Bitcoin ve Blockchain Dünyasında Haftanın Öne Çıkan Başlıkları 25 Kasım 2019

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1. Yarış atı dünyasının önemli ismi OneCoin’den para çalmakla suçlandı

At yarışı dünyasından iyi bilinen Amer Abdulaziz’in, OneCoin dolandırıcılığıyla bağlantısı olduğu düşünülüyor. Dubai merkezli at yarışı yatırım şirketi olan Phoenix Thoroughbreads’in kurucusunun, bu olayda önemli bir rolü olduğuna inanılıyor.

Racing Post’a göre, OneCoin’in sembolik yöneticisi Ruja Ingatova’nın kardeşi Konstantin Ignatov, Abdulaziz’in OneCoin’den 100 milyon euro çaldığını ve bu parayla yarış atları aldığını söyledi.

2. Maduro hala Petro’dan vazgeçmiyor

Reuters’ın haberine göre ulusal kripto para hayalini korumaya çalışan Venezüella Başkanı Nicolas Maduro, petro’nun 30 milyon varillik petrol ile destekleneceğini söyledi.

Bu yılın başlarında, ülkedeki yetkililer, koinin 5 milyar varillik ham petrolle destekleneceğini açıklamıştı ancak bir başka Reuters raporuna göre rezervleri çıkartmak için hiçbir altyapı yoktu. Maduro, devlet destekli dijital para fikrinden inatla vazgeçmiyor. Paranın, ülkedeki hiper enflasyonu azaltma girişimi olduğunu iddia ediyor.

3. Güney Kore Blockchain’e Büyük Yatırım Yapacak

Söylentilere göre Güney Kore, blockchain teknolojisini keşfetmek ve geliştirmek için 380 milyon dolardan fazla yatırım yapmayı planlıyor. ZDNet Kore’nin haberine göre Güney Kore’nin Teknoloji Bakanlığı geçen hafta blockchain’e yatırım yapma niyetlerinin olduğunu açıkladı. Yatırım sürecinin 2021 ve 2026 yılları arasında gerçekleşeceği belirtildi.

4. JP Morgan blockchain patenti alıyor

JP Morgan, blockchain tabanlı teknolojileri keşfetmeye devam ediyor. Bu sefer otomobil sektörüne göz koydu.

Bankacılık devi, kısa süre önce Amerikan motor bayilerinde araç finansmanlarının izlenmesine yardımcı olabilecek bir dağıtık hesap sisteminin patentini aldı. Bankanın taşıt finansı bölümü Chase Auto, sistemin taşıt finansmanı süreci için gerekli olan manuel denetim miktarını azaltacağına inanıyor.

5. Korsan film satıcısından 4.3 milyon dolar değerinde kripto para çıktı

Yeni Zelanda’daki yetkililer, korsan film satıcısı olduğu iddia edilen kişinin 4.3 milyon dolarlık kripto parasına el koydu.

Haberlere göre, ülkede daha önce hiç bu kadar büyük miktarda paraya el konulmamış. Polis, bu kişiyi yasadışı bir film yayın sitesinden kazandığı milyonlarca dolarlık parayı aklamakla suçluyor. Zanlı iddiaları reddediyor. Henüz bir ceza verilmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz

Bitcoin ve Blockchain Dünyasında Haftanın Öne Çıkan Başlıkları 25 Kasım 2019