dibi görmek için çok fazla zihinsel enerji harcamayın” dedi.

Tarihsel karşılaştırmaya dayanarak Cowen, Bitcoin’in başka bir boğa piyasasına hazırlanmadan önce en düşük noktasına ulaştığı bu yılın 25 Aralık civarında potansiyel bir kapitülasyon olayının gerçekleşebileceğini söylüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Aralık sonlarında bir yerde kesişeceğini görebiliyordunuz, tam Noel civarında, 25 Aralık, 26 Aralık, 27 Aralık, tatillerde kesiştiği yer. Açıkçası, tam olarak aynı şekilde oynayıp oynamayacağını kesin olarak söyleyemem ama şunu söyleyeceğim. Bu ayı piyasası bir yılı aşkın bir süredir devam ediyor ve tarihsel olarak, Bitcoin için ayı piyasaları yaklaşık bir yıldır sürüyor. 2014’teki 14 ay sürdü ve 2018’deki yaklaşık 12 ay sürdü, bu nedenle bu bağlamda, zaman açısından tipik olarak diplerin ne zaman meydana geldiği konusunda olasılıkların açık olduğunu iddia edebilirsiniz.

Bitcoin Core 24 Şimdi Yayında: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Jake Wujastyk: Burası Bitcoin için “kaçınılmaz”

Diğer yandan TrendSpider LLC Başkan Yardımcısı Jake Wujastyk,  Bitcoin için çeşitli açıklamalar yaptı. 2017-2019 aylık kapanışlarının en büyük kripto olan Bitcoin için “kaçınılmaz bir test alanı” olduğuna inanmakta. Wujastyk, böyle bir senaryonun gerçekleşme olasılığının oldukça yüksek olduğunu ekliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bitcoin, önceki boğa koşusunun zirvesi olan 19.666 dolara ulaştıktan sonra Aralık 2017’yi 13.880 dolardan kapatmıştı.

En büyük kripto para birimi, zirveye ulaştıktan kısa bir süre sonra acımasız bir ayı piyasasına girdi. 2019’da Bitcoin hafif bir ralli yaşadı. Temmuz 2019’da, yıllık en yüksek seviye olan 13.880 dolara ulaştı. Ancak ralli sürdürülebilir değildi. En büyük kripto para birimi, sonraki aylarda düşüşe geçmeden önce o ayı 10.760 dolardan kapattı.

Bitcoin Vadeli İşlemleri ve Opsiyonlar, Bu Dipleri Gösteriyor!

Bu ayın başlarında Wujastyk, Bitcoin’in bir ayı bayrağı modeli oluşturduğunu belirtti. Şu anda BTC, 16.200 dolardan el değiştiriyor. En büyük kripto, geçen Kasım ayında kaydettiği 69.044 dolarlık rekor seviyesinden şimdi yüzde 76’dan fazla çöktü. Geçen ay, önde gelen trader Peter Brandt, Bitcoin’in sıfıra düşme olasılığının devam ettiğini söyledi. FTX borsasının çöküşü, kriptonun itibarına büyük bir darbe indirdi. Amerikalı iş adamı Andy Kessler, Wall Street Journal’daki yazısında, kriptonun nihai fiyatının sıfır olabileceğini savunmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Ustası Tarih Verdi: Büyük Kapitülasyon Olacak!