Bitcoin ve Altcoinler, Haftaya Bu 25 Olaydan Etkilenecek!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
2.221 görüntülenme
Bitcoin ve Altcoinler, Haftaya Bu 25 Olaydan Etkilenecek!

Bitcoin ve altcoinler, yoğun bir haftaya daha hazırlanıyor. Makroekonomik açıdan bakıldığında, bu hafta, ABD’de birçok veri açıklanacak. Ayrıca, ABD FED yetkilileri ve Avrupa Merkez Bankası yöneticileri konuşmalar gerçekleştirecek. Geçen haftaki en büyük kripto hikayelerinden biri, rakip OpenSea’yi geride bırakan NFT pazar yeri Blur’daki ticaret hacimlerinin patlamasıydı. Asıl soru, bu faaliyetin ileriye doğru sürdürülebilir bir yol bulup bulmayacağı konusu oldu. Bu hafta ayrıca birçok önemli konuşmacı ve bazı önemli konularla ETHDenver başlayacak. Bunun ötesinde, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried hakkında bazı gelişmeler dikkat çekebilir.

Bu hafta, Bitcoin ve altcoin’ler için makroekonomik gelişmeler önem taşıyor

Yarın, yeni haftanın ilk gününde, ABD’de çekirdek ürün siparişlerine dair veriler açıklanacak. Ardından, ABD’de askıdaki konut satışları açıklanacak. Türkiye saati ile 18.30 civarında FED Yönetim Kurulu Üyesi Philip Jefferson konuşma yapacak. Türkiye saati ile 20.00’de ise Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Philip Lane konuşması gündemde olacak.

Önümüzdeki hafta yakın takip gerektiren 3 altcoin

28 Şubat’ta, yani Salı günü, Türkiye saati ile 16.55’te ABD’nin “redbook” endeksine dair açıklamalar yapılacak. 17.45’te, Chicago PMI verileri, 18.00’de ise tüketici güvenine dair veriler açıklanacak. 1 Mart Çarşamba günü, 17.45’te ABD üretim PMI, 18.00’de ise ABD ISM PMI verileri açıklanacak. 2 Mart Perşembe günü, AB Çekirdek TÜFFE verileri, ECB toplantı tutanakları ve ABD işsizlik haklarından yararlanma başvuruları öne çıkacak.

3 Mart Cuma günü, FED’den Christopher Waller bir konuşma yapacak. Cuma günü TSİ 19.00’da FED’den Logan, 19.45’te FOMC’den Bostis ve 23.00’te FOMC’den Bowman konuşacak. Cuma gününü Cumartesi’ye bağlayan gece ise GOMC’den Barkin konuşma yapacak.

Analist: Bu 3 Altcoin, Mart’ta Boğa Koşusunu Başlatabilir!

Kritik altcoin gelişmeleri: Neler yaşanacak?

27 Şubat’ta 5.3 milyon dolarlık YGG tokenının ve 12.6 milyon dolarlık Gelato tokenının kilidi açılacak. Aynı gün, Synthetix Network (SNX) ağ güncellemesi gerçekleşecek. 28 Şubat’ta 7.281 Klaytn (KLAY) yakımı gerçekleşecek. 1 Mart’ta 235 milyon HBAR’ın kilidi açılacak.

Geçen hafta, NFT pazar yeri Blur’un ticaret hacimleri, rakibi OpenSea’ya karşı liderliğe yükseldi. Geçen ay, Blur rakibine karşı hafif bir avantaja sahipti, ancak Dune aracılığıyla verilen verilere göre geçen hafta yaklaşık dört kat daha yüksek işlem hacimleriyle liderliğe yükseldi. The Block verilerine göre göre Blur, OpenSea için sadece 240 milyon dolara kıyasla bu ay neredeyse 1 milyar dolarlık işlem hacmi gördü. Bununla birlikte, OpenSea yaklaşık iki kat daha fazla kullanıcıya sahip olmaya devam ediyor. Bu nedenle bu hafta Blur performansının devam edip etmeyeceği merak edilen konular arasında. Zira Blur’un popülaritesi, NFT coin’leri olumlu etkiledi.

Bu Hafta Sonu Bitcoin Fiyatında Ne Bekleniyor?

ETHDenver başlıyor

Amiral gemisi Ethereum konferansı ETHDenver bu hafta başlıyor. Bir hackathon’un ardından, ana etkinlik 2 Mart’tan 5 Mart’a kadar devam edecek. Coinbase’in kıdemli mühendislik direktörü ve protokol başkanı Jesse Pollack konferansta konuşacak. Muhtemelen, borsanın layer 2 projesi Base’in son test ağı lansmanına odaklanacaktır. ZkSync’in Mühendislik Başkanı Anthony Rose, Ethereum uyumlu, sıfır bilgi kanıtı tabanlı layer 2 ağları olan zkEVM’lerden bahsedecek. Obol Labs, bu yıl yavaş yavaş kullanıma sunulan dağıtılmış defter teknolojisinden bahsedecek.

Bitcoin ve altcoin borsası FTX’in eski CEO’su SBF kefalet şartlarını müzakere edecek

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, mahkemeden mevcut bir anlaşmazlığın ortasında kefalet şartlarını önermesi için son tarihi ertelemesini istedi. Son tarihin 3 Mart’a ertelenmesini istiyor. Anlaşmazlık, savcıların mahkemeyi VPN kullanımıyla ilgili kefalet şartlarını daha da kısıtlamaya çağırmasıyla ortaya çıktı. Bankman-Fried, mahkemeyi eğitecek bir teknoloji uzmanı bulmak için daha fazla süre talep etti. Ayrıca yeni kefalet koşulları için bir teklifte bulunacak. Bankman-Fried, ABD’nin New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde Ekim ayında yapılacak duruşmayı bekliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geçen hafta mahkeme davayla ilgili iddianameyi iptal ettiğinde banka dolandırıcılığı da dahil olmak üzere dört yeni suçlamayla karşı karşıya kaldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Theblock

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Önemli Liste: Türkler Bu 10 Altcoin’in Peşinde!
Önemli Liste: Türkler Bu 10 Altcoin’in Peşinde! Türkiye, Bitcoin ve altcoin alanında öne çıkan ülkelerden biri. Birçok Türk yatırımcının portföyünde kripto paralar da yer alıyor.  Bu nedenle, Türkiye’deki yatırımcıların araştırdığı coin’ler önem taşıyor. Peki, geçtiğimiz hafta Türkiye’deki kripto yatırımcılarının gündeminde neler vardı? Türkiye’deki yatırımcılar...
Aslı Dinçer 4 hafta önce