Ünlü Milyarder Açıkladı: Bitcoin ve 2 Altcoin İçin Sırada Bu Var!

Ünlü Milyarder Açıkladı: Bitcoin ve 2 Altcoin İçin Sırada Bu Var!
Ünlü Milyarder Açıkladı: Bitcoin ve 2 Altcoin İçin Sırada Bu Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galaxy Digital Holdings CEO’su Michael Novogratz’a göre, kripto para piyasası bir konsolidasyon dönemine hazırlanıyor. Dolayısıyla, Bitcoin’in öngörülebilir gelecekte belirli bir aralıkta seyretmesi muhtemel. Bu tahmin, Bitcoin ETF onayları ve halving olayının etkisiyle şirket için güçlü bir ilk çeyreğin ardından geldi.

Bitcoin tahmini dikkat çekti

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz; Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Solana için düşüş tahminlerinde bulundu. 14 Mayıs’ta yapılan bir konferans görüşmesinde Novogratz, geleneksel yatırımcıların benimsemesinin arttığını belirtti. Ancak Bitcoin fiyatının büyük olasılıkla bu çeyrekte dar bir aralıkta kalacağını belirtti. Novogratz, Bitcoin’in bu çeyrekte 55.000 ila 75.000 dolar aralığında işlem görmesini bekliyor. Bu konsolidasyon aşaması, 2023’ün 4. Çeyreği ve 2024’ün ilk çeyreğinde tanık olunan önemli fiyat hareketlerinin ardından göreceli bir istikrar dönemine işaret ediyor. Novogratz, şunları söyledi:

Kriptoda konsolidasyon aşamasındayız. Bitcoin, Ethereum, Solana ve diğer her şey konsolide olacak, bu ne anlama geliyor? Bu, bir sonraki koşullar dizisine kadar muhtemelen 55.000 ila 75.000 dolar arasında bir yerde olacağı anlamına geliyor, bir sonraki piyasa olayları bizi daha yükseğe çıkaracak.

 Robinhood ve O 10 Platformdan, SOL ve 12 Altcoin İçin Müjde!

Bu, Bitcoin fiyatının toparlanma girişiminde bulunmadan önce geçen hafta 61.000 doların altına inen düzeltmeleri görmesinden sonra geldi. Varlığın fiyatındaki kısa vadeli dalgalanmalar, tasfiyelerin artmasına yol açtı. Böylece pazar lideri, altcoinler ve memecoinlerde yükseliş eğilimini tetikledi. Beklenen konsolidasyona çeşitli faktörler katkıda bulunmakta. İlk olarak, spot Bitcoin ETF’lerinin lansmanını çevreleyen ilk coşku azalıyor. İkinci olarak, olumlu ekonomik göstergeler nedeniyle Fed’in olası faiz indirimlerine ilişkin iyimserliğin azalması, yatırımcı güvenini zayıflatabiliyor.

Yükseliş katalizörleri neler?

Yakın gelecekte Bitcoin ticaretinin ters gittiğini görsek de Novogratz, bir çıkış için potansiyel tetikleyicileri belirliyor.  Novogratz’ın analizi, 11 Ocak’ta spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması ve BTC halving momentumunun ardından 2024’ün ilk çeyreğindeki yükseliş piyasası hareketini takip ediyor. Varlığın fiyatı, son düzeltmelerden önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 72.000 doların üzerine çıktı. Makroekonomik faktörler, endüstri koşullarının yanı sıra statükoya da yol açmıştır. Zincir içi faaliyetlerdeki ve en büyük varlıklardaki işlem hacimlerindeki düşüş, merkezi olmayan finans (DeFi) rakamlarının da azalmasına yol açtı.

XRP, GME Coin ve Bu 4 Kripto’dan Sıcak Haberler Var!

Novogratz gibi, birçok yatırımcısı kriptolarda büyümeyi teşvik etmek için bir sonraki olumlu piyasa koşullarına bakıyor. Merkez Bankası’nın faiz indirimi listesinin başında yer alıyor. Bu, riskli varlıklara fon girişi ve genel görünümün iyileşmesini sağlayacaktır. Siyasi arena da Bitcoin’in gidişatında rol oynuyor. Analistler, Donald Trump’ın potansiyel olarak yeniden seçilmesi olasılığını değerlendirmekte. Trump’ın, mevcut yönetime kıyasla daha rahat bir düzenleme ortamına yol açabileceğini düşünmekteler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Milyarder Açıkladı: Bitcoin ve 2 Altcoin İçin Sırada Bu Var!