Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Haziran’da Bu Dipler!

Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist Haziran'da Bu Dipler!
Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist Haziran'da Bu Dipler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para dünyasında takipçi sayısı çok olan önemli isimler var. Bu isimler yaptıkları tahminler ile topluluğa yön veriyor. Bu isimlerden biri de Bluntz ismini kullanan bir analist. Görüşlerine bir bakalım

Bitcoin için Haziran dip ayı mı?

Bluntz Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için piyasa diplerinin henüz oluşmadığını söylüyor. Diğer taraftan Twitter’da 223.000 Twitter takipçisine seslenen Bluntz Bitcoin’in Haziran ayında 24.000 dolar seviyesine kadar düşebileceğini söylüyor. Ayrıca Bluntz’un vurguları şu şekilde:

“Düşük fiyatın olduğu zaman dilimleri iyi görünse de, yüksek fiyatın oluştuğu zaman dilimleri hala oldukça ağır görünüyor. Ne olacağını tam olarak söyleyemiyorum. Ancak BTC ve ETH için bir tür yüksek fiyatın oluştuğu zaman dilimindeyiz. Ben sonraki aşamada bunun bir fiyat düşüşüne işaret ettiği kanısındayım. Her türlü başarısızlığı izleyeceğim. 28.200-28.300 dolar bölgesini çok dikkatli bir şekilde takip ediyor olacağım.”

Analist, grafiğine bakarak Bitcoin’in fiyat hareketinin, teknik analizde W, X ve Y olarak etiketlenen dalgalarla çift üç Elliott Dalga modeli oluşturduğunu gösteriyor. Ayrıca analist W ve X dalgalarını etiketliyor. BTC’yi 24.800 dolar seviyesinin altına düşürecek olan Y düzeltici dalgasını çiziyor.

BTC için kontrolden çıkma tehlikesi

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) fiyatının henüz “kontrolden çıkmadığını” belirtiyor. Aynı zamanda InvestAnswers’ın sunucusu olan analist yeni bir YouTube videosunda 444.000 abonesine hitap etti. Analist BTC’nin borsalardaki arzının düşmesi dışında Bitcoin’in temel ölçütlerinin hepsinin yükseldiğini söylüyor. Analist borsalardan büyük miktarlarda Bitcoin çıkışına işaret etti. Büyük sermayeye sahip yatırımcıların en iyi dijital varlığı biriktirmesi analiste göre yükselişin işareti.

InvestAnswers sunucusu, uzun vadeli olarak Bitcoin sahibi olanların sayısının arttığını belirtiyor. Bu bağlamda analiste göre şu anda bu kategoride yaklaşık 14,5 milyon Bitcoin bulunuyor.

BTC bu yazının yazıldığı sırada 26.320 dolardan işlem görüyor.

Ethereum için de benzer bir durum

Analiste göre Ethereum, düşüş trendine devam etmesi muhtemel olan bir ayı bayrağı formasyonu oluşturuyor. Bu noktadaki görüşü ise şu şekilde:

“Ayı bayrağı şu anda son derece olası görünüyor. Daha önce ben  yüksek seviyelere çıkacağımızı düşünmüştüm. Ancak bugünkü bu satışla bence düşüş daha erken geldi. İşler hızla çirkinleşebilir.”

Analist daha önce, incelediği sosyal medya aldatmacasına dayanarak ETH için bir “aldatan” bir sıçrama konusunda uyarıda bulunmuştu. Vurguları da şu şekilde idi:

“Akışıma göz atmak için yaklaşık 10 dakika harcadım. Şu anda son derece düşük kaliteli bir zaman çizelgesi olduğunu söyleyebilirim. Temelde %90’ı işe yaramaz gönderiler. Size bunu kanıtlayamam. Ancak bir aldatma odaklı pump hareketine hazırlık var gibi hiissediyorum.”

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Ethereum son 24 saat içinde %2,9 düşüşle 1.798 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Çöküşlerini Bilen Analist: Haziran’da Bu Dipler!