Haftaya Bu 3 Olay Bitcoin, DOGE ve Altcoinleri Fiyatlayacak!

Vural Erkan
Vural Erkan 27 Kasım 2022
66 görüntülenme
Haftaya Bu 3 Olay Bitcoin, DOGE ve Altcoinleri Fiyatlayacak!

Art Basel başlarken, Miami için yılın en yoğun haftası da başlamak üzere. FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried, bu hafta NYT’nin DealBook zirvesinde ortaya çıkacak. Ancak, sanal olarak arama yapması bekleniyor. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)’nin NAV indirimi geçen hafta tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Dolayısıyla bu, Genesis likidite sorunlarıyla boğuşurken izlenmesi gereken bir şey olacak.

Art Basel Miami’de başlıyor

Miami’nin yılın en yoğun haftası başlıyor. Elbette Art Basel sadece gerçek sanattan ibaret değil. Hafta, son birkaç yılda bir teknoloji ve Web3 havasını teneffüs edecek. İster kişiselleştirilmiş NFT’ler toplamak, ister merkezi olmayan bir araç paylaşım uygulamasını test etmek, ister eski moda bir ağ oluşturmak isteyin burada mümkün. Bu arada, MiamiWeb3 zirvesi, toplantıları Pazartesi günü başlatıyor.

Çöken FTX’in eski CEO’su Sam’in büyük günü

Janet Yellen, Mark Zuckerberg ve Larry Fink, 30 Kasım’da New York Times’ın DealBook zirvesinde konuşma yapacak. Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, bu önemli isimlerin arasında dikkat çekici birisi daha var. FTX ve ilgili şirketlerinin iflasına ve müteakip iflas başvurusuna rağmen Sam Bankman-Fried, film yıldızları ve ulusal liderlerin yanı sıra konuşmacı listesinde yer alıyor. Tüm yaşananlara rağmen!

Bitcoin

Bu arada, Sam Bankman-Fried geçen haftaki şifreli tweet atma olayına biraz ara verdi. Ancak, Bankman-Fried’in söyleyeceği her şeyin, cevap arayan binlerce müşteri ve yatırımcının ilgisini çekeceği kesin.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) indirimi nereye kadar?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, FTX’in çöküşünün ardından, serpinti kripto piyasalarını sardı. Sözde Sam paraları, borsa batarken harareti hissetti. Ancak, şimdi kripto piyasasının en popüler finansal ürünlerinden biri baskı altında.

Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) NAV indirimi, geçen hafta tüm zamanların en düşük seviyesi olan %45,2’ye ulaştı. GBTC, bir fon yapısı aracılığıyla yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmasını sağlıyor. Fonun indirimi daha sonra toparlanma belirtileri gösterdi. Böylece, hafta boyunca en düşük seviyelerinden yükseldi. Ancak, haftayı tekrar %40’ın üzerinde indirimli olarak kapattı.

Bitcoin

Sorunlu kripto kredi şirketi Genesis Capital’in de sahibi olan Grayscale’in ana şirketi Digital Currency Group’a ilişkin belirsizlik, GBTC üzerinde olumsuz bir etkiye sahip. GBTC ile ilgili diğer bir haberde, fonun ihraççısı Grayscale, SEC’in fonu spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme başvurusunu reddederek yatırımcılara zarar verdiğini iddia etti. SEC’in firmanın dilekçesine yanıt vermek için 9 Aralık’a kadar süresi var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Theblock

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Şiddetli Şoklara Hazırlanın' FED Ekonomistlerinden Tahminler!
‘Şiddetli Şoklara Hazırlanın’ FED Ekonomistlerinden Tahminler! Federal Reserve’in (Fed) kendi ekonomistleri durgunluk alarmını çalıyor. Ekonomistler, daha fazla faiz artışının ABD ekonomisini sarsabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Üst düzey ekonomist Mohamed El-Erian, küresel ekonomiyi sonsuza dek yeniden şekillendirebilecek ‘şiddetli’ şoklar bekliyor. “Üç yeni eğilim, böyle...
Vural Erkan 27 Kasım 2022