Bitcoin ve Altcoinler İçin Bu 11 Tarihe Dikkat! İşte Detaylar

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
760 görüntülenme
Bitcoin ve Altcoinler İçin Bu 11 Tarihe Dikkat! İşte Detaylar

Kripto para piyasası yeni yıla büyük umutlarla başladı. Bununla birlikte başta lider kripto Bitcoin (BTC) olmak üzere başlıca büyük altcoin’lerde henüz bir ivmelenme yok. Bu yüzden, piyasa oyuncuları, Bitcoin ve altcoin’leri harekete geçirebilecek katalizörler için makro verileri takip ediyor. Biz de 2023’te dikkat edilmesi gereken temel makro etkinliğe ilişkin tarihleri okuyucularımız için hazırladık.

Bitcoin ve altcoin piyasalarının takip edeceği tarihler

Kriptokoin.com okuyucularının bildiği üzere, Bitcoin ve altcoin piyasaları, Federal Rezerv’in (Fed) faiz artırımı duyurularına tipik olarak güçlü yanıt verir. Bu yüzden piyasa oyuncuları, Federal Rezerv toplantılarını ve politika yapıcıların konuşmalarını yakından takip ederler. Piyasa gözlemcileri, FOMC toplantılarının sıklıkla kayda değer bir oynaklığa yol açtığını söylüyor. Analistlerin daha uzun vadeli ekonomi politikalarına ilişkin ipuçları için Fed Başkanı Jerome Powell’ın sözlerini hevesle incelediğini belirtiyorlar.

Bu doğrultuda 2023’te, faiz artırım politikasının hangi yöne gidebileceği ve enflasyonun öngörülen gidişatı hakkında bazı ipuçları elde etmek için dikkatler bu toplantılarda olacak. Federal Open Market Committee (FOMC)’un gerekirse ek toplantılar yapma seçeneği ile her yıl sekiz düzenli toplantı yaptığını bilmekte fayda var.

Bitcoin

12 ABD merkez bankacısından oluşan komite, ekonomik rakamları gözden geçirmek için iki gün boyunca toplantı yapıyor. Politika yapıcılar, bu toplantıda para politikası kararlarını tartışıyorlar. Toplantının ikinci gününün bitiminden sonra bu kararlar kamuoyuna açıklanıyor. Ayıca FOMC başkanı Jerome Powell, bir basın toplantısı düzenleyerek, kararlara ilişkin açıklamalar yapıyor. Fed’in 2023’teki toplantı tarihleri ​​şu şekilde: 31 Ocak–1 Şubat, 21–22 Mart, 2-3 Mayıs, 13–14 Haziran, 25–26 Temmuz, 19–20 Eylül, 31 Ekim–1 Kasım ve 12–13 Aralık.

Ocak ayından boğalar hakimiyet kurabilecek mi?

İlk önce, Fed’in bir sonraki toplantısının 31 Ocak–1 Şubat arasında olacağını belirtelim. Santiment, tahmin raporunda belirtilen çeşitli nedenlerle piyasa spekülatörlerinin, Ocak 2023’ün başında iyimser alım satımlara girebileceğini tahmin ediyor.

Ayırca Santiment, ABD borsasının Ocak ayının başında bir rahatlama rallisi yaşaması halinde bunun kripto para traderlarının duyarlılığını artırabileceğini belirtiyor. On-chain analitik platformuna göre, Bitcoin 51 günlük aralığından çıkmayı başarırsa 20.000 dolar – 21.000 dolar seviyesine ulaşmaya çalışabilir. Bununla birlikte, son makroekonomik gelişmeler Bitcoin için zayıf pozitif hareketlere yol açtı. Bu senaryoda, menzil bariyeri kırılmazsa, Bitcoin’in 14.000 dolar alanına yaklaşması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Metrikler Konuşuyor: Bitcoin Fiyatı 2023'te Nereye Gidiyor?
Metrikler Konuşuyor: Bitcoin Fiyatı 2023’te Nereye Gidiyor? Hızla gelişen kripto para ekosistemi, ABD ve Avrupa Birliği’nde gelen düzenlemelerle 2023’te yeni bir aşamaya giriyor. Peki metriklere göre Bitcoin fiyatı 2023’te nereye gidecek? Bitcoin fiyatı konusunda modeller başarısız oluyor Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 2022 boyunca...
Vural Erkan 4 hafta önce