Reklamı kapat

Kurumsal Yatırımcılar, Bitcoin ve Bu 3 Altcoin’den Alıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 26 Eylül 2022
0 görüntülenme
Kurumsal Yatırımcılar, Bitcoin ve Bu 3 Altcoin'den Alıyor!

CoinShares, kripto ürünleri için haftalık fon akışı raporunu yayınladı. Rapora göre, Geçen hafta, Blockchain odaklı kripto ürünleri toplam 8,3 milyon dolar giriş gördü. Bu arada, Short Bitcoin yatırım ürünleri AuM, 172 milyon dolar iler rekor kırdı. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Cardano (XRP) yatırım ürünleri fon çekmeyi başardı.

Kripto varlık yatırım ürünlerine geçen hafta fon girişi oldu

Dijital varlık yatırım ürünleri, şu anda dijital varlıklara yönelik ılık yatırımcı iştahının bir devamı olarak geçen hafta toplam 8,3 milyon dolar giriş gördü.

Bitcoin

Yatırım ürünleri için trade cirosu, bu yıl için 1 milyar dolar olan haftalık ortalamanın yarısı kadar kalıyor. Burada ilginç olan bir şey daha var. Son tarihsel dolar rallilerinde olduğu gibi, daha az değer kaybı veya çıkış oldu.

Bölgesel akışlar, sırasıyla 9,4 milyon dolar çıkış ve 15 milyon dolar giriş gören Kuzey Amerika ve Avrupa arasında küçük bir farklılığa dikkat çekiyor.

Bitcoin

Fon çeken kriptolar: Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Cardano

Bitcoin’in son fiyat hareketleri, yönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) Haziran sonundan bu yana en düşük nokta olan 15,9 milyar dolara itti. Bunun da etkisiyle Bitcoin yatırım ürünleri 0,1 milyon dolar tutarında küçük girişler gördü. Tersine, Short Bitcoin yatırım ürünleri AuM, en yüksek seviye olan 172 milyon dolara yükseldi. Böylece yeni bir rekor kırdı. Ayrıca, 7 hafta içinde toplam 5,1 milyon dolar tutarındaki ilk çıkışa da tanık oldu. Bu şekilde bir miktar kar elde edilmesini sağladı.

Bitcoin

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere lider altcoin Ethereum, Merge yükseltmesini başarıyla gerçekleştirdi. Yatırımcılar, başarılı Merge’den ve 4 haftalık bir çıkış koşusunun ardından ilk olumlu duyguyu tattı. Böylece, geçen hafta toplam yaklaşık 7 milyon dolar tutarında giriş gören Ethereum’a parmaklarını daldırdı. Yakın zamanda Short Ethereum yatırım ürünü de piyasaya sürüldü. Bu ürün ise toplam 1,1 milyon dolar tutarında küçük girişler gördü.

Bu arada yatırımcılar, geçen hafta toplam 1,8 milyon dolar tutarında girişle multi-asset (çoklu varlık) yaklaşımını desteklemeye devam ediyor. Ayrıca, geçen hafta, ayı piyasasında bir ralli yapan Ripple (XRP) göze çarpıyor. Çünkü,  0,5 milyon dolar ile Ethereum’dan sonra en fazla giriş gören altcoin oldu. Buna ilaveten, Vasil Hard Fork’u yükseltmesini gerçekleştiren Cardano da fon çekenler arasında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO'sunun Yeşil Işık Yaktığı Altcoin, Dump Yiyebilir!
Binance CEO’sunun Yeşil Işık Yaktığı Altcoin, Dump Yiyebilir! Binance, LUNC işlem ücretine yönelik yakmayı açıkladıktan sonra, Changpeng Zhao (CZ) Terra yatırımcılarının kalbini kazandı. Bununla birlikte uzmanlara göre, LUNC’un sosyal patlaması yaklaşan bir dump’ın işareti olabilir. LUNC yatırımcıları, başlangıçta Binance ve CZ’ye tepki gösterdi Binance’in CEO’su...
Vural Erkan 26 Eylül 2022