Bitcoin ve Altcoin’leri Önümüzdeki Haftalarda Neler Bekliyor?

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 22 Şubat 2022
0 görüntülenme
7c7ef25eb62691a9a0fbab917fc55243

Analist Benjamin Cowen’e gör Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve borsa, önümüzdeki haftalarda benzer bir mücadele ile karşı karşıya kalacaklar. Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve borsanın hepsinin aynı engelle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

İşte Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Bu Hafta Etkileyecek 5 Şey!

Bitcoin, ETH ve borsa için ortak olan konu

Yeni bir strateji oturumunda konuşan Cowen, 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) birleşimi olan boğa piyasası destek bandı dediği şeye bakıyor. Cowen’e göre, Bitcoin, Ethereum ve Nasdaq, boğa piyasası destek bandında reddedildi. Cowen şöyle diyor:

[Bitcoin’in] boğa piyasası destek bandının direnişiyle karşı karşıya olduğunu görebilirsiniz… Aslında pek çok farklı yerde gördüğümüz şey bu. Git Nasdaq’a bak. Benzer bir hikaye. Yukarıya iki fitil ve ardından aşağı doğru bir geri çekilme. Ayrıca boğa piyasası destek bandına da ulaşmadı…Ethereum, aynı türden bir şey. Bu modelin birçok farklı pazarda gerçekleştiğini görüyoruz. S&P’de de görüyoruz. Bununla birlikte, boğa piyasası destek bandına ulaştı ve aslında iki ayrı haftada üzerinde çok kısa bir fitil vardı.

Borsa Yöneticisi: Bitcoin'deki Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürebilir!

Analiste göre Bitcoin ve kripto para piyasası, riskli bir varlık sınıfı olmaya devam ediyor. Sadece kripto değil, daha geniş pazarlarda çok fazla direnç görülüyor. Cowen, kripto piyasalarının yükseliş ivmesini yeniden kazanması için hisse senedi piyasalarının bazı rallilerle liderliğe başlaması gerektiğini söylüyor. Borsada yukarı yönlü büyük bir hareketin muhtemelen kripto boğalarını yeniden göreve gelmeleriyle ancak mümkün olacağını söylüyor. Analist diyor ki:

İdeal olarak, Bitcoin’in boğa piyasası desteğine bir kez daha gitme şansına sahip olmasını ve bazı piyasa yapısını bozmak zorunda kalmadan ve ardından daha düşük seviyelerde yeniden denemesini istiyorsak, önümüzdeki haftalarda borsa için görmek isteriz; çok büyük bir yeşil muma sahip olmak önemli. Sanırım pek çok insan buna ‘yutan mum’ diyor, esasen sahipleri veya çok sayıda dip-alıcı gelip bu şeyi geçmişte birkaç kez direnç gösterdiğimiz seviyeden satın alıyor ve biz sadece satın alın ve sonunda güçlü bir mum koyalım. Bu durumda parti kısa vadede devam edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2048
2 Analist: Altın İçin Bunlara Dikkat! Şu Seviyeleri Bekliyoruz Altın, Pazartesi günü ABD ve Rusya başkanlarının Ukrayna kriziyle ilgili bir zirve düzenleme planının güvenli liman talebini düşürmesi ve yaklaşan Federal Rezerv faiz artırımlarının metal üzerinde baskı yaratmasıyla sekiz ayın en yüksek seviyesini gördükten sonra gevşedi. Analistlerin...
Vural Erkan 22 Şubat 2022